Skocz do zawartości

jaki fanty przeszly wam kolo nosa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
sturmpanzer, znam podobną historię. Parę lat wstecz w moim mieście na punk skupu złomu, ze starej poniemieckiej szkoły przywieźli pojemnik o poj. 50 litrów, pełno w nim było takich odznaczeń jak Twoje, z wstążkami i bez, w kopertach i luzem. Właściciel uchronił to od zniszczenia, m.in. jeden krzyż KVK i medal mam ja, mój znajomy. Co zrobił z resztą nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak wiele ich rozdawali ?? no nie wiem ale mi sie trafilo tylko kilka przez dobre pare lat chodzenia. wystarczy popatrzec na forum ze zrzut gdzie bedzie i 200 sztuk takich samych odznaczen mozna trafic ale luzem ?? to juz zupelnie inna bajka . zrzut wszelkiego typu odznaczen , klamer czy innych ciekawych lub mniej fantow mozna znalezsc praktycznie wszedzie i tak za jednym podejsciem mozna wyciagnac plecak takich samych fantow ale np na pobojowisku jest tego coraz mniej . takze czy trafienie kvk z mieczami czy tez bez juz wcale takie latwe nie jest a pisanie czego to moj znajomy nie znalazl bylo wielokrotnie walkowane na forum i nie tylko ale wcale nie twierdze ze tak nie bylo . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Witam
Kiedyś mój wujek mi opowiadał że gdy orał pole znalazł w ziemi niemiecki hełm, były to czasy w których taki chełm żle się kojarzył więc wujek nie był nim zainteresowany. Wiem jedynie że był używany jako miska" do paszy dla koni a potem gdzieś go wyrzucono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
A, i dawno, dawno temu ort litewski Jana Kazimierza w pięknym stanie oferowany za śmieszną kasę...a ostatnimi czasy monetki pierwszych piastów ( w sumie to dobrze, że gość był uparty w kwestii ceny i w końcu nie kupiłem, bo miałbym problemy - jakiś czas potem było głośno o tej sprawie -nawet tu na forum ) A denarki były mmm - smakowite" ...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niedawno przeszedł koło nosa elegancki kocioł z niemieckiej kuchni polowej. Leżał na złomie, miałem go w łapach ale nie skojarzyłem tematu. Teraz mnie nosi bo właśnie zobaczyłem od czego to było. Idę się napić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki orzełek, w mniej więcej takim samym stanie...

Trafił kolega ze 20 cm od czubków moich butów, ok. 10 cm pod ziemią. U mnie sprzęt był wyłączony, a on do mnie akurat szedł...

https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum8/obraz_002.jpg
zdjęcie zapożyczyłem z wątku:
http://odkrywca.pl/i-wojna-pickelhaube,147314.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie