Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bodziu000000 napisał:

Ukraińcy na dekady zostaną Mistrzami Świata w lotach koszących w warunkach bojowych.

Kiedyś w latach zimnej wojny RAF wysyłał swoich kozaków do Belize, żeby tam ćwiczyli kosiaki, ale to był maleńki pikuś w porównaniu do tego, jak latają Ukraińcy podczas tej wojny.

Chociaż są słuchy, że odbyły się już pierwsze ćwiczenia  brytyjskich Apaczy w lotach koszących pod wpływem doświadczeń z wojny na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pawel_breslau napisał:

Zdecydowanie. 

Ciekawe, czy w tych akcjach wzięła udział ta jakaś polska super łódź dla ukraińskich specjalsów wodnych, na którą organizował zbiórkę gen. Skrzypczak i łódź została kupiona.

Z tego, co było o tej łodzi mówione, to jakiś kosmos, żadne tam zwyczajne RIBy. Gdyby ktoś znalazł jakieś info o tym to mile widziane tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Ale że co?

RTV nie słucha?

Było masełko do chlebka obiecane w tych tygodniach dla wojska?

Było obiecane tylko w szpitalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ciekawe, czy w tych akcjach wzięła udział ta jakaś polska super łódź dla ukraińskich specjalsów wodnych, na którą organizował zbiórkę gen. Skrzypczak i łódź została kupiona.

Z tego, co było o tej łodzi mówione, to jakiś kosmos, żadne tam zwyczajne RIBy. Gdyby ktoś znalazł jakieś info o tym to mile widziane tutaj.

Ta łódź , to miała być Iron 707 , 7 miejscowa , prędkość około 40-50 węzłów. Używaną z 2023 roku można kupić już za 200-240 tys. w Holandii lub Niemczech. Nowa od dealera w Niemczech 76 tys. euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cypis napisał:

Ta łódź , to miała być Iron 707 , 7 miejscowa , prędkość około 40-50 węzłów. Używaną z 2023 roku można kupić już za 200-240 tys. w Holandii lub Niemczech. Nowa od dealera w Niemczech 76 tys. euro.

Dzięki.

Teraz już nie przywołam tego podcastu, bo nie zapisuję takich rzeczy, ale słuchałem z olbrzymim zainteresowaniem (bo się na tym nie znam), jak zachwalano tę łódź, na którą gen. Skrzypczak zbierał pieniądze, że ona taka super hiper i że RIBy wysiadają przy niej. Ale generał mówił, że ona jest polskiej produkcji - prawda to? Czy coś mu się pozajączkowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Dzięki.

Teraz już nie przywołam tego podcastu, bo nie zapisuję takich rzeczy, ale słuchałem z olbrzymim zainteresowaniem (bo się na tym nie znam), jak zachwalano tę łódź, na którą gen. Skrzypczak zbierał pieniądze, że ona taka super hiper i że RIBy wysiadają przy niej. Ale generał mówił, że ona jest polskiej produkcji - prawda to? Czy coś mu się pozajączkowało?

To może on mówił o jakiejś innej , ta o której ja piszę jest raczej Szwedzka w kooperacji z Austryjakami

https://www.ironboats.com.au/

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z walkami o Opytne , to jakieś jaja są . Podobno Ukraińcy podwiesili pod duży balon lub balony , ogromną flagę ukraińską . Ruskie nie wytrzymały i zaczęli strzelać do tego zestawu . Przez co wskazali swoje pozycje , a dalej to już Ukraińcy zaczęli walić po tych pozycjach i do części miejscowości weszli potem jak w masło . Takie tam frontowe opowieści z mchu i paproci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodziu...

Opytne:

"To nie pierwszy raz, kiedy Rosjanie giną na froncie od ognia rosyjskiej artylerii. Ale ten przypadek jest szczególnie przerażający. Nikt nie rozumie, jak można było pomylić naszych z wrogiem. Teraz toczy się postępowanie, winni, mam nadzieję, zostaną ukarani"

vs

komentarz:

"Skoro zostaną ukarani, to następnym razem dobrze się zastanowią czy atakować taką grupę. A wtedy faktycznie niech to będzie grupa Ukraińców. "


Ja to szanuję :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ukraińskich ekspertów piloci Sił Zbrojnych Ukrainy zaczną wykonywać misje bojowe na amerykańskich myśliwcach F-16 już tej zimy. Jednak prognozy partnerów zachodnich nie są już tak optymistyczne

 

„Ekspertów” ci dostatek.

Jak dla mnie to szaleństwo. Jeśli lotnictwo czegoś człowieka uczy, to olbrzymiej pokory i tego, że cudów nie ma. A Ukraińcy proszą się o guza w kabinie F-16.

I jeszcze bzdury w tym artykule w rodzaju - „Dzięki amerykańskim myśliwcom F-16 Ukraińcy będą mieli przewagę w powietrzu”. Otóż nie, koledzy Ukraińcy, nie będziecie mieli „przewagi w powietrzu”, bo nie do tego służy F-16 w Europie i nigdy do tego nie służył.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawel_breslau napisał:

Zdecydowanie. 

Ukraińscy specjalsi odbili „Wieże Bojkowskie”

Chyba to jest potwornie ryzykowne, żeby siedzieć na tych platformach. Dzicz nie odpuści, a prędzej zastosuje zasadę „ja nie będę miał, ale i ty nie będziesz miał”. Trochę trudno uwierzyć, żeby dzicy nie wysłali przeciwko tym wieżom jak nie Su-34, to jakichś cruise'ów...

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Według ukraińskich ekspertów piloci Sił Zbrojnych Ukrainy zaczną wykonywać misje bojowe na amerykańskich myśliwcach F-16 już tej zimy. Jednak prognozy partnerów zachodnich nie są już tak optymistyczne

 

„Ekspertów” ci dostatek.

Jak dla mnie to szaleństwo. Jeśli lotnictwo czegoś człowieka uczy, to olbrzymiej pokory i tego, że cudów nie ma. A Ukraińcy proszą się o guza w kabinie F-16.

I jeszcze bzdury w tym artykule w rodzaju - „Dzięki amerykańskim myśliwcom F-16 Ukraińcy będą mieli przewagę w powietrzu”. Otóż nie, koledzy Ukraińcy, nie będziecie mieli „przewagi w powietrzu”, bo nie do tego służy F-16 w Europie i nigdy do tego nie służył.

Zdaniem cytowanego przez WSJ emerytowanego dowódcy sił armii amerykańskiej w Europie, Bena Hodgesa, Amerykanie są »nadmiernie zaniepokojeni znajomością języka angielskiego przez Ukraińców, którzy muszą latać samolotem, a nie umieć czytać Szekspira«”.

 

Będą z tego wszystkiego jaja, ale to już nie nasze polskie zmartwienie. Nasi piloci - z gigantycznym doświadczeniem na F-16 - grzecznie ostrzegali i ostrzegają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

I znów... jakąś większą liczbę przepustek wydali?
 

Aż 3 generalskie gwiazdki dostał od partii piss.

Facet albo zwariował, albo odwdzięcza się teraz partii i przyłącza się do kampanii wyborczej.

Tak to jest w państwie autorytarnym.

A gen. bryg. Ireneusz Nowak to lepszy? Jak się odwdzięcza partii piss za generalską gwiazdkę? Publicznie, w wywiadzie, bez żadnego wstydu samolocik FA-50 nazywa „myśliwcem”. Zachwala archaiczne kpr pow-pow AIM-9L, jakie Polska ma dostać do tych „myśliwców”. Facet albo zwariował, jak powyższy, albo znowu i on czołobitnie dziękuje partii za generalską gwiazdkę. Wiesz, kiedy ostatni raz walczył w powietrzu AIM-9L? Na Falklandach. Jest to kpr niezdolny do naprowadzenia się na gazy wylotowe silników turbowałowych i turbośmigłowych.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie