Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Cypis napisał:

Kurwa , chore , pisdowcy wprowadzili zakaz fotografowania różnych obiektów i za to możesz iść do paki ,  a ten baran wrzuca taką mapkę . Dureń czy ruski agent .

Oczywiście żartuje , ale to pokazuje ich debilizm , za zdjęcie wojskowej garkuchni możesz nawet iść do pierdla , ale jak jesteś pisdowcem to możesz pokazać mapę dyslokacji wojsk i jest ok.

Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że mapy satelitarne dowolnego obszaru możesz kupić komercyjnie i taka mapa tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiali się wszyscy K9 a tutaj jest większy skandal:
Na stronie DSCA zawisło nasze zapytanie o zakup radiostacji z amerykańskiego Harrisa w tym radiostacji plecakowych (AN/PRC-117) i doręcznych (AN/PRC-152, AN/PRC-163).
Część prawdopodobnie jest dla Specjalsów a część do...Wisły.
Może ktoś mi wyjaśnić czemu kupujemy za prawie miliard PLN (max wartość 255 mln USD) radiostacje w USA skoro gdyński Radmor produkuje takie same, polskie i z krajową kontrolą COMP@N zaś w Ożarowie robi PERAD 6010?!
Tak zaraz ktoś napisze że te PRC-177 to pewnie G z kanałem UHF Sat i dlatego. Słodko, ale 98% ich funkcjonalności mają polskie Compa@ny z RADMORu a do tego w kraju jest kontrola produktu, serwis, części, obsługa, szkolenie itp. Czyli to co decyduje o 80% kosztów Life Cycle Cost.

409828231_357040407011041_3851707030075872207_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że mapy satelitarne dowolnego obszaru możesz kupić komercyjnie i taka mapa tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia?

A jaki sens ma wprowadzony przez deficyt intelektualny zakaz fotografowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Merill_Marauder napisał:

Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że mapy satelitarne dowolnego obszaru możesz kupić komercyjnie i taka mapa tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia?

Jesteś tego pewien? Wyjaśnij więc dlaczego ten DOL wygląda tak a nie inaczej:

https://maps.app.goo.gl/Z5oh2EXN5eTW6U5v8

Edytowane przez MarekA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Widzę takie "coś"...

DOL_Wielbark_202206.jpg

wielbark_dol_2925.jpg

A nie powinieneś widzieć.

Ten DOL to wyżyny kompromitacji umysłowości polskiego MON i SP. Dla dopełnienia tego kabaretu zabrakło na nim jeszcze tylko wieży kontroli lotów.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bjar_1 napisał:
Czepiali się wszyscy K9 a tutaj jest większy skandal:
Na stronie DSCA zawisło nasze zapytanie o zakup radiostacji z amerykańskiego Harrisa w tym radiostacji plecakowych (AN/PRC-117) i doręcznych (AN/PRC-152, AN/PRC-163).
Część prawdopodobnie jest dla Specjalsów a część do...Wisły.
Może ktoś mi wyjaśnić czemu kupujemy za prawie miliard PLN (max wartość 255 mln USD) radiostacje w USA skoro gdyński Radmor produkuje takie same, polskie i z krajową kontrolą COMP@N zaś w Ożarowie robi PERAD 6010?!
Tak zaraz ktoś napisze że te PRC-177 to pewnie G z kanałem UHF Sat i dlatego. Słodko, ale 98% ich funkcjonalności mają polskie Compa@ny z RADMORu a do tego w kraju jest kontrola produktu, serwis, części, obsługa, szkolenie itp. Czyli to co decyduje o 80% kosztów Life Cycle Cost.

409828231_357040407011041_3851707030075872207_n.jpg

Nie wypowiadam się o radiostacjach Radmoru dla lądówki, bo się na nich nie znam i nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

Za to miałem do czynienia z radiostacjami Radmoru dla lotnictwa. Są bez zarzutu, by nie powiedzieć, że niejednokrotnie rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Merill_Marauder napisał:

Może w końcu ktoś sobie przypomni, że zakup uzbrojenia za granicą powinien wiązać się z offsetem? Coś o czym płaszczakowi chyba nikt nie powiedział przez osiem lat?

A może Bumarowi pozwolą spawać podwozia do Krabów (takie moje ciche marzenie), co może spowodować, że będa ciutkę lepsze niż te z HSW?

Żeby ktoś sobie o tym przypomniał, będzie musiał coś kupić.
HSW na pewno nie skonsumuje całego tortu. Tym bardziej,że ten tort robi się całkiem spory.  Wiele zależy od zasobów finansowych i czasu, w którym wojsko będzie chciało otrzymać nowy sprzęt. Jeżeli chęć szybkich dostaw będzie duża, szanse Koreańczyków wzrosną. Przeniesienie linii produkcyjnej do Gliwic i uruchomienie produkcji nie odbędzie się w miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Czlowieksniegu napisał:

 

Podobny do Leoparda. Nie wiedziałem, że Koreańczycy robią coś takiego.

Apeluję, żeby przynajmniej starać się trzymać tematu.

Edytowane przez M81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M81

Ja wiem, że Człowiek z obłędem w oczach otwarcie powiedział, co myśli (?) o offsecie i podobnych wymaganiach, nie musisz mi przypominać.

 

"Apeluję, żeby przynajmniej starać się trzymać tematu. "

W przeciwieństwie do wiernych i wyznawców, którzy bezkrytycznie chwalą zakupy ex-ministra, właśnie to robimy... Podpowiedz, z ciekawości pytam, czy-co-kwoty-zasady mamy jako offset z jego zakupów, także w Korei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Nie wypowiadam się o radiostacjach Radmoru dla lądówki, bo się na nich nie znam i nigdy nie miałem z nimi do czynienia.

 

Ja to się dziwię że nikt z Zachodu tej firmy jeszcze nie wykupił. Bo produkty mają naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Erih napisał:

Ja to się dziwię że nikt z Zachodu tej firmy jeszcze nie wykupił. Bo produkty mają naprawdę świetne.

Papierek, że jestem pilotem czegokolwiek mam od roku 1979 i już od tego roku znam radiostacje Radmoru. Już wtedy biły na głowę wszystkie inne radiostacje z demoludów, a ruskie to... nawet szkoda gadać. A w następnych dekadach było tylko lepiej i lepiej.

WB musiałoby upaść na głowę, żeby odsprzedać komuś z zagranicy swoje udziały w Radmorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedburgh_Ops, nie wiem czy wiesz, jakie ceny osiąga dziś jeden ze wzmacniaczy Radmor, konkretnie 5100. za taki amplitunerek w stanie "do odnowienia" możesz mieć całkiem wypasioną wieżę Onkyo albo innego Marantza z podobnych lat.

I nie jest to na zasadzie "kupuję bo polskie".

A co do sprzedaży, to miałem na myśli lata dziewięćdziesiąte, kiedy wszystko było na sprzedaż za symboliczną złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Czlowieksniegu napisał:

M81

Ja wiem, że Człowiek z obłędem w oczach otwarcie powiedział, co myśli (?) o offsecie i podobnych wymaganiach, nie musisz mi przypominać.

 

"Apeluję, żeby przynajmniej starać się trzymać tematu. "

W przeciwieństwie do wiernych i wyznawców, którzy bezkrytycznie chwalą zakupy ex-ministra, właśnie to robimy... Podpowiedz, z ciekawości pytam, czy-co-kwoty-zasady mamy jako offset z jego zakupów, także w Korei...

Jeżeli robicie to zamieszczając zdjęcie Leoparda w temacie poświęconym Korei, oznacza to iż Seul leży gdzieś nad Szprewą.

A co do offsetu odpowiedź uzyskał już nieoceniony Paweł Bejda
https://zbiam.pl/mon-wyjasnia-kwestie-braku-offsetu-przy-zakupach-w-republice-korei/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie