Jump to content

Figury level VI


bjar_1
 Share

Recommended Posts

17 godzin temu, bjar_1 napisał:

Niemiec, Polak - dwa bratanki🤣

Nie ma takiej opcji, bo dla Kaczyńskiego czyli PiS - Niemcy to największy wróg Polski. Co prawda również Rosję określa się jako wroga, ale bardziej w znaczeniu rywala - kto jest ważniejszy na pograniczu Europy i Azji.

Natomiast odnośnie obecnej sytuacji na granicy z Białorusią, to moim zdaniem najlepiej określi ją cytat z "Kisiela" - Nasz rząd dzielnie walczy z problemem, który sam stworzył [pierwotnie odnosiło się to do socjalizmu]. A to dlatego, że od kilkunastu lat prowadzimy brudną wojną hybrydową przeciwko Łukaszence, a w tym roku najgłośniej darliśmy ryja o sankcje na Białoruś, no to mamy rewanż.

Edited by balans
Link to comment
Share on other sites

W czasie dzisiejszej sejmowej dyskusji na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy głos zabrał Janusz Korwin-Mikke, który powtórzył swoją tezę, wedle której to polski rząd odpowiada za obecny kryzys. Według polityka Konfederacji doprowadziło do niego zaangażowanie polskiego rządu na rzecz białoruskiej opozycji demokratycznej, które miało „wepchnąć” Łukaszenkę w strefę wpływów Putina.

Janusz Korwin-Mikke próbował przekonywać w Sejmie, że polski rząd przyczynił się do sukcesu Władimira Putina.

 

- „Jego Ekscelencja Mateusz Morawiecki powiedział, że za tym wszystkim (tysiącami migrantów na granicy – przyp. red.) stoi prezydent Rosji Jego Ekscelencja Władimir Putin. On prowadzi politykę budowy wielkiej Rosji i wczoraj (w poniedziałek – przyp. red.) odnotował w tym aspekcie ogromny sukces. Białoruś już się nie wywinie i zostanie przyłączona do związku z Rosją”

- mówił jeden z liderów Konfederacji.

Zdaniem Korwin-Mikkego stało się tak przez działania polskiego rządu, który udzielił wsparcia białoruskiej opozycji demokratycznej.

- „To wy ten sukces zrobiliście. To wy atakowaliście Łukaszenkę, nie dając mu żadnej szansy na obronę swojej niezależności”

- mówił.

Przekonywał też, że za dwa lata na polsko-białoruskiej granicy „nie będzie trzech tysięcy migrantów, tylko potężna armia rosyjska”.

- „To jest wasza odpowiedzialność (polskiego rządu – przyp. red.), bo zamiast pomóc Łukaszence, to gnębiliście go”

- grzmiał w Sejmie Janusz Korwin-Mikke.

„Zobaczycie co się stanie” – dziwne „proroctwo” Korwina

Wczoraj na polsko-białoruskiej granicy miała miejsca najpoważniejsza próba siłowego sforsowania zabezpieczeń przez tłum migrantów, sprowadzony przez białoruskie służby w okolicę przejścia granicznego w Kuźnicy. W tym kontekście media przypominały wystąpienie Janusza Korwin-Mikkego, który w programie „Woronicza 17” odniósł się do Związku Białorusi i Rosji. Wówczas również o urzeczywistnienie tego związku oskarżał Polski rząd mówiąc:

- „ZBiR 8 listopada powstanie naprawdę. Łukaszenka się bronił dwadzieścia lat przed Rosją”.

- „Zobaczy pan, że zadziała de facto (ZBiR) i będziemy mieć wojska rosyjskie na granicy Polski. Przez was”

- mówił zwracając się do polityków PiS.

- „Zobaczycie, co się stanie 8 listopada!”

- dodawał.

https://www.fronda.pl/a/gnebiliscie-lukaszenke-korwin-mikke-staje-w-obronie-bialoruskiego-dyktatora,169361.html

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyr napisał:

I dla tego pewnie putin ustami ławrowa zapowiada mediacje w wypłacaniu haraczu przez UE na rzecz łukaszenki... Do tego putin stosuje szantaż gazowy i windowanie cen. Wszystko to dla ciebie wina Polski?  

1. Najpierw cofnijmy się w czasie - mamy 2003 rok, Polska bierze udział w bandyckim napadzie na Irak i już od dwóch lat okupuje Afganistan. W obu przypadkach wprowadzanie tam "demokracji" stało się przyczyną wybuchu wojen domowych, gigantycznych strat i wielomilionowej emigracji. Później doszły inne kraje, ale na szczęście w ataku na nie nie braliśmy bezpośredniego udziału.

2. Putin nie stosuje szantażu gazowego, bo z wieloletnich kontraktów Rosja wywiązuje się w 115% [te 15% to nadwyżka]. Do tego od początku listopada Gazprom zaczął uzupełniać braki w magazynach gazu na zachodzie i od tego czasu ceny spotowe obniżyły się prawie o połowę. Co nie znaczy, że Putin nie liczy na szybkie uruchomienie NS2, ale to w dużym stopniu będzie zależeć od tego, czy w tym roku będzie "prawdziwa" zima przy której OZE wysiadają. Nam zapewne pozostanie kupowanie rosyjskiego gazu od Niemiec i dodatkowo kupowanie po cenach spotowych rosyjskiego LNG od Amerykanów...

3. I jeszcze odnośnie naszej polityki wschodniej. Zgadzam się w tym przypadku z JKM - zamiast stopniowo "kupować" sobie Łukaszenkę, to w imię jakiegoś durnego mesjanizmu, XIX wiecznego giedroycizmu i pseudo mocarstwowości wpychamy go w ramiona Putina. Najlepszym przykładem na taką durną politykę jest to, że nasze pajace wzywają aby nie kupować taniego białoruskiego prądu, a taka UPAina kupuje go coraz więcej, bo ma w rzyci naszą "mocarstwowość"...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Argumentów to brakuje tym co kasują wątki zamias skasować pacjenta co obraża i życzy śmierci oponentom. A  Konfederacja i sam JKM to zagospodarowanie i rozdrobnienie elektoratu prawicowo-konserwatywnego a realnie z propaństwowością nie mają nic wspólnego...  Takie Kresy.pl

Edited by Tyr
Link to comment
Share on other sites

Z cyklu: Co tam Panie w Katotalibanie? Ano niezłe jaja...

"Dyrektor elektrowni Turów odbył pielgrzymkę na Jasną Górę. Modlił się tam o przyszłość swojej placówki i pracowników. W akcie zawierzenia poprosił też Matkę Boską o to, by "roztoczyła opiekę nad zakładem".

https://www.google.com/url?esrc=s&q=&rct=j&sa=U&url=https://wiadomosci.onet.pl/slask/jasna-gora-akt-zawierzenia-turowa-matce-bozej-dyrektor-kopalni-prosi-o-opieke/9ykzy4w&ved=2ahUKEwiEurXqkI70AhVimIsKHeDkBT8QFnoECAkQAg&usg=AOvVaw2Ud22-6_DuK_NIR2oQ-ikV

Link to comment
Share on other sites

Tyr

"Pogibało im się "wolnościowe, narodowe, patriotyczne" z libertarianizmem."

A co ma libertarianizm z agendą Kremla?


"A teraz idź se męczyć kogoś innego np balansa... "

Dlaczego? Od ciebie nie mogę się doczekać odpowiedzi, które są prawilne, a które "patriotyczne". Rozumiem, że Konfederacja należy do tej drugiej kategorii...

 

PS

"wiara katolicka w Polsce"

Tyr, nie myl polskiego katolicyzmu z chrześcijaństwem...

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyr napisał:

balans... To ty się pomódl do putina, w synagodze na Ukrainie i będzie kwita, jak ci przeszkadza wiara katolicka w Polsce...

Wiedziałem, że nie wytrzymasz i wyjedziesz mi od Putina...

Ale ponieważ jutro mamy święto, to zamiast się rewanżować postanowiłem się wyciszyć nucąc popularną kiedyś piosenkę, a i trochę obecnie na czasie:

Na granicy jest strażnica, w tej strażnicy jest bożnica

W tej bożnicy na granicy Torę czyta Tyr

Ref. Na granicy jest strażnica...

 

Link to comment
Share on other sites

Ale, balans to tobie przeszkadza, Polska i wiara chrześcijańska więc nie odwracaj kota ogonem. Nawet to, że jesteś homo-tęczowy nie uprawnia cię do obrażania uczuć patriotycznych i religijnych innych ludzi...

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, bjar_1 napisał:

Można to zaliczyć do "argumentów" reductio ad Hitlerum.

Czyli wg Wiki : "dobrą zasadą jest, że pierwsza osoba, która wyzwie drugą od nazistów, automatycznie przegrywa dyskusję" ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information