Skocz do zawartości

Ekologia-nowa religia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

les

W którym miejscu "Niemcy grożą Polsce!"?

"Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość,"

kiedyś kanclerz Hitler powiedział - to was zniszczymy, zgnieciemy, zmiażdżymy 

dziś popłuczyny po Hitlerze mówią - to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych

nie widzisz tego, dla mnie to oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

les

Gdzie w

"Jeśli w Polsce dojdzie do budowy reaktorów, to będziemy pracować z użyciem odpowiednich instrumentów prawnych, dla mnie to oczywistość,"

są groźby?

 

Oczywista oczywistość. Za trudne? Przypomnę - TSUE, KE, PE, to są źródła niemieckich instrumentów prawnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les O5 pod Katowicami , Chorzowem, Bytomiem wybrano 6 razy filar ochronny zapadanie Katowic zakończy się za 120 lat i będą niżej o 4 do 8 metrów , czyli rzeka Rawa a raczej jej ściek będzie lustro wody ponad metr nad ulicami albo wyżej. Takie jezioro w mieście , wenecja śląska . Niestety górnictwo na Śląsku de facto wyczerpało ekonomiczne zasoby wydobycia , po za tym Śląsk to uskoki górotworu no i teraz jeszcze mamy tam sejsmiczną Japonię , na śląsku aby postawić wieżowiec trzeba palować grunt i to lecą pale że hej !!. Lepiej zainwestować w zagłębie Lubelskie tylko kto postawi nowe kopalnie ?? , Bo tam pracuje się na horrendalnych głębokościach i jeszcze ta gigantyczna zamułka do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les

"A nie lepiej ze Śląska?"

Zanim sam sobie odpowiesz, sprawdź dlaczego i jaki węgiel i jest do naszego raju nad Wisłą importowany.. dla ułatwienia podpowiem- nie tylko o cenę chodzi...

 

PS To jest, na marginesie, jeden z kilku powodów, dla których dwa rosyjskie banki nie zostały z SWIFT wycięte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Landszaft napisał:

Les O5 pod Katowicami , Chorzowem, Bytomiem wybrano 6 razy filar ochronny zapadanie Katowic zakończy się za 120 lat i będą niżej o 4 do 8 metrów , czyli rzeka Rawa a raczej jej ściek będzie lustro wody ponad metr nad ulicami albo wyżej. Takie jezioro w mieście , wenecja śląska . Niestety górnictwo na Śląsku de facto wyczerpało ekonomiczne zasoby wydobycia , po za tym Śląsk to uskoki górotworu no i teraz jeszcze mamy tam sejsmiczną Japonię , na śląsku aby postawić wieżowiec trzeba palować grunt i to lecą pale że hej !!. Lepiej zainwestować w zagłębie Lubelskie tylko kto postawi nowe kopalnie ?? , Bo tam pracuje się na horrendalnych głębokościach i jeszcze ta gigantyczna zamułka do przeskoczenia.

A słyszałeś o ROW, bo ja tak, zasoby węgla szacowane są na ok. 13,5 mld ton. W Lubelskiem węgla też jest od groma, tylko problemem jest woda ale za to metanu nie ma. Lepiej korzystać z krajowych zasobów niż australijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 jako Ślązak z dziada pradziada doskonale wiem co jest z górnictwem , w naszym kraju niestety wydobycie jest tak ekonomiczne że wydobycie wiaderka kosztuje jak zakup 3 z dowozem z Australii .Owszem możemy wydobywać tylko trzeba realnie przygotować klientów na szok cenowy , jak chcesz płacić 3 razy więcej z ogrzewanie własnego tyłka to tylko się zgłoś , trzeba nam kilka tysięcy takich mędrców i na pewno da się otworzyć jakąś nierentowną kopalnię dla nich wszystko tylko kwestia ceny . W latach 70 w Polsce w Krośnieńskim działało jeszcze 150 kiwanów do wydobycia ropy . Obecnie 2 w muzeum w Bóbrce , można z powrotem je uruchomić każdy wydobędzie wiadro ropy na dobę , koszt pracy kiwana 2 wiadra ale będzie to nasza ropa.

  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Landszaft napisał:

Les05 jako Ślązak z dziada pradziada doskonale wiem co jest z górnictwem , w naszym kraju niestety wydobycie jest tak ekonomiczne że wydobycie wiaderka kosztuje jak zakup 3 z dowozem z Australii .Owszem możemy wydobywać tylko trzeba realnie przygotować klientów na szok cenowy , jak chcesz płacić 3 razy więcej z ogrzewanie własnego tyłka to tylko się zgłoś , trzeba nam kilka tysięcy takich mędrców i na pewno da się otworzyć jakąś nierentowną kopalnię dla nich wszystko tylko kwestia ceny . W latach 70 w Polsce w Krośnieńskim działało jeszcze 150 kiwanów do wydobycia ropy . Obecnie 2 w muzeum w Bóbrce , można z powrotem je uruchomić każdy wydobędzie wiadro ropy na dobę , koszt pracy kiwana 2 wiadra ale będzie to nasza ropa.

Ty jako Ślązak z dziada pradziada doskonale wiesz co jest z górnictwem, ale z górnictwem węgla kamiennego, na którym stawiasz krzyżyk. Twoja sprawa. Ale, do twojej wiadomości, istnieje jeszcze coś takiego, jak górnictwo węgla brunatnego, którego zasoby w Polsce należą do największych w Europie a pozyskiwana z niego energia należy do najtańszych z możliwych stabilnych źródeł. Mamy węgla na kilkaset lat, zasoby realne i sprawdzone, wydobycie jest proste i uniezależnia nas od importu czegokolwiek. A my na siłę chcemy budować elektrownie atomowe narażając się na ryzyko zależności od importu paliwa jądrowego, jego niestabilnych cen itd. Rozumiem, że są mody, które przychodzą i odchodzą. Elektrownie węglowe są podstawą systemów energetycznych Japonii, USA, Chin, Indii a my kasujemy, żeby Polacy płacili za prąd jak za przysłowiowe zboże. Mądre to nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Les05 ja nie stawiam krzyżyk na węglu tylko stawiam krzyżyk na nieopłacalne lub nawet szkodliwe kopalnie . Chodzi o to aby działały te które przynoszą zysk lub są ekonomicznie uzasadnione . W byłym NRD praktycznie wszystkie elektrownie działały na węgiel brunatny . Niemcy mają największe złoża w Europie tego węgla i w dodatku często bardzo płytko i.... zrezygnowali z tego paliwa . Poczytaj o szkodliwości wydobycia  tego paliwa . Mamy przykład naszej największej elektrowni i problemy z krajami ościennymi , ale pal licho, teraz i tak  przez wojenkę na parę lat to ucichnie ale wróci , niestety węgiel brunatny to świństwo . powinieneś mieszkać na śląsku lub przy elektrowni Turów tak przez kilka lat a potem się wypowiadać. Fajnie jest mieszkać w czystym miejscu a i innym kazać żyć w brudnym środowisku i syfie twierdząc że ktoś musi dostać w dupę aby inni mogli żyć wygodnie . Jestem Ślązakiem i po 50 ponad latach wypierdzieliłem z mojego haimatu bo tam się nie da żyć , w Katowicach zimą przekroczenie 200% pyłów zawieszonych to norma , mama zmarła z powodów obstrukcji płucnych i miał na to wpływ właśnie Śląski luft. Więc nie pisz że to żaden problem , jest to problem Syf luftu Krakowa i dużych miast to to że palimy węglem bo nie posiadamy elektrowni atomowych , jakoś Francuzi z tym problemu nie mają , powietrze w dużych miastach jak Paryż to marzenie Ślązaków czy Krakusów , ale.... oni posiadają ponad pół setki elektrowni atomowych i obecny plan zakłada w tym kraju następne wybudowanie około 20 takich . Napisz sobie wielkość składowiska odpadów nuklearnych w Niemczech i dlaczego Niemcy przyjmują je z połowy europy i dlaczego jest ich to strategiczne zabezpieczenie . Się zdziwisz !!! , Zalecam zakupić licznik Geigera i wybrać sie na najbliższą hałdę odpadów z elektrowni węglowej . Zalecam Ci nie uciekać z tego miejsca natychmiast i zadaj sobie wtedy pytanie dlaczego tak wyje Geiger. Jeśli musimy palić węglem niech będzie dobrej jakości i w cenie ekonomicznej dla nas a nie utrzymywać kopalnie z zasiarczonym węglem z pokładami 50,60 cm gdzie jest więcej kamienia niż węgla bo taka racja stanu . Nie - jesteśmy za biedni aby dopłacać wciąż do nierentownych kopalni i to w ostatnim 30 leciu dziesiątki miliardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landszaft

Mam w rodzinie bliską osobę, która wiele lat mieszkała w Bogatyni i nigdy o kopalni w Turowie złego słowa nie powiedziała a wręcz przeciwnie. Byłem w Bełchatowie, poznałem kopalnie i elektrownie, rozmawiałem z ludźmi z Kleszczowa i nikt z pracowników czy mieszkańców nie narzekał na trudności związane z funkcjonowaniem zakładów. A wszyscy podkreślali, że żyć tam i pracować jest marzeniem wielu, tylko przyjmować nie chcą. 

Co do liczników Geigera, to w Japonii policja zabraniała (nie wiem jak jest teraz) używać w pewnych miejscach mierników. Ciekawe dla czego?

Nie twierdze, że w ogóle nie masz racji, ale energetyka jest tą gałęzią przemysłu, która zawsze będzie budziła kontrowersje, bo zawsze ktoś będzie ponosił koszty czy to ekonomiczne, zdrowotne czy też środowiskowe. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widocznie mają tam kogoś z mózgiem.

http://www.tysol.pl/a81187-to-rowniez-sukces-solidarnosci-tauron-wydobycie-wznowi-glebienie-szybu-grzegorz-w-jaworznie#.Yj3Mw48VoTQ.twitter

Tauron Wydobycie wznowi głębienie szybu Grzegorz w Jaworznie

Tauron Wydobycie prowadzi prace przygotowawcze do wznowienia głębienia szybu Grzegorz w Jaworznie, wstrzymanego kilkanaście miesięcy temu – wynika z informacji władz spółki. Inwestycja ma m.in. zapewnić paliwo dla nowego bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie. O powrót do prac od dawna apelowała Solidarność Zakładu Górniczego Sobieski i jej przewodniczący Waldemar Sopata.

Jak informował Tauron w minionych latach, budowa szybu Grzegorz, której łączny koszt szacowano na ponad 0,5 mld zł, to inwestycja kluczowa dla przyszłości kopalni Sobieski, należącej do Tauronu Wydobycie.

Zapowiadano, że ten głęboki docelowo na 870 m szyb ma uzyskać pełną funkcjonalność w 2023 r., a po jego uruchomieniu podziemna droga dotarcia do ściany wydobywczej skróciłaby się o ponad połowę. Dzięki przedsięwzięciu kopalnia ma uzyskać dostęp do perspektywicznych złóż węgla.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie