Skocz do zawartości

Zakupy z Korei Południowej


Cypis

Rekomendowane odpowiedzi

M81

"Tam jet napisane, że problemów nie ma. Wręcz przeciwnie."

vs

"Rządząca Koreą Płd. partia nada priorytet przyjęciu poprawki do ustawy, która umożliwi sfinansowanie wartej 30 bln wonów (ok. 90 mld zł) umowy na zakup uzbrojenia przez Polską - poinformował w piątek portal Business Korea

[...]

Według źródeł, na które powołuje się portal, rządząca Partia Władzy Ludowej (PPP) zaproponuje Demokratycznej Partii Korei (DPK) zorganizowanie posiedzenia Podkomisji Spraw Gospodarczych i Finansowych Komitetu Strategii i Finansów w celu omówienia poprawki do ustawy o Korea Export-Import Bank (Eximbank) w lutym.

Korea musi zmienić ustawę

Partie rządzące i opozycyjne uzgodniły zwołanie na 19 lutego nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Narodowego, z sesją plenarna zaplanowaną na 29 lutego...."

 

Wielce prawdopodobne, że się powyższe zgodzi, ale przepychanka i chocholi taniec "odrobinę" stoją w sprzeczności do deklaracji Błaszczaka i M81, że wszystko załatwione-dopięte-podpisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Gdzie te czasy kiedy Ramzan Kamizelow co tydzień opowiadał o jakichś nowych zakupach uzbrojenia przez polskie MON. Zauważyłem, że od jakichś dwóch miesięcy przestał to robić, ciekawe dlaczego?😄🤣😅😆🤣

Edytowane przez M81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
22 minuty temu, bodziu000000 napisał:

 

 

 

Niech koreańce najpierw dokończą budowę w Policach. Po żądaniu n-ty raz większej kasy( budżet budowy przekroczono 3 krotnie) i przesunięcia terminu zakończenia prac dostali odmowę. Więc... zwinęli wrotki. Moloch stoi i generuje ogromne straty, ciągnąc całe polskie Azoty na dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, karpik napisał:

Niech koreańce najpierw dokończą...

Hanwha to czebol. A czebol to skrajna patologia i kryminał.

Jedną patologię w postaci południowokoreańskiego czebolu Polska już przetrenowała i tutejszy kraj jest organicznie niezdolny do uczenia się czegokolwiek. Mam na myśli Daewoo. Pracowałem w tej patologii 1,5 roku, aż zaczęły się poszukiwania na świecie zbiegłego zarządu tej chorej organizacji. Nie miałem pojęcia, czym toto jest dopóki w Korei nie rozpoczęły się aresztowania vipów związanych z tą bandą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jedburgh_Ops napisał:

Pracowałem w tej patologii 1,5 roku...

PS

Za szybko napisałem post :-) Pracowałem nie „w” tej patologii, ale dla tej patologii jako ktoś z zewnątrz tego podmiotu. Byłem w luksusowej sytuacji, że mogłem się na to wypiąć w każdej chwili. I tak się stało.

Nie zazdroszczę polskim robotnikom, technikom, brygadzistom, inżynierom i wojskowym, którzy zderzą się z czebolem Hanwha. U nich wszystko jest cacy cacy oraz tonie w uśmiechach i ukłonach tylko do momentu podpisania z nimi jakiejś umowy na coś. Piekło zaczyna się później.

To, jak się zachowuje kadra menedżerska południowokoreańskiego czebolu to jest kulturowo niewyobrażalne. Ja to miałem w pompie, jako gość z zewnątrz, ale od samego patrzenia na tych świrów zęby swędziały i kurek od czterdziestki piątki M1911A1 sam mi się odciągał w moim mieszkaniu oddalonym o 20-30 kilometrów.

Powiedzieć, że to mobbing i psychoterror to nic nie powiedzieć. Takiemu małemu żółtemu kierowniczkowi gdy się coś nie spodoba to następuje performace w postaci: podskoków, dzikiego wrzasku, wierzgania nogami, ekspresyjnego machania rękami i żądania skorygowania (wadliwej, jego zdaniem) postawy społecznej w ciągu o,49 s. A jak nie, to performace nasila się do potęgi mniej więcej trzeciej.

Dla jasności - tak po chamsku i zdziczałemu kadra menedżerska Daewoo zachowywała się w Polsce nie wobec Koreańczyków, ale wobec Polaków.

Edytowane przez Jedburgh_Ops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jedburgh_Ops napisał:

Hanwha to czebol. A czebol to skrajna patologia i kryminał.

Jedną patologię w postaci południowokoreańskiego czebolu Polska już przetrenowała i tutejszy kraj jest organicznie niezdolny do uczenia się czegokolwiek. Mam na myśli Daewoo. Pracowałem w tej patologii 1,5 roku, aż zaczęły się poszukiwania na świecie zbiegłego zarządu tej chorej organizacji. Nie miałem pojęcia, czym toto jest dopóki w Korei nie rozpoczęły się aresztowania vipów związanych z tą bandą.

