Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem postępowanie pancerniaków jednej i drugiej strony w tym konflikcie .  Już w trakcie II Wojny w większości armii był rozkaz aby opuszczany pojazd "szpręgnąć" . Po to w każdym pojeździe czy to wożono minę do wysadzenia pojazdu czy pocisk który po włożeniu w lufę ją zakleszczał . Ta wojna to "geschenki" tak jednej strony dla drugiej jak i drugiej dla pierwszej . Przy czym trzeba sobie zdawać sprawę że to Rosjanie więcej korzystają przejmując broń krajów NATO niż NATO przejmując nawet te "nowodieła" ruskiej techniki. Może im zalecić aby w jakimś dniu obie strony konfliktu spotkały się na neutralu i wymieniły się wszystkim co maja nowoczesne z instrukcjami co i jak zwalczać . Przynajmniej raz by wkurzyli świat i było by po problemie. Za to Kubinka będzie miała sporo nowych eksponatów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 14:26, Czlowieksniegu napisał:

- Potwierdzam, że Polska bierze udział w rozmowach pokojowych. Tylko tyle na tę chwilę mogę przekazać. O szczegółach będziemy informowali w odpowiednim czasie - zapewnił w rozmowie z WP wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński...

Wielka szkoda, że nie „potwierdził” rozkręcającej się na całego polsko-ukraińskiej wojny dyplomatycznej i ogólnie rzecz biorąc emocjonalnej. Jak tak dalej pójdzie to Ukraina będzie mogła zapomnieć o polskiej pomocy wojskowej dla niej.

Miesiąc miodowy się skończył.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziu...

 

Białoruskie śmigłowce pojawiły się w okolicy polskiej granicy, dostrzegli je mieszkańcy Białowieży. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zapewniło, że nie doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Zdaniem wojska loty zostały wcześniej zgłoszone przez stronę białoruską.

 

 

karpik....

To, że i gaz do PRL, i ropę do Czech, to wiadomo od dawna...
Ale ja chciałem "ukłon" w stronę inteligencji Suskiego wykonać... Podpowiem, dla niezorientowanych, jest posłem na Sejm...

 


PS A propos i exilibris zboża, tranzytu, itp... Telus kilka tygodni temu ogłosił, że zostanie upubliczniona lista firm, które w sposób niezgodny z prawem korzystały na takim imporcie i tranzycie...
Obiecał i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bodziu000000 napisał:

Major lekarz Jacek Siewiera, szef BBN i jeden z najwybitniejszych polskich pilotów i meteorologów na pewno polskiej opinii publicznej to zjawisko wytłumaczy.

Uczyni to tak samo profesjonalnym językiem lotnictwa i meteorologii, jak zrobił to podczas jego wiekopomnej konferencji prasowej na temat wyjątkowo złych warunków atmosferycznych panujących w Polsce 16 grudnia 2022 roku. Byłem pod gigantycznym wrażeniem wypowiedzi wybitnego eksperta lotniczego Siewiery, gdy tłumaczył maluczkim, że 16 grudnia roku pamiętnego śmigłowce Wojska Polskiego nie mogły latać, aby znaleźć którąś z trzech ruskich rakiet, jakie wleciały wtedy do Polski.

Pogoda była wtedy tak straszna, że śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego latały spokojnie, ale śmigłowce Wojska Polskiego były całkowicie sparaliżowane, bidulki.

Niemożność wykrycia dziś białoruskich śmigłowców wybitny pilot i meteorolog lekarz Siewiera też na pewno polskiej opinii publicznej wytłumaczy z identycznym zanikiem wstydu, jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA wprowadza ograniczenia wizowe dla Węgrów. To odpowiedź na zagrożenie jakie powstało po tym jak orban wydał ruskim MILION węgierskich paszportów, żeby wygrać wybory. 

Odesłać to ścierwo do Moskwy z granatem w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, karpik napisał:

Odesłać to ścierwo do Moskwy z granatem w dupie.

Kowboje już ich odesłali z miną Claymore'a w jelicie grubym jeśli chodzi o HIMARSy. Niech Orbán dalej podskakuje jak wesz na grzebieniu to skończy jak Wenezuela i jej F-16. Z lat mojej pracy dla SAAB AB wiem, że ~30 proc. różnych rzeczy w Gripenach jest amerykańskie. Będzie Orbán nadal podskakiwał to mu te jego Gripeny staną na kołkach, tak jak kebaby ani nie mogą kupić F-35, ani zmodernizować ich F-16, bo też podskakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karpik napisał:

У Чорному морі безпілотники атакували російські патрульні кораблі "Сергій Котов" и "Василь Биков"

Міноборони РФ заявило, що патрульні кораблі були атаковані трьома морськими безекіпажними катерами ЗСУ "в 340 км юго-западнее Севастополя".

Як завжди у росіян "усі дистанційно-керовані катери були знищені". Очікуємо на подробиці.
 

IMG_20230801_115002_587.jpg

"Nasze drony morskie zaatakowały okręty patrolowe Floty Czarnomorskiej „Siergiej Kotow” i „Wasilij Bykow”

 

 Atak miał miejsce 340 km od Sewastopola, a według rosyjskich mediów wszystkie drony miały zostać zniszczone.

 

Ale to tylko, teraz marynarze Federacji Rosyjskiej jednego z tych statków proszą o ewakuację ofiar . W czasie rozmowy mówimy o co najmniej jednym zabitym i 5 rannych ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie