Jump to content

Replika broni


Recommended Posts

Witam, mam w planach zrobienie własnej repliki broni w celach przede wszystkim dekoracyjnych, mausera, mosina lub replikę innego podobnego karabinu, i czy nawet jakbym zrobił bardzo prymitywną replikę, czyli wyrzeźbił sobie kolbę, lufę z jakiejś rurki bym zrobił i zamek z jakiejś zasuwki do drzwi to jak by się to miało do prawa, czy groziły by mi jakieś konsekwencje za coś takiego

Link to comment
Share on other sites

trzmiel możesz robić co ci się podoba byle nie strzelało normalnym nabojem. Możesz też użyć oryginalnych elementów do budowy które nie podlegają pod ustawę. A na czarno prochowca nie potrzeba zezwolenia tylko ukończone 18 lat.

Link to comment
Share on other sites

A o czym Zimny człowieku ja piszę ?? przecież napisałem że na Black power możesz bez zezwolenia. Uwaga na broń wyprodukowaną przed 1885 z wyjątkiem  broni z "nabojem scalonym" !!! a ten pierwszy raz opatentowano w 1812 roku !!! i nie każda broń nawet starsza od 1885 może być zakazana i trzeba mieć na nią pozwolenie mimo że nabój scalony będzie na black power . Niestety jak nabój będzie w pełni scalony to trzeba mieć normalne pełne zezwolenie na broń oraz także taka broń jest w pełni nielegalna i trzeba mieć na nią pozwolenie. To nie rok decyduje a system naboju i strzelania. W uproszczeniu ,bez pozwolenia jest broń na kapiszon lub skałkę albo lont i trzeba mieć ukończone 18 lat.

Link to comment
Share on other sites

Tak zgadza się mój błąd !!, nie black power tylko black powder . Grzesio masz rację ustawę przesunięto do 1885 kiedy produkowano ostatnie flinty rozdzielnego ładowania wojskowe "w międzyczasie większość armii stosowała już broń z nabojem scalonym". O myśliwskich tu nie ma co dyskutować . Chodziło o to w ustawie aby kolekcjonerzy którzy posiadają broń rozdzielnego ładowania wojskową oryginalna lub wzorowaną na nim kopię wyprodukowana do roku 1885 mogli ja posiadać bez zezwolenia i ma to sens. Co poniektórzy myślą że ustawa dotyczy każdej broni co jest niestety nieprawdą . Ustawa o pozwoleniu bez zezwolenia dotyczy tylko broni rozdzielnego ładowania !! , każda inna broń z nabojem scalonym mimo że jest zabytkowa jak np karabin dreysego potrzeba normalnego zezwolenia .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

40-latek, który w czwartek w Pszczynie strzelał w kierunku interweniujących policjantów z broni czarnoprochowej, został tymczasowo aresztowany. Podczas wymiany ognia został raniony przez funkcjonariuszy. Odpowie między innymi za usiłowanie zabójstwa.

LANDSCAPE_840.jpg

Dwóch zabitych policjantów za jednym zamachem z czarnoprochowca. Będzie szlaban na te zabawki.

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, bjar_1 napisał:

Wysokiej klasy spece to byli, skoro się tak dali skasować gościowi. 

Po tragedii we Wrocławiu kryminalni nie gryzą się w język. "W takich przypadkach sprawdza się nawet skarpetki"

Były komendant główny o błędach policji w sprawie Maksymiliana F. "Aż włos się na głowie jeży"

Edited by Jedburgh_Ops
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, bjar_1 napisał:

Wysokiej klasy spece to byli, skoro się tak dali skasować gościowi. 

Policjant mówi o powodach tego stanu rzeczy - całkowite upolitycznienie policji przez partię piss; kryterium doboru policjantów na nawet najniższe stanowiska kierownicze w policji to wyłącznie serwilizm wobec partii piss; ucieczka z tego powodu normalnych i profesjonalnych policjantów. Takie są zasługi dla kraju mętów partii piss.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information