Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Łaskawca.

Ktoś bęcwałowi w końcu powiedział, że magazyny rakiet puste, silnie naruszone zapasy strategiczne rakiet, a przemysł nie nadąża z produkcją rakiet i wojo nie ma czym strzelać.

Napisano

"Europie zostało zapasów paliwa lotniczego na sześć tygodni". Czy grożą nam odwołane loty na masową skalę?

Europa ma "paliwa lotniczego może na około 6 tygodni" - powiedział w czwartek Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej w szerokim wywiadzie dla Associated Press, ostrzegając przed możliwymi odwołaniami lotów, jeśli dostawy ropy pozostaną zablokowane przez wojnę z Iranem.

Napisano (edytowane)

"Cudownie"... Za 5 tyg. mam lecieć i wrócić za 6. No to sobie pozwiedzam i zobaczę Iron Maiden... Tak jak koncerty w Japonii, na jakie miałem lecieć w maju 2020 r.

M.

Edytowane przez beaviso
Napisano

Wydawało się, że to rutyna: na początku tygodnia niemiecki kanclerz Friedrich Merz rozmawiał telefonicznie z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Po rozmowie rzecznik Merza, Stefan Kornelius, poinformował o tym w mailu. Ostatnie dwa zdania brzmiały: "Kanclerz wyraził swoje wielkie zaniepokojenie sytuacją na terytoriach palestyńskich. Nie może być de facto aneksji Zachodniego Brzegu". Na kanale X kanclerza Merza pojawił się post po niemiecku i angielsku: "Jasno dałem do zrozumienia: nie może być de facto aneksji Zachodniego Brzegu".

https://www.onet.pl/informacje/deutsche-welle/izraelski-minister-czasy-w-ktorych-niemcy-mowily-zydom-gdzie-moga-mieszkac-juz-nie/wbd92c0,0666d3f1

Napisano
Godzinę temu, beaviso napisał:

"Cudownie"... Za 5 tyg. mam lecieć i wrócić za 6. No to sobie pozwiedzam i zobaczę Iron Maiden... Tak jak koncerty w Japonii, na jakie miałem lecieć w maju 2020 r.

M.

To faktycznie, masz bracie pecha.

Gdybyśmy byli Hiszpanią lub Portugalią to może nie tak zaraz byłby u nas kryzys, ale jako państwo frontowe wojo musi teraz na gwałt magazynować JP-8, JP-8+100, ewentualnie JP-4., bo... wiadomo... pary dyżurne SP latają teraz niemal codziennie, a i NATOwskie myśliwce na misji u nas trzeba jakąś naftą zatankować.

Wprawdzie i dla woja, i dla airlinerów sami sobie robimy naftę, ale jak nie będzie z czego to i airlinery nie dostaną swoich Jet A-1 albo Jet B.

Tak, czy siak, robi się nie za dobrze.

Napisano (edytowane)
18 minut temu, bodziu000000 napisał:

Niektórzy wzięli sobie to do serca

63 tys. litrów nafty!?

I co oni chcieli z tym zrobić? Co jeździ na naftę? LOTowi chcieli to na lewo sprzedać? Jakieś jaja?

Chyba, że chcieli sprzedać któremuś z aeroklubów do tankowania śmigłowców z napędem turbowałowym to wtedy afera będzie rozwojowa...

W każdym razie dzięki Bodziu za ten post, bo kuriozum niezłe :classic_ohmy: :classic_biggrin:

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

63 tys. litrów nafty!?

I co oni chcieli z tym zrobić? Co jeździ na naftę? LOTowi chcieli to na lewo sprzedać? Jakieś jaja?

Chyba, że chcieli sprzedać któremuś z aeroklubów do tankowania śmigłowców z napędem turbowałowym to wtedy afera będzie rozwojowa...

W każdym razie dzięki Bodziu za ten post, bo kuriozum niezłe :classic_ohmy: :classic_biggrin:

PS

Owszem, dopóki latały w Polsce An-y-2 to na potęgę kradło się z lotnisk cywilnych i wojskowych zieloną benzynę lotniczą. Jak się to wlało do choćby najstarszych VW Käfer to one, nawet z silnikiem 1200, na szosie stawały się rywalami dla fur młodszych o epokę albo dwie.

Ale żeby dziś kraść naftę?

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
4 minuty temu, bjar_1 napisał:

Może do lamp naftowych :) sezon działkowy w toku, fajnie taką odpalić wieczorem.

🤣 No już chyba tylko lampy naftowe zostają! 🤣

Przecież F-szesnastki latają na nafcie JP-8. To na kiego kraść 63 tys. litrów tego towaru?

Podejrzewam, że byli ustawieni lewi odbiorcy z aeroklubów, bo dla LOTu to by była za duża afera, że brać naftę lotniczą od złodziei z wojska.

Napisano
2 minuty temu, bjar_1 napisał:

Nieźli są, bo to tak jakby całą cysternę kolejową wyszabrowali.

649804007_26159338397022075_7076051747486308580_n.jpg

A to faktycznie szacun, muszą być nieźli.

Wprawdzie drugowojennych gangusów z US Army Quartermaster Corps nie przebijają (bo to rekordziści świata), którym w Europie wyparował cały pociąg, ale jak na czas „P” to nasze misie też są niezłe.

Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał:

A to faktycznie szacun, muszą być nieźli.

Wprawdzie drugowojennych gangusów z US Army Quartermaster Corps nie przebijają (bo to rekordziści świata), którym w Europie wyparował cały pociąg, ale jak na czas „P” to nasze misie też są niezłe.

no ale jeżeli chodzi o motywację , to tych z PRL-u nie przebiją

Zapytali 3 złodziei , którzy ukradli cysternę spirytusu , co z nim zrobili , sprzedaliśmy , a gdzie pieniądze , przepiliśmy 

Edytowane przez Cypis
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, bjar_1 napisał:

Może do lamp naftowych :) sezon działkowy w toku, fajnie taką odpalić wieczorem.

Ha! Jak by to tak rozlać do buteleczek po 0,5l z etykietką "super, premium nafta do lamp naftowych buszkraftowa" i sprzedając to potem po 10zł - nasi umundurowani złodzieje mogliby hipotetycznie zarobić:

12 600 00zl  minus  koszty

 

Edytowane przez canabis.dw

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie