Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

fanatyk6

jaki fanty przeszly wam kolo nosa?

Recommended Posts

Witam!
Niestety człowiek dopiero z wiekiem staje się mądrzejszy :)
- Ja jakieś 20 lat temu miałem orła z rozpostartymi skrzydłami, wysokości 10-12cm, bez korony, dość ciężki. U podstawy gwintowany pręt. Moim zdaniem był to orzeł z jakiegoś sztandaru. Był i sie zmył :) nie wiem gdzie się podział.
- 6 lat temu dostałem od ojca bagnet do Mausera. Stan idealny, numery zgodne - znaleziony na struchu u dziadka..
Co zrobiłem? Sprzedałem na Alledrogo za 300 PLN
- ok 40 lat temu, moja mama bawiła się z braćmi i pojedynkowali się na szable! Mieli 3 sztuki i jak ich ojciec nie widział, to się aparzali" Starszy kuzyn mojej mamy wziął je do wyceny" i tyle na temat szabelek:)

Na szczęście jest jeszcze kilka miejsc do sprawdzenia i szczerze mam nadzieje że uda się coś zdobyć.
Po tym wszystkim człowiek juz wie co ma robić i w chwili obecnej ściagam do domu wszystko co sie nawinie. Żona już marudzi że muzeum i syfiarnie" z domu robię. Czy to naturalne zachowanie? hahahaha

pozdrawiam

u dziadka walał sie kiedyś sierściuch w stanie idealnym bawiłem sie nim jako dziecko, do tego w komórce stał junak ale nie na chodzie, najbardziej żal junaka sierściucha jeszcze mogę przeboleć

Stary pod wiejski dól w lesie,gdzie brudasy narodowości niemieckiej wywalały niepotrzebne graty.

kiedy żył jeszcze mój pradziadek, na strychu od 39 miał swój mundur i szablę(był ułanem), kiedy zmarł(miałem jakieś 6-7 lat, o mundurze dowiedziałem się z opowieści Ojca) babcia zrobiła porządki i wyrzuciła na śmietnik;((ale szabla powędrowała do brata dziadka, kto wie może jeszcze czeka tam na mnie;) do dziś nie mogę tego przeboleć, że nie urodziłem się wcześniej:/

PZDR

Kurcze 90% gratów co nam koło nosa przeszło to wyłącznie stany idealne, magazynowe itd;)

W latach 80-tych u wujka na wsi, wygrzebałem w starej szopie P38, w stanie dobrym, nie przeszedł mi jednak koło nosa. Podobnie M98k.

stock84: Kurcze 90% gratów co nam koło nosa przeszło to wyłącznie stany idealne, magazynowe itd;)"

Mówisz masz, ja to przełamię ;) rok temu przeszło mi koło nosa pół hełmu niemieckiego zardzewiałego, bo go nie wziąłem ze złomu... hehe

Mi przez brak wiedzy z pod rąk uciekł" mundur NRD-owski w idealnym stanie...
Spóźniłem się tylko kilka dni, a jeszcze bym go dopadł ;)

Coś bajkowego ale sto procent prawdziwego.
U mojego dziadka na podwórku rok 1972 przekopywano zwykły rów, bo woda nie chciała spływać, więc tak sobie kopią i kopią a tu naczynie gliniane i w nim monety nie znanego pochodzenia ale dziadek mówił że coś XV XVI XVII XVIII wiek. No i oczywiście trafia się Pan nauczyciel od historii spec wie co z tym zrobić trzeba ocenić ile warte i upłynnić bierze towar wsiada w autobus jedzie do do miasta i tyle go widzieli choć na stałe zamieszkiwał w tej miejscowości.
Nie do wiary ale facio zrobił dobry biznes.

moja babcia, wrzuciła powojnie kordzik paradny SA do toalety... niestety dziś są tam t metry litego betonu...
to samo z parabelką i czapeczką...
dziadek zaś porąbał tuzin skrzyń amerykańskich na racje ( dostał je od ruskich, więc chyba pochodziły z land leasly)
została mi tylko jedna racja C...
2 wehrpasy, 3 soldbuchy, wszystko poszło z dymem...
zostało tylko kilka Adolfów na listach...

5 lat temu na Jarmarku staroci w Jelelniej Górze,trafiłem bagnet S 84/98 z kodem sgx44 zgodny,za 290 zł.Nie miałem gotówki przy sobie ,pobiegłem do bankomatu,wróciłem po 5 min i już gosć sprzedał.....

Przypomniałem sobie, więc coś z grubej rury, wczesne lata 70 miejscowość Olaszany koło Krasiczyna, w parowie którym biegła gruntowa droga odchodząca od głównej asfaltowej stał sobie przez pare lat T34 nie wiem jakiego typu bo widziałem go tylko z drogi a był odwrócony tyłem. Kolejny teciak tym razem z początków produkcji z armatą 76mm lata 86-87 czyli nie tak dawno, stał pomalowany w jakieś bochomazy przy drodze asfaltowej kierunek z Piszu na Łomżę.

W latach 80-tych Ojciec mój miał cztery odznaczenia niemieckie,z tego co pamiętam ,to: krzyż żelazny, krzyż z mieczami 1914,i jakiś złoty ze sfastyką z czarnego kamienia w środku.Wymienił to z wujkiem z Krakowa na orła w koronie z Matką Boską na piersiach, z mosiądzu,lipa tandetna,i dwie flaszki,które razem siorbnęli.Jeszcze miał pieczęć lakową niemiecką-poszła a przelew".
ZDROW

rok temu jak u nas w szkole robili remanent na strych ( moja szkoła to niegdyś szpital wojskowy działający w latach 1942 - 1944 , a boisko to cmentarz ) wyrzucili ponad 400 map sztabowych , parę masek gazowych i odznaczenie po którym mam tylko wstążkę ;/
pzdr.

Ja jako nastolatek zbierałem różne militaria. Z racji tego, że moja mama pracowała na wsi jako pielęgniarka często kręciłem się po chłopskich obejściach i wyszukiwałem fanty.
Miałem kilka hełmów niemieckich, jeden polski wz.31, ruskich nie zliczę ile.Ze Sztutowa przywiozłem kupę odznak szturmowych, za rany i innych medali. I co się z tym stało?
Ano, mądrala pozamieniałem się na żołnierzyki Airfixa, posprzedawałem za śmieszne pieniądze, eh... szkoda gadać.
Niemiecki hełm z fasunkiem ukradł mi kolega". Piękny,w b.dobrym stanie granat cytrynkę" utopiła mi mama w wiejskiej sławojce!Człowiek był młody i głupi.
Teraz została mi tylko odznaka NSDAP, Perkun i EK II klasy.
Pilnuję tego jak oka w głowie.

• Create New...

Important Information