Jedburgh_Ops Napisano 14 Kwiecień Napisano 14 Kwiecień Łaskawca. Ktoś bęcwałowi w końcu powiedział, że magazyny rakiet puste, silnie naruszone zapasy strategiczne rakiet, a przemysł nie nadąża z produkcją rakiet i wojo nie ma czym strzelać.
Jedburgh_Ops Napisano 15 Kwiecień Napisano 15 Kwiecień Jak nie kochać polskich polityków? Jeden idiota z grobową miną cytuje nieistniejącą książkę; drugi idiota nie odpuszcza rywalizacji o ten zacny tytuł. Lotniskowiec Błaszczaka płynie na wojnę z Iranem. Tak PiS utknął w pułapce lojalności wobec Trumpa
pawel_breslau Napisano 15 Kwiecień Napisano 15 Kwiecień Iran grozi blokadą Morza Czerwonego. To odpowiedź na działania USA, które rozpoczęły blokadę irańskich portów. Przedstawiciele irańskiej armii ostrzegają, że jeśli sytuacja się nie zmieni, mogą całkowicie uniemożliwić eksport i import przez Zatokę Perską i Omańską. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/iran-grozi-usa-armia-nie-dopusci-do-zadnego-eksportu-ani-importu/c3p2yt8
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień "Europie zostało zapasów paliwa lotniczego na sześć tygodni". Czy grożą nam odwołane loty na masową skalę? Europa ma "paliwa lotniczego może na około 6 tygodni" - powiedział w czwartek Fatih Birol, szef Międzynarodowej Agencji Energetycznej w szerokim wywiadzie dla Associated Press, ostrzegając przed możliwymi odwołaniami lotów, jeśli dostawy ropy pozostaną zablokowane przez wojnę z Iranem.
beaviso Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień (edytowane) "Cudownie"... Za 5 tyg. mam lecieć i wrócić za 6. No to sobie pozwiedzam i zobaczę Iron Maiden... Tak jak koncerty w Japonii, na jakie miałem lecieć w maju 2020 r. M. Edytowane 16 Kwiecień przez beaviso
pawel_breslau Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Wydawało się, że to rutyna: na początku tygodnia niemiecki kanclerz Friedrich Merz rozmawiał telefonicznie z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Po rozmowie rzecznik Merza, Stefan Kornelius, poinformował o tym w mailu. Ostatnie dwa zdania brzmiały: "Kanclerz wyraził swoje wielkie zaniepokojenie sytuacją na terytoriach palestyńskich. Nie może być de facto aneksji Zachodniego Brzegu". Na kanale X kanclerza Merza pojawił się post po niemiecku i angielsku: "Jasno dałem do zrozumienia: nie może być de facto aneksji Zachodniego Brzegu". https://www.onet.pl/informacje/deutsche-welle/izraelski-minister-czasy-w-ktorych-niemcy-mowily-zydom-gdzie-moga-mieszkac-juz-nie/wbd92c0,0666d3f1
pawel_breslau Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Most Kasmija w Libanie został zniszczony w izraelskim ostrzale, będąc ostatnim, który łączył brzegi rzeki Litani, odcinającej zdominowane przez Hezbollah południe Libanu od jego centralnej i północnej części — informuje Reuters. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/silny-ostrzal-libanu-przez-izrael-kluczowy-most-zostal-zniszczony/jfzw7k9?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Godzinę temu, beaviso napisał: "Cudownie"... Za 5 tyg. mam lecieć i wrócić za 6. No to sobie pozwiedzam i zobaczę Iron Maiden... Tak jak koncerty w Japonii, na jakie miałem lecieć w maju 2020 r. M. To faktycznie, masz bracie pecha. Gdybyśmy byli Hiszpanią lub Portugalią to może nie tak zaraz byłby u nas kryzys, ale jako państwo frontowe wojo musi teraz na gwałt magazynować JP-8, JP-8+100, ewentualnie JP-4., bo... wiadomo... pary dyżurne SP latają teraz niemal codziennie, a i NATOwskie myśliwce na misji u nas trzeba jakąś naftą zatankować. Wprawdzie i dla woja, i dla airlinerów sami sobie robimy naftę, ale jak nie będzie z czego to i airlinery nie dostaną swoich Jet A-1 albo Jet B. Tak, czy siak, robi się nie za dobrze.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Wygląda na to, że irańscy rekonstruktorzy historyczni nie do końca wyginęli... Amerykanie nie docenili Teheranu. Wymowne nagranie z irańskiego nieba
bodziu000000 Napisano 16 Kwiecień Autor Napisano 16 Kwiecień 27 minut temu, Jedburgh_Ops napisał: teraz na gwałt magazynować Niektórzy wzięli sobie to do serca
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień (edytowane) 18 minut temu, bodziu000000 napisał: Niektórzy wzięli sobie to do serca 63 tys. litrów nafty!? I co oni chcieli z tym zrobić? Co jeździ na naftę? LOTowi chcieli to na lewo sprzedać? Jakieś jaja? Chyba, że chcieli sprzedać któremuś z aeroklubów do tankowania śmigłowców z napędem turbowałowym to wtedy afera będzie rozwojowa... W każdym razie dzięki Bodziu za ten post, bo kuriozum niezłe Edytowane 16 Kwiecień przez Jedburgh_Ops
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień (edytowane) 44 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: 63 tys. litrów nafty!? I co oni chcieli z tym zrobić? Co jeździ na naftę? LOTowi chcieli to na lewo sprzedać? Jakieś jaja? Chyba, że chcieli sprzedać któremuś z aeroklubów do tankowania śmigłowców z napędem turbowałowym to wtedy afera będzie rozwojowa... W każdym razie dzięki Bodziu za ten post, bo kuriozum niezłe PS Owszem, dopóki latały w Polsce An-y-2 to na potęgę kradło się z lotnisk cywilnych i wojskowych zieloną benzynę lotniczą. Jak się to wlało do choćby najstarszych VW Käfer to one, nawet z silnikiem 1200, na szosie stawały się rywalami dla fur młodszych o epokę albo dwie. Ale żeby dziś kraść naftę? Edytowane 16 Kwiecień przez Jedburgh_Ops
bjar_1 Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Może do lamp naftowych :) sezon działkowy w toku, fajnie taką odpalić wieczorem.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień 4 minuty temu, bjar_1 napisał: Może do lamp naftowych :) sezon działkowy w toku, fajnie taką odpalić wieczorem. No już chyba tylko lampy naftowe zostają! Przecież F-szesnastki latają na nafcie JP-8. To na kiego kraść 63 tys. litrów tego towaru? Podejrzewam, że byli ustawieni lewi odbiorcy z aeroklubów, bo dla LOTu to by była za duża afera, że brać naftę lotniczą od złodziei z wojska.
bjar_1 Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień Nieźli są, bo to tak jakby całą cysternę kolejową wyszabrowali.
Jedburgh_Ops Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień 2 minuty temu, bjar_1 napisał: Nieźli są, bo to tak jakby całą cysternę kolejową wyszabrowali. A to faktycznie szacun, muszą być nieźli. Wprawdzie drugowojennych gangusów z US Army Quartermaster Corps nie przebijają (bo to rekordziści świata), którym w Europie wyparował cały pociąg, ale jak na czas „P” to nasze misie też są niezłe.
Cypis Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień (edytowane) 4 minuty temu, Jedburgh_Ops napisał: A to faktycznie szacun, muszą być nieźli. Wprawdzie drugowojennych gangusów z US Army Quartermaster Corps nie przebijają (bo to rekordziści świata), którym w Europie wyparował cały pociąg, ale jak na czas „P” to nasze misie też są niezłe. no ale jeżeli chodzi o motywację , to tych z PRL-u nie przebiją Zapytali 3 złodziei , którzy ukradli cysternę spirytusu , co z nim zrobili , sprzedaliśmy , a gdzie pieniądze , przepiliśmy Edytowane 16 Kwiecień przez Cypis
canabis.dw Napisano 16 Kwiecień Napisano 16 Kwiecień (edytowane) 2 godziny temu, bjar_1 napisał: Może do lamp naftowych :) sezon działkowy w toku, fajnie taką odpalić wieczorem. Ha! Jak by to tak rozlać do buteleczek po 0,5l z etykietką "super, premium nafta do lamp naftowych buszkraftowa" i sprzedając to potem po 10zł - nasi umundurowani złodzieje mogliby hipotetycznie zarobić: 12 600 00zl minus koszty Edytowane 16 Kwiecień przez canabis.dw
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się