Podejrzana cisza ze strony rządu w tej sprawie.

Tak jak normalne, że patologiczny kłamca morawiecki otwierał fabrykę i ogłaszał rozpoczęcie produkcji w czerwcu zeszłego roku, to nie normalne, że nowy zarząd milczy.

Ciekawe, jak wyglądała umowa na budowę, że koreańce mogli zejść sobie z placu i mają wywalone. Przypomnę też, że były prezes z nadania piss, zrezygnował zaraz po wyborach i "przeniósł się za granicę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik...

Ty jesteś, jak się u mnie w domu mówi, "Be lama, be..."- przecież Hinc, chwilę przed odwołaniem, ogłosił, że GA Polyolefins już pracuje na ok 70 % zakładanej mocy, a produkty sprawnie są sprzedawane...
A o tych +/- 25 mln złotych, których Koreańczycy się domagają jako odsetek od nieterminowych wpłat, to on nawet nie będzie się wypowiadał :-)

Bo chyba nie masz problemu, że socjolog/psycholog udawał prezes jednej z największych, na dziś także pod kątem zobowiązań, polskich firm?


PS Z ciekawości- termin LNG Wam postawili? Nie śledzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

karpik...

Ty jesteś, jak się u mnie w domu mówi, "Be lama, be..."- przecież Hinc, chwilę przed odwołaniem, ogłosił, że GA Polyolefins już pracuje na ok 70 % zakładanej mocy, a produkty sprawnie są sprzedawane...
A o tych +/- 25 mln złotych, których Koreańczycy się domagają jako odsetek od nieterminowych wpłat, to on nawet nie będzie się wypowiadał :-)

Bo chyba nie masz problemu, że socjolog/psycholog udawał prezes jednej z największych, na dziś także pod kątem zobowiązań, polskich firm?


PS Z ciekawości- termin LNG Wam postawili? Nie śledzę...

Gdzie ten produkt. Nikt nie widział, żeby produkt z zakładu wyjeżdżał, a wręcz przeciwnie. Podobno kupiono w pytę z Niemiec do testów. Może to sprzedają? To nadal budowa. Bez odbiorów, bo rozumiem, że oddać musi ten kto zbudował - Hyundai. Zakład nie ma testu integralności. Nie może podpisywać kontraktów na sprzedaż.

Gazoport jest. Flara na zakładzie czasem tak się pali, że w nocy ludzie 5km od zakładu nie muszą zapalać światła. Może trzeba przepalić zakontraktowany gaz.

Ps. Ze względu na straty, zgodnie z prawem, Azoty Police muszą głosować na następnym zebraniu,  nad upadłością zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpik...

Wracając, do Azji, ale na chwilę, bo w przeciwieństwie do Ciebie ja muszę pracować...

Prawdopodobnie już nikt nie wie, co jest zakontraktowane co do szczegółów ilościowych i technicznych... nikt nie wie, jaką kasę należy na to pożyczyć- chyba "tylko" koreańska pożyczka jest do policzenia...., nikt nie wie, czy i na czym polega "polonizacja" i czy będzie to "coś" więcej niż nazwa i polska czcionka/tłumaczenia miast oryginalnego alfabetu, nikt nie wie, czy i co dalej z HSW i podobnymi, pomijając pomysł o KRAB-2, o którym osobiście się nie tak dawno dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

w przeciwieństwie do Ciebie ja muszę pracować..

Plus systemu 5 bop( 6 dni pracy i 4 dni wolnego).

Biorę 6 dni urlopu i mam 2 tygodnie wolnego. 5x 2 tygodnie urlopu w roku 🤫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bjar_1 napisał:

Wina Tuska?

Tutejszy bantustan jest organicznie niezdolny i do uczenia się czegokolwiek (jak np. w lotach rangi HEAD), i do dostrzeżenia, z kim i czym ma się do czynienia, gdy się negocjuje coś handlowego, a będącego rangi państwowej. I to po takich doświadczeniach jak z aferalnym czebolem Daewoo. I po kategorycznej, twardej bezwzględności, bezkompromisowości, jaką zawsze reprezentują południowi Koreańczycy w negocjacjach handlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

A oślizłe (tfu tfu) Defence 24 - z południowokoreańskimi reklamami - jak zawsze nie ma nic do powiedzenia na takie tematy.

Dla jasności - identycznie oślizły (tfu tfu) i tak samo „wiarygodny” Altair z reklamami czołgu K2 w sliderze witryny internetowej. Nie istnieje taki temat, o jakim pisze Jarosław Wolski niebiorący reklam od Koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie