Skocz do zawartości

Figury level VI


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

"Afera okazał się dęta - kadry potrąciły błędnie zbyt wysokie zaliczki. Ale ile było radochy z "Polskiego Wała""

Z ciekawości, cytując niejakiego Bortniczuka- ty masz pensję z góry czy z dołu płaconą?

Kasa z dołu czyli na koniec miesiąca.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tyr napisał:

Wolę seks na żywo, a mam sporo młodszą żonę.

To tylko Kaczyński, Ziobro, Kamiński i Wąsik onanizują się na dźwięki dochodzące z sypialni Giertycha, Brejzy i Wrzosek. A jak musieli się onanizować, gdy Giertych się spowiadał! O ho ho...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie wierzyłem że są ludzie dający bezgraniczna wiarę w to co mówią politycy czy celebryci w TV.

Teraz widzę że jest grupa ludzi która spija każde słowo z ust np. Giertycha.

Ja tam wolę fakty.

Ps. Prosty przykład - wczorajsze podniecenie z "obniżek emerytur" wszystkich emerytów. U mnie jedna emerytka + 111 zł, druga prawie 200 na plus. Ale co tam fakty, ważne że cały wczorajszy dzień była radocha. A dzisiaj nie ma po co do fake newsów wracać, prawda ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Kiedyś nie wierzyłem że są ludzie dający bezgraniczna wiarę w to co mówią politycy czy celebryci w TV. ..."

Nie musisz i masz do tego prawo, aby nie wierzyć w moje słowa o spadku emerytur moich Rodziców.


Ale, jak rozumiem, tym samym nie wierzysz w słowa Mistrza Power-pointa, Mullera i kilku innych członków, którzy od dwóch-trzech dni potwierdzają, przepraszają, tłumaczą, itp? Deklarując, przy okazji, poprawę, nowe rozporządzenie i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wolę seks na żywo, a mam sporo młodszą żonę.

Sporo młodsza żona zapytana przez seksuologa czy rozmawia z mężem podczas seksu odpowiada:

-Tak. Jeśli akurat zadzwoni...

 

  • Słabe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Wiarygodność PiS

24.12.2021, wiceminister Skurkiewicz: Polska nie ma Pegasusa

3.01.2022, wiceminister Woś: Nie wiem, co to jest Pegasus

7.01.2022, wicepremier Kaczyński: Polska ma Pegasusa

Mistrz PowerPointa i długości nosa ma silną konkurencję. Bezczelność Wosia nie ma granic. On, który „nie wie, co to jest Pegasus” robił przelewy na jego zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież całą tą "aferę" pegazusową można by zakończyć publikacją 3 kartek papieru - zgody sądów na inwigilacje, ciekawe czemu tego nie robią?

Pomijając oczywiście fakt, że pegazus nie ma umocowania w polskim prawie i materiały przez niego pozyskane nie mogą być dowodem w sądach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canabis

"Przecież całą tą "aferę" pegazusową można by zakończyć publikacją 3 kartek papieru - zgody sądów na inwigilacje, ciekawe czemu tego nie robią? "

Ale jak mogą, skoro dotychczas nawet osoby, które uczestniczyły w zakupie, twardo twierdziły, że P. w Polsce nie ma :-)

Dwa- jeśli się okaże, że ZZ, Woś (?), Bejda (?) przepchnęli to z Funduszu Sprawiedliwości, to słabo to widzę...

Powyższe pomijając błaznów typu Fogiel i ich występy...

JK wyraźnie wolał wywiadem uciekł do przodu "kasując" kilka podnóżków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 23:12, takafura napisał:

Cytuję za TVN:

"Na Polskim Ładzie skorzysta aż 90 procent emerytów i rencistów. To ponad 8 milionów osób"

Z wyliczeń Instytutu Emerytalnego wynika, że na zmianach podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu stracą emeryci, których świadczenie wynosi 5 tys. zł brutto lub więcej.

 

 

 

emeryt.PNG

 

3 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura...

Jeszcze jeden klient do ciebie...

- Wdrożymy rozwiązanie, dzięki któremu w efekcie Polskiego Ładu, dla osób z emeryturą do 12 800 zł brutto, obciążenie podatkiem i składką się nie zmieni. Reforma będzie dla nich neutralna– zapowiedział Kościński.

 

Dzięki za pamięć ale to akurat jest znane chyba wszystkim co chcą to wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

takafura

Ale, jak rozumiem, widzisz zasadniczą różnicę między wdrożono ( w Polskim Ładzie ) od wdrożymy, w czasie przyszłym, w którym minister się wypowiada?

Takie szczegółowe pytania to do rzecznika :)

Ja tylko na spokojnie przypomniałem niektórym że 90 % emerytów zyska na zmianach, podałem w jakich przedziałach i ile - z dokładnością do złotówki brutto/netto.

Ps.  Zauważyłeś może info dlaczego są nauczyciele którzy w styczniu dostali niżą wypłatę ? Może zrobili to specjalnie aby na złość odmrozić sobie uszy i móc użalać sie w Onecie ? Może mają niekompetentne księgowe ?

Nawet ja kilka razy trafiłem na ostrzeżenie że jak zarabiam w przedziale 68 do 100-kilkanaście to mam złożyć wniosek o niepotrącanie z pensji ulgi...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, canabis.dw napisał:

Przecież całą tą "aferę" pegazusową można by zakończyć publikacją 3 kartek papieru - zgody sądów na inwigilacje, ciekawe czemu tego nie robią?

Takie coś można chyba tylko ujawnić przed komisją do spraw służb ?

Ps. Tak teoretycznie - jeżeli podsłuchy Giertycha to konfabulacja to skąd mają wziąć zgody sądów ? Jak udowodnić że podsłuchiwany nie był ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

JK wyraźnie wolał wywiadem uciekł do przodu "kasując" kilka podnóżków...

Podnóżków, kapciowych, i kuwetowych to JK załatwił dziś na perłowo robiąc z nich kompletnych oszustów. Chyba żadne szanujące się media ich już nie zaproszą, ale oczywiście Od Rzeczy i W Potylicę.pl to nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takafura

"Ps. Tak teoretycznie - jeżeli podsłuchy Giertycha to konfabulacja to skąd mają wziąć zgody sądów ? Jak udowodnić że podsłuchiwany nie był ? "

Hmmmm.... Dolary wobec orzechów, że trzy wymienione osoby mogą przedstawić dowody od Citizen Lab*, a przewodnia partia narodu znajdzie N powodów, dla których swoich dowodów nie przedstawi.
Co więcej- już dziś, w ramach zmiany partyjnej wersji, pojawiły się głosy, że Citizen to takie nic nie znaczące lelum-polelum...


Pamiętaj, przy okazji, że gra dotyczy także sposobu finansowania zakupu. A o nim, to już NIK kilka lat temu informował.


* choć dziś pojawiła się informacja, że także AI ma dowody na ingerencję P. w jeden z telefonów wymienionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, canabis.dw napisał:

...pegazus nie ma umocowania w polskim prawie...

Użycie Pegasusa podlega pod wiele przepisów Kodeksu karnego


Małecki podkreśla, że celowe podawanie nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego w ramach pełnionych obowiązków służbowych stanowi przestępstwo z art. 231 k.k.

Przestępstwo stanowią także:

● nielegalny zakup lub udostępnienie Pegasusa jako oprogramowania szpiegowskiego - przestępstwo
● nielegalne uzyskanie dostępu do telefonu, podsłuch, przekazywanie informacji innym osobom - przestępstwo
● przekazanie informacji istotnych dla funkcjonowania państwa obcym służbom - zbrodnia szpiegostwa,
● nadużycie przepisów o kontroli operacyjnej przy używaniu Pegasusa - przestępstwo,
● publiczne kłamstwa funkcjonariuszy publicznych co do faktów o Pegasusie - przestępstwo.


Jak zaznacza, sprawcami przestępstw są nie tylko osoby własnoręcznie obsługujące Pegasusa, ale również wszyscy sprawcy polecający, mocodawcy, podżegacze, pomocnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie