Skocz do zawartości

Ekologia-nowa religia


les05

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tyr napisał:

I bardzo dobrze! Mogliśmy mieć JAMAL II i dziś pewnie III. Nie byłoby NS1, NS2 i OPALU i to my bylibyśmy obecnie hubem gazowym dla Niemiec i reszty Europy i zarabiali miliardy za tranzyt. Ale nasze durnie to storpedowały i tak jak zawsze wylądowaliśmy z ręką w nocniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tyr napisał:

fala ty dostaniesz dwie za zasługi...

Nawet jeśli ma to być micha ryżu lub dwie to ja sobie na nie zapracuję i zapłacę, ty natomiast jak widać liczysz że będą ci ją dawać,  komunistycznej filozofii nie tak łatwo ci się pozbyć  i zawsze gdzieś się sypniesz.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tyr napisał:

Dla twojej "wiedzy"... Nic od państwa nie dostałem, żadnych plusów, dotacji czy pomocy rządowej. Ani grosza! Za to podatki płacę, rzędu kilku krajowych średnich. Wiec idź se pierniczyć swoje bzdety gdzie indziej...

Jeżeli to nie tajemnica - robisz w developerce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tyr napisał:

Dla twojej "wiedzy"... Nic od państwa nie dostałem, żadnych plusów, dotacji czy pomocy rządowej. Ani grosza! Za to podatki płacę, rzędu kilku krajowych średnich. Wiec idź se pierniczyć swoje bzdety gdzie indziej...

To że ja za michę ryżu chcę zapłacić bo nic za darmo nie ma, a jak dają to kosztuje mnie to dwa razy to są bzdety? 

Płacenie podatków uważasz w swoim przypadku za czyn heroiczny? Ja o takiej oczywistości nawet bym nie wspomniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tyr napisał:

Dla mnie jesteś cool! Popsuć kamień do kapusty to trzeba umieć! Sam nie wiesz ale płacąc podatki w Kanadzie, pośrednio dałeś zarobić mi i budżetowi polskiemu, naprawdę duże pieniądze:)

Zasmucę cię, płacę też i w PL. Wiesz że posiadanie domu i jakichś tam powierzchni nie jest od tego wolne?   Uważam to za łobuzerstwo bo ci co żyją na bieżąco i chwytają każde okazje aby im coś z socjalu skapnęło nie płacą nic. Ale spoko za dwa lata wrócę i też tak będę robić bo .... będę mógł . Choć część sobie odbiorę.

A kamienie nie są zepsute, tak jak pisałem chcę tegoroczny model , więc jakbyś miał w swojej bogatej ofercie handlowej..... no stać mnie.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się trudno i żyje się dalej już bez dzięcioła wielkodziobego.

Władze USA ogłosiły, że dzięcioł wielkodzioby wyginął

Służba Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych (United States Fish and Wildlife Service) ogłosiła, że dzięcioł wielkodzioby i 22 innych gatunków ptaków, ryb i innych zwierząt mogą zostać uznane za wymarłe.

Amerykańscy urzędnicy rzadko deklarują, że zwierzę bądź roślinę należy uznać za gatunek wymarły. W tym wypadku jednak po bezskutecznych poszukiwaniach przedstawicieli 23 gatunