Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie c.d.


Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o nagonce na Ukraińców w Polsce. Bo pojawia się dużo artykułów straszących Polaków Ukraińcami. Że Polacy to mniejszość w Polsce. Że Polsce narasta ukrainizacja itp. itd.

Wczoraj w Nowej Soli doszło do bójki gdzie niby kilkunastu Ukraińców pobiło 4 Polaków pod barem. Ponoć nasi nic nie zrobili i niby dostali łomot za darmo w co wcale nie wieżę bo nic nie ma bez przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, soldierprzemo napisał:

Co sądzicie o nagonce na Ukraińców w Polsce. Bo pojawia się dużo artykułów straszących Polaków Ukraińcami. Że Polacy to mniejszość w Polsce. Że Polsce narasta ukrainizacja itp. itd.

Wczoraj w Nowej Soli doszło do bójki gdzie niby kilkunastu Ukraińców pobiło 4 Polaków pod barem. Ponoć nasi nic nie zrobili i niby dostali łomot za darmo w co wcale nie wieżę bo nic nie ma bez przyczyny.

W skrócie i bez wnikania w szczegóły. Procent ukrofobii w społeczeństwie polskim dalece rozmija się z tym co widać w internetach i tę górkę można przypisać działaniom ruskich. 

To jest jednak nic w porównaniu do tego, jaką falę propagandy ruscy sieją w Ukrainie przeciw Polakom. Wystarczy poczytać komentarze na telegramie. Symfonie nienawiści produkowane przez płatnych i boty. Na szczęście duża część społeczeństwa jest tego świadoma, ale pranie mózgu drąży skałę, co widać i u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historie o tym,że stajemy się mniejszością we własnym kraju, ukropolin itd. można śmiało położyć na półkę z opowieściami z Choroszczy. Faktem jest jednak zmiana nastawienia społeczeństwa np. wobec uchodźców.
Pierwszy z brzegu sondaż:
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art40648561-w-polsce-rosnie-liczba-osob-negatywnie-nastawionych-do-uchodzcow-z-ukrainy-dlaczego

Po drugiej stronie nie jest wcale lepiej a przypisywanie wszystkiego kreciej robocie rosyjskich trolli też pachnie Choroszczą. Po prostu rzeczywistość zapukała do drzwi a zachowania ukraińskich polityków będą dla zmiany postaw coraz lepszym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, M81 napisał:

Historie o tym,że stajemy się mniejszością we własnym kraju, ukropolin itd. można śmiało położyć na półkę z opowieściami z Choroszczy. Faktem jest jednak zmiana nastawienia społeczeństwa np. wobec uchodźców.
Pierwszy z brzegu sondaż:
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art40648561-w-polsce-rosnie-liczba-osob-negatywnie-nastawionych-do-uchodzcow-z-ukrainy-dlaczego

Po drugiej stronie nie jest wcale lepiej a przypisywanie wszystkiego kreciej robocie rosyjskich trolli też pachnie Choroszczą. Po prostu rzeczywistość zapukała do drzwi a zachowania ukraińskich polityków będą dla zmiany postaw coraz lepszym paliwem.

Twoim zdaniem pompowanie tematów, które przed wojną były "niszą",  dzielących nasze narody to czysty przypadek i smutna rzeczywistość. Niech tak będzie.

Póki nasze tarcia są na rękę tylko ruskim, ja w tym udziału brać nie będę. To nie czas i miejsce na dochodzenie sprawiedliwości dziejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

To nie czas i miejsce na dochodzenie sprawiedliwości dziejowej.

Czas ku temu jest akurat najlepszy, bo teraz Ukrów można przyprzeć do ściany, kiedy czegoś od nas chcą. Później to się wypną.

  • Super 1
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bjar_1 napisał:

Czas ku temu jest akurat najlepszy, bo teraz Ukrów można przyprzeć do ściany, kiedy czegoś od nas chcą. Później to się wypną.

Właśnie inaczej to widzę. Teraz to byłoby takie "powiedz, że mnie kochasz to ci dam samochód".

Jeżeli przetrwają i się na nas wypną, wtedy będę gruntował opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bjar_1 napisał:

Taki np. Kułeba już pluje.

Bardziej będzie mnie interesowało co powie Saszka z Czernichowa niż interesowny polityk. Taki Kuleba odszczeka w dogodnym momencie i nie będziesz wiedział kiedy mówi prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina jest państwem prowadzącym bardzo asertywną twardą politykę, specjaliści doszukują się w tym spuścizny z czasów radzieckich. Z czasem będziemy tę asertywność coraz bardziej odczuwać- w miarę jak nasi sąsiedzi będą się integrować z gospodarką UE. Po stronie polskiej pojawi się wówczas frustracja i żal, zacznie się przypominanie setek darowanych czołgów i innego sprzętu. Złośliwi zaczną wtedy przypominać słowa Stalina o wdzięczności.
Sondaż, który przytoczyłem dotyczy relacji międzyludzkich a zbliża się czas rozczarowań i tarć na polu międzypaństwowym.
A na koniec dodam, że taką postawą jaką zaprezentował ostatnio Sikorski da się uzyskać od Ukraińców jedynie wielkie g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Taki Kuleba odszczeka w dogodnym momencie i nie będziesz wiedział kiedy mówi prawdę.

To banderowiec, nie odszczeka.

4 minuty temu, M81 napisał:

postawą jaką zaprezentował ostatnio Sikorski

Tzn. jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bjar_1 napisał:

Taki np. Kułeba już pluje.

Kułeba został zaatakowany typowym antyukraińskim młotkiem. Próbował się wywinąć spod uderzenia, co średnio mu wyszło. Lepiej by wyglądało, gdyby atak wziął na klatę i trochę rozwinął wypowiedź - bo faktycznie, sprawami z przeszłości powinni zajmować się historycy, zwłaszcza że stosunki polsko-ukraińskie to jest materia nader złożona i bynajmniej nie zero-jedynkowa, ale też owi historycy powinni mieć z góry zapewnioną swobodę badań - czego im politycy ze strony ukraińskiej wzbraniali, ale i nasi narzucać próbowali narrację mocno jednostronną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby z tego powodu wdawać się w dyskurs z ...coś dziwnego się dzieje na forum, ogólnie nie rozumiem dlaczego scyzoryk gada i pomaga rozwijać temat ze wschodnim wynalazkom .
Sądziłem że po kilku dniach  od inwazji Ukraina padnie i będę się z ruskiem pizgał granatami w "obronie Częstochowy"
taak  jestem dumny  i szczęśliwy z postawy Ukraińskich Żołnierzy
kij w du.. ruskim prowokatorkom z forum
Nie dodałem- przepraszam - o nieheblowanym kiju myślałem ..a i to - Polski kij dla nich zaszczyt ...

a teraz możecie dać mi zakaz wypowiedzi i blokadę bo smród przebija mi maskę pgaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK , tak należy wspierać Ukraińców w ich walce z ruskimi , ale nie należy zapominać , że niestety to jest nadal wschodnio-ruska mentalność. Co widać też po tym jak potoczył się rozwój krajów komunistycznych po 1990 roku , w którym kierunku poszły Polska , Czechy , Słowacja , Litwa , Łotwa , Estonia ,  a w którym Ukraina Białoruś i inne postsowieckie republiki . Pierwsza grupa to pójście w stronę jako takiej demokracji , druga to władza oligarchów i jednowładców.

A wschodnio-ruska mentalność w takiej sytuacji jest taka , jak ZSRR w IIWŚ , najpierw dogadali się z Niemcami , zajęli kilka państw lub części państw , wymordowali i wywieźli na Sybir wielu mieszkańców tych państw , jak w 1941-42 paliło im się koło dupy , to godzili się na wszystko (zgoda na amnestię , utworzenie wojska , współpracę itp.) jak sytuacja zaczęła się dla nich poprawiać to wypieli się na wszystkich i wszystkie ustalenia i zabrali więcej niż na początku. 

Wspierać tak , ale pilnować , żeby w ostateczności nas nie wydymali.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoja opinie na temat dymania i niestety się zawsze sprawdza.

My się dymamy sami, nie potrzebujemy Ukraińców, Niemców, Rosjan... Takie zboczenie martyrologiczno sado-maso, którego najlepszym przykładem jest Polska psychoprawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie