Skocz do zawartości

Wojna na Ukrainie vol. 4


Rekomendowane odpowiedzi

Piszą, że Kijów jest otoczony.

Mer Kijowa Witalij Kliczko w najnowszej wypowiedzi dla mediów oznajmił, że stolica Ukrainy jest otoczona przez Rosjan, a wszystkie wyjścia zablokowane są wojska wroga. - Nie ma możliwości ewakuacji cywilów - powiedział Kliczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohaterski ukraiński saper z 35. Oddzielnej Brygady Morskiej Witalijowi Skakunowi, który w rejonie geniczeskim wysadził się w powietrze razem z mostem, aby powstrzymać przemarsz rosyjskiej armii przez pewien czas mieszkał i pracował w Wielkopolsce. Bohater przez około pół roku żył i pracował w Lesznie.

„Skojarzyłem go bardziej z twarzy niż nazwiska. Dopiero później skojarzyłem sobie, że był u mnie i pracował. To był chłopak taki impulsywny, trochę. Zawsze, wszędzie pierwszy chciał być. Ale był bardzo miły. Można było się z nim zawsze dogadać. Był dobrym pracownikiem. Spawał. Umiał zrobić dużo rzeczy. Był kreatywny” – poinformował Radio Poznań Adam Żaka, właściciel firmy w której pracował Ukrainiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, les05 napisał:

Chcę podziękować Polsce, która zaoferowała się być hubem logistycznym dla przerzutu sprzętu na terytorium Ukrainy

– mówił szef unijnej dyplomacji.

Czy takie rzeczy powinno się mówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Czy takie rzeczy powinno się mówić?

Wojskowy powie że nie. Ale w Brukseli misie wszystko mają gdzieś.

Na wszelki wypadek bazę logistyczną powinni umieścić w obozie Amerykanów. Żeby było ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Chyba spadła pierwsza atomówka.

Mam nadzieję , że to jednak termobaryczna.

Jak atomówka to mamy IIIWŚ

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karpik napisał:

Podobno na szczęście to fabryka chemiczna i skład azotu, a nie atomówka.

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie