Skocz do zawartości

Wojna w Ukrainie vol. 6


Rekomendowane odpowiedzi

"Odpowiedź na groźby Putina ze strony fińskiego generała:

 

„Zapraszamy was do przyłączenia się do 200 tysięcy Rosjan, którzy są już w Finlandii zakopani kilka metrów pod ziemią po waszej ostatniej próbie w 1939 roku”"

  • Super 1
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komenda Stołeczna Policji nie stwierdziła uchybień w działaniach funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali ceremonię złożenia wieńca przez delegację rosyjską na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Warszawie. Ambasador Siergiej Andriejew został wtedy oblany czerwoną farbą. Sprawa została przekazana do prokuratury.

Jego pojawienie się w rejonie nekropolii przyciągnęło tłum protestujących przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Po incydencie w policji przeprowadzono postępowanie wewnętrzne.

- Nie są prowadzone żadne postępowania dyscyplinarne w tym zakresie - przekazał w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji. - Przeprowadziliśmy wstępną analizę prawną, komplet materiałów został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Ktoś się tutaj zna na minach? Ten strucel to z II w.ś., czy współczesny ultranowoczesny, tak jak ruska awionika z lat 60. w pociskach manewrujących Ch-101?

Może aż tak bardzo to nie, ale powiedziałbym, że chyba jest to MJaM (Małaja Jakornaja Mina, mała mina kotwiczna) z 1943 r. Jest też bardzo podobna powojenna PDM-3Ja (Protiwo-Diesantnaja Mina, mina przeciwdesantowa) z 1947, ale ma 3 czujniki kontaktowe a ta na filmie 4; i ma bardziej kulisty korpus, a ta na filmie lekko wydłużony. EDIT sprawdziłem jednak dokładniej, są 3 czujniki kontaktowe i w jednej i w drugiej i na filmie, więc tak czy tak to może być któraś z nich. Obie są do stawiania na płytkich wodach, obie o masie ok. 170 kg wraz z kotwicą, masa części bojowej to zwykle jest tak trochę mniej niż połowa, czyli ze 70-80 kg powiedzmy, w MJaM było 20 kg m.w., w PDM-3Ja - 15 kg. 

Edytowane przez Speedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Speedy napisał:

Może aż tak bardzo to nie, ale powiedziałbym, że chyba jest to MJaM (Małaja Jakornaja Mina, mała mina kotwiczna) z 1943 r. Jest też bardzo podobna powojenna PDM-3Ja (Protiwo-Diesantnaja Mina, mina przeciwdesantowa) z 1947, ale ma 3 czujniki kontaktowe a ta na filmie 4; i ma bardziej kulisty korpus, a ta na filmie lekko wydłużony. EDIT sprawdziłem jednak dokładniej, są 3 czujniki kontaktowe i w jednej i w drugiej i na filmie, więc tak czy tak to może być któraś z nich. Obie są do stawiania na płytkich wodach, obie o masie ok. 170 kg wraz z kotwicą, masa części bojowej to zwykle jest tak trochę mniej niż połowa, czyli ze 70-80 kg powiedzmy, w MJaM było 20 kg m.w., w PDM-3Ja - 15 kg. 

Dzięki Speedy 👍

Czyli reko - walczą na Ukrainie Mosiny, Maksimy, Thompsony, tranzystory z lat 60. i miny, jak opisałeś.

:classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie