Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
12 godzin temu, Lycena33 napisał:

Wszystko to możliwe. Jest tylko jedna wątpliwość. Dlaczego drugi A-50 tuż przed katastrofą strzelał flary?

Normalny samolot wojskowy świata cywilizowanego – bez względu na to czy to myśliwiec, bombowiec, AWACS, czy transportowiec – ma RWR i MWS. Ich względne odpowiedniki ruscy też mają. W tym strzelającym flarami A-50 prawdopodobnie zaświeciły się i RWR, i MWS, bo inaczej nie byłoby takiej dramatycznej reakcji załogantów wiedzących, że pocisk rakietowy już do nich leci i trzeba wystrzelić wszystko do obrony samolotu. Pytanie jest jedynie – czyja to była rakieta? Ja w rakietę ukraińską kompletnie nie wierzę, bo to baśń podobna do baśni o „zestrzeleniu” omawianego Tu-22M3. Wierzę natomiast w kolejnego ruskiego samobója w tym przypadku.

Napisano

Jeżeli Ukraińcy mają już drony i samoloty-drony zdolne do dolecenia do Moskwy , to jak myślicie , zorganizują przelot w czasie parady 9 maja ?

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Cypis napisał:

Jeżeli Ukraińcy mają już drony i samoloty-drony zdolne do dolecenia do Moskwy , to jak myślicie , zorganizują przelot w czasie parady 9 maja ?

Bodzio wrzucał tweet, że odwołana, ale nie widzę nigdzie takich info.

Edytowane przez karpik
Napisano (edytowane)

 Ciąg dalszy podgrzewania ruskiej ropy.

Okolice Krasnodaru. Wstępnie do Ilskiej Rafinerii Nafty i innych obiektów infrastrukturalnych.

"Eksplozja w rafinerii Ilsk w Rosji: na terytorium Krasnodaru drony zaatakowały jednocześnie kilka obiektów infrastruktury

 

W wyniku ataku drona na rafinerię ropy naftowej w Słowiańsku-EKO uszkodzona została kolumna destylacyjna – informuje kierownik obwodu słowiańskiego na terytorium Krasnodaru.

 

Tej nocy bezzałogowe statki powietrzne zaatakowały także rafinerię Ilsky Oil Refinery, Kushchevsky Oil Rafinerie i inne obiekty infrastruktury na Kubaniu. Władze lokalne poinformowały już, że „w sumie stłumiono ponad 10 dronów”."

IMG_20240427_050813_651.jpg

Edytowane przez karpik
Napisano
8 godzin temu, Cypis napisał:

Jeżeli Ukraińcy mają już drony i samoloty-drony zdolne do dolecenia do Moskwy , to jak myślicie , zorganizują przelot w czasie parady 9 maja ?

Zaraz skarciliby ich Amerykanie, bo oni nie lubią u Ukraińców ostentacji.

Napisano

Czy ktoś zna i może podać adres strony, na której pokazują mapki z trasami rakiet? Z góry dzięki. 
Dzisiaj w nocy charty czuwały nad Lubelskiem, choć osobiście ich w strefie bliskiej granicy nie słyszałem.

M.

Napisano (edytowane)
38 minut temu, bodziu000000 napisał:

Jest dokładnie tak, jak w tym tweecie. 20-letnie dzieci za sterami F-16 narobią tylko obciachu wszystkiemu, co amerykańskie i natowskie, czyli przemysłowi lotniczemu, systemowi kształcenia pilotów, systemowi szkolenia pilotów, a wreszcie taktyce.

Jednego za to można być pewnym - na Ukrainie gotowe są już nalepki z czerwonymi gwiazdami do naklejania ich pod kabinami tych ukraińskich F-16. Mniej lub bardziej oszukańcza propaganda nie zawiedzie i symbole zestrzeleń ruskich samolotów też.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Napisano
3 godziny temu, soldierprzemo napisał:

Czekam jeszcze na rolety antywłamaniowe 🤣🤣🤣

Screenshot_20240427-094557.png

Screenshot_20240427-094629.png

No, to od góry już się zabezpieczyli, teraz jeszcze coś równie błyskotliwego przeciwko minom...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie