Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bjar_1 napisał:

Taki mamy w tym interes, żeby bić kacapa rękami ukrów, bo za jakiś czas przyjdzie do nas. I podobnie myślą wszyscy, sądząc po rozmiarach pomocy Ukrainie.

I Ukraińcy dobrzy są w tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bjar_1 napisał:

Taki mamy w tym interes, żeby bić kacapa rękami ukrów, bo za jakiś czas przyjdzie do nas. I podobnie myślą wszyscy, sądząc po rozmiarach pomocy Ukrainie.

Nie przyjdą, bo ich armia konwencjonalna  okazała się niezdolna do prowadzenia nowoczesnej wojny manewrowej. Jak na razie to przyszło do nas kilka milionów Ukrów i nie bardzo wiadomo jak mamy sobie z tym poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, balans napisał:

Jak na razie to przyszło do nas kilka milionów Ukrów i nie bardzo wiadomo jak mamy sobie z tym poradzić...

Siejesz jakieś defetyzmy. Lwia część z tych ludzi nie chce nic- "bo mi się należy", tak jak choćby polska patola głosująca na piss.

3 miliony kobiet i dzieci. Z sondaży nawet połowa chce zostać. Demograficznie jest to sukces nie do przecenienia, zważywszy, że przez ostatnie lata manko urodzeń/zgonów to.ok -50 tyś. rocznie. Jeszcze jak ściągną po wojnie mężów to będzie klasa.

  • Tak trzymać 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, balans napisał:

Nie przyjdą, bo ich armia konwencjonalna  okazała się niezdolna do prowadzenia nowoczesnej wojny manewrowej.

Oni są zawsze niezdolni do prowadzenia nowoczesnych wojen, a i tak kacapski gen podbojów i mordowania nakazuje im atakować. Teraz jest jedyna taka okazja, by za pomocą zachodniej broni, a rękami ukrów zgnoić ich jak się da.

  • Tak trzymać 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, balans napisał:

Nie przyjdą, bo ich armia konwencjonalna  okazała się niezdolna do prowadzenia nowoczesnej wojny manewrowej. Jak na razie to przyszło do nas kilka milionów Ukrów i nie bardzo wiadomo jak mamy sobie z tym poradzić...

  Ułamek ich armii. To 5 % potencjału konwencjonalnego. W Groźnym też nie było nowoczesnej wojny manewrowej, po prostu zrównali miasto z ziemią.

Wiemy że jeszcze teraz nie przyjdą, a nie dlatego że nie chcą ale wyłącznie dlatego że są w dupę bici przez to "słabe, skorumpowane, zbankrutowane, upadłe" ( cytuję tylko) państwo ukraińskie. 

A te straszne Ukry pracują u mnie jako kierowcy, robotnicy, no i najważniejsze od lat lasu nie sadziły takie fajne, ładne dziewczyny. Jak stwierdził mój szef "jak zmieniać żonę to teraz, może któraś 20-latka poleci na obywatelstwo" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bjar_1 napisał:

Jaki ten zachód i NATO durne są. Takiego lesa05 wzięli by na głównodowodzącego i raz-dwa myk po kacapach i defilada w Moskwie i Polska od Słubic po Władywostok.

 

Coś w tym musi być, skoro w zeszłym roku wezwali mnie do wojska jesienią, w tym, wiosna jeszcze się nie zdążyła się rozgościć a ja już wojsko zliczyłem. A na wyjściu nieśmiało zasugerowali, że wprawdzie na jesień jeszcze planów nie znają, ale żebym się nie zdziwił....

Wychodzi na to, że beze mnie żadnej wojny nie zaczną. W końcu rozkazy ktoś musi wydawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Siejesz jakieś defetyzmy. Lwia część z tych ludzi nie chce nic- "bo mi się należy", tak jak choćby polska patola głosująca na piss.

3 miliony kobiet i dzieci. Z sondaży nawet połowa chce zostać. Demograficznie jest to sukces nie do przecenienia, zważywszy, że przez ostatnie lata manko urodzeń/zgonów to.ok -50 tyś. rocznie. Jeszcze jak ściągną po wojnie mężów to będzie klasa.

Problem w tym, że jak kiedyś padnie hasło "Rezać Lachiv", to będziemy mieć problem. A na razie to czeka nas drożyzna, inflacja w okolicach 20%, bezrobocie [już się mówi o upadku u nas małych i średnich firm transportowych] i bardzo być może problemy z gazem, paliwem i żywnością. A do tego Ukraińcy jak tylko mogli, to do końca nam robili na złość - vide całkiem niedawno zablokowanie naszej PKP wjazdu na ich terytorium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bjar_1 napisał:

Masz już buławy na naramiennikach?

Nie, ale przy najbliższej sposobności poinformuję ich jakie są oczekiwania społeczne w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie