Skocz do zawartości

Figury rozdział VIII


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

powyższe jest odpowiedzią na.... wyliczenia ministra Michała Wójcika...

 

 

PS Polecam przeczytanie całej wymiany zdań pod powyższym twittem...

Dla przykładu:

:-)

FlEtxXqXwAANUx2.jpg

 

Jak sie uwzględni koszty związane ze zgodą na owe 300 "kamieni milowych" to bilans wcale nie jest taki różowy.

Naprawdę rozwala mnie ten przekaz jak dobrotliwa i altruistyczna UE troszczy się o dziesiątki spraw w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

Czy mówili w tvpiss, że chwilę temu sprzedaliśmy ciapatym 1/3 polskiego przemysłu naftowego za cenę 1/4 rocznych zysków? 

Nie wiem co oglądasz ale powielasz bzdury - pewnie celowo sadząc po poziomie emocji.

Dla dociekliwych link do stronki demagog prostującej fake newsa:  https://demagog.org.pl/fake_news/saudi-aramco-kupilo-lotos-nie-ma-kupic-tylko-czesc-akcji-rafinerii/

 

Ps. Czy nie powinien być jakiś śmietnik w HP na bzdury i jawne manipulacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, takafura napisał:

 

Jak sie uwzględni koszty związane ze zgodą na owe 300 "kamieni milowych" to bilans wcale nie jest taki różowy.

Naprawdę rozwala mnie ten przekaz jak dobrotliwa i altruistyczna UE troszczy się o dziesiątki spraw w Polsce...

A mógł byś w ramach  walki z "fake newsami" i dezinformacją, wskazać mi te koszty. Chciał bym sobie zrobić takie małe zestawienie tego kosztownego hajsu z KPO i kasy z pożyczek, które sami zaciągamy pod obligacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrotliwa i altruistyczna UE wzięła nas pod swoje skrzydła kiedyś, zapewniła środki na rozwój co bardzo pomogło nam odbić się od ruskiej bidy. Są kraje, które takiego farta nie miały

Takafura na prawdę nic a nic nie wkur.. Cię taki Szymczyk? Jak jego sprawa ma się do przestrzegania szeroko pojętej "praworządności" w naszym kraju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Jak sie uwzględni koszty związane ze zgodą na owe 300 "kamieni milowych" to bilans wcale nie jest taki różowy.

Naprawdę rozwala mnie ten przekaz jak dobrotliwa i altruistyczna UE troszczy się o dziesiątki spraw w Polsce..."

 

Chcesz napisać, że minister rządu naszej socjalistycznej Ojczyzny i premier tejże, mijają się z prawdą, żeby nie napisać, że... kłamią?

Pomijając, że w takiej twojej wersji, należałoby wyciągnąć ostre konsekwencje wobec osób, które negocjowały i finalnie zgodziły się na "kamienie milowe". Tym bardziej, że przecież te pieniądze nie są im potrzebne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

 

Ale zwróciłeś (?) uwagę (?) ze zrozumieniem (?) na słowo-klucz, czyli "Dług sektora finansów publicznych"?

Tudzież, jak skokowo wzrósł koszt obsługi długu?

 

Pomijam:

"Oczywiście w szybkim wzroście nominalnym PKB, a co za tym idzie w relatywnym oddłużaniu gospodarki, bardzo pomaga wysoka inflacja, ponieważ pomaga ona podnosić wartość PKB, ale nie podnosi wartości długu."

Gdy o powyższym wspominałem sporo czasu temu, kilka osób mi nie wierzyło...

 

 

PS

https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzenie-sektora-finansow-publicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowa Komisja Wyborcza zakwestionowała sprawozdanie finansowe ugrupowania Szymona Hołownia - Polska 2050. W wydanej decyzji, urzędnicy podkreślili, że złamano przepisy, które w zamyśle ustawodawcy, miały na celu ochronę polityków przed korupcją polityczną. Jak się okazało, działalność partii faktycznie finansowała Fundacja Polska od Nowa, którą kieruje związany w przeszłości z Platformą Obywatelską Jacek Cichocki. Sprawę, która szeroko została opisana na łamach wczorajszej "Gazety Polskiej Codziennie" na antenie TVP Info komentował Marek Suski. Poseł PiS był gościem red. Michała Rachonia w programie #Jedziemy.

https://niezalezna.pl/469729-kto-finansowal-partie-holowni-suski-w-jedziemy-byc-moze-za-glowne-sznurki-pociagaja-sluzby

 

Daleeeeeeeeeeeko mi do poglądów Hołowni, ale znów doceniam fantazję władzy...
I ciekawi mnie, o jakich "służbach" "myśli" Suski w 2020 roku... i jak jego pomysły mają się do liczonych w setkach tysięcy złotych wpłaty na rzecz aparatczyków przewodniej partii narodu, które dokonywali nominaci partyjni do najróżniejszych państwowych przedsiębiorstw.

Chyba, że akurat przechodzili z tragarzami i...

"Jak podała "Polityka" jednego dnia - 14 października - na konto PiS identyczną kwotę mieli przelać: prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła, wiceprezeska PZU i była posłanka PiS oraz była szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, wiceprezes PZU Piotr Nowak, prezes PZU Zdrowie Andrzej Jaworski oraz były szef CBA, bliski współpracownik szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i członek zarządu PZU Ernerst Bejda. Według "Polityki", wszyscy przelali na konto PiS po 45 tys. 150 zł."

 

Wiem, wiem- mieści się to na styk z dopuszczalną kwotą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

"Jak podała "Polityka" jednego dnia - 14 października - na konto PiS identyczną kwotę mieli przelać: prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła, wiceprezeska PZU i była posłanka PiS oraz była szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, wiceprezes PZU Piotr Nowak, prezes PZU Zdrowie Andrzej Jaworski oraz były szef CBA, bliski współpracownik szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i członek zarządu PZU Ernerst Bejda. Według "Polityki", wszyscy przelali na konto PiS po 45 tys. 150 zł."

Jest analiza prawna. Będą siedzieć z dwóch artykułów. Tylko oczywiście po wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Daleeeeeeeeeeeko mi do poglądów Hołowni, ale znów doceniam fantazję władzy...
I ciekawi mnie, o jakich "służbach" "myśli" Suski w 2020 roku...

Z tym myśleniem to cię wyobraźnia poniosła.....  caryca jest hodowany właśnie do wygadywania takich bzdur. 

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

"Komunalnych z Warszawy;) "

Ja wiem, że się krępujesz, ale ja serio pytam..


Czy ma na myśli zlikwidowane wiele lat temu skutecznie-sprawnie-profesjonalnie przez Człowieka z obłędem w oczach i przy pomocy osoby oskarżanej o współpracę z Moskwą, WSI?

Czy ma na myśli służby Kamińskiego, którym coś nie pykło i/lub tak miało być od początku?

Czy, zgodnie z IQ myśli o np Ochranie, choć za czasów Katarzyny jeszcze jej w tej formie nie było?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jest obiektem westchnięć ze strony Stasi? Bo o namiętność do ruskiej Miry to go nie podejrzewam;) ale Mira i Stasia to pod rękę chodziły...

I pamiętaj, że lepiej się samemu krępować niż, żeby ciebie skrępowano... A kilku na forumię by się przydało, bo im się rękawki poluzowały i napierdzielają w klawiaturę całą chorą frustrację... 

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr...

Nie, że mnie przekonałeś, ale się poddaję...

I nie chodzi mi o twoje zaufanie do tytana intelektu Suskiego, ale na tyle mocno jesteś zauroczony szarym posłem ps Prezes lub ZZ, ewentualnie na tyle mocno nienawidzisz (?) partii opozycyjnych wobec dwóch wymienionych, że żadne merytoryczne argumenty do ciebie nie trafiają...


Co więcej, nawet, dla przykładu, cytaty z Czarnka, który otwartym tekstem mówi, że woli złamać Konstytucję, byle kasę z KPO nasza socjalistyczna Ojczyzna otrzymała, nie wywołują już nie piszę głębszej, ale jakiejkolwiek refleksji...

 

PS Podpowiem "tylko", że musisz się zdecydować- np ZZ broni "reformy" sądownictwa, a jego przełożony MM uważa ją za nieporozumienie i bubel. Prezes, co za zaskoczenie, nie może się zdecydować i ma dwie wersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie