Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, karpik napisał:

Coś tu nie pasi.

Podobno był sztorm. Lekko przykopcony. Brak śladów po jakichkolwiek wybuchach. Armatka wodna nie skierowana w stronę pożaru.

Historia ze sztormem została bardzo szybko zweryfikowana:

Na zdjęciu widać też ślady po trafieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, balans napisał:

Dodałbym jeszcze tych, którzy zorganizowali i sfinansowali pucz na majdanie aby złupić Ukrainę i zrobili z niej najbiedniejszy kraj w Europie. No i teraz mamy tam tragiczną wojnę, miliony emigrantów i za chwilę wielką recesję i to nie tylko w Europie, bo w USA też już się zaczynają protesty na stacjach benzynowych. A może być z tego nawet III Nuklearna, do której zresztą wzywa nasz Naczelny Kaczor [wybudowali mu schron atomowy pod słynną willą?].

Czemu mnie to nie dziwi że wymieniłeś wszystkich oprócz Rosjan ?

Czemu "najbiedniejszy kraj w Europie" zaatakował największą armię świata akurat w trakcie ćwiczeń 200 000 żołnierzy na Białorusi ?

Wspominasz coś o III wojnie nuklearnej - to Ukraina ma broń atomową ? Może podchodzą już pod Moskwę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach widać chyba trafienie pod przednią nadbudówką w kształcie kwadratu a okopcone bulaje wskazują na rozległy pożar pod pokładem. Chyba akcja ratunkowa, jeśli nawet była, to raczej nie podpływali za blisko by nie wylecieć w powietrze. Mogli się uratować ci co zeszli do szalup i ew skoczyli do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, takafura napisał:

Czemu mnie to nie dziwi że wymieniłeś wszystkich oprócz Rosjan ?

Czemu "najbiedniejszy kraj w Europie" zaatakował największą armię świata akurat w trakcie ćwiczeń 200 000 żołnierzy na Białorusi ?

Wspominasz coś o III wojnie nuklearnej - to Ukraina ma broń atomową ? Może podchodzą już pod Moskwę ?

 

Ad.1 Bo ty ich wymieniłeś, ja tylko dodałem tych, którzy z Ukrainy zrobili dziadów i pośrednio doprowadzili do tragicznej wojny, obiecując im członkostwo w NATO.

Ad.2 Po pierwsze to nie mieli zgromadzonych 200 000 żołnierzy. Po drugie Rosjanie popełnili bardzo poważny błąd, bo zimy nie było, więc było tam morze błota i kilka kiepskich dróg łatwych do zablokowania. Do tego zaatakowali zbyt małymi siłami piechoty do osłony swoich kolumn i ponieśli poważne straty. Nie znam powodu dlaczego Rosjanie zrobili to akurat w tym momencie, może Putin się wnerwił, że mu NS2 zablokowali? Swoją drogą, to już dawno Rosjanie powinni postawić na Azję, a nie na Europę, bo było do przewidzenia, że USA zrobi wszystko aby nie powstała strefa wolnego handlu Lizbona - Władywostok i to z powodu UE, którą uważają za swojego największego konkurenta.

Ad.3 Jeżeli NATO wkroczy na Ukrainę, do czego wzywa Naczelny Kaczor, to nieunikniona będzie III WŚ. Na szczęście dla nas Wielki Wuj na razie jest przeciwny, a i reszta członków NATO też nie bardzo chętna...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans jak by ci przekazu i złotych myśli zbrakło to specjalnie dla ciebie...

 Deputowany do Dumy Państwowej Wiaczesław Nikonow stwierdził: "We współczesnym świecie jesteśmy ucieleśnieniem sił dobra. To jest metafizyczne starcie sił dobra i zła... Toczymy naprawdę świętą wojnę i musimy wygrać".

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, balans napisał:

(...) Rosjanie popełnili bardzo poważny błąd, bo zimy nie było, więc było tam morze błota i kilka kiepskich dróg łatwych do zablokowania. Do tego zaatakowali zbyt małymi siłami piechoty do osłony swoich kolumn(...)

No patrz, a ja myślałem że atak i eskalacja wojny wobec innego państwa było złe i zbrodnicze.

A Ty wspominasz tylko że złe było błoto, drogi i błędem były zbyt małe siły piechoty.

A potem się dziwisz że ktoś Ci wypomina pisanie niby po polsku i myślenie nadal po rosyjsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak nad ranem i jakie dwie godziny ?

Pierwsze informacje były wieczorem 13-ego, oficjalnie uznany za ''krążownik podwodny'' 14-ego po południu. No chyba, że mamy taki poślizg informacyjny, a wszystko miało miejsce 13-ego rano ?

Jakoś na początku wojny była mowa, że informacje z frontu są podawane z jednodniowym opóźnieniem, żeby nie robić ruSSkom informacyjnych prezentów, ale w tym wypadku to tak średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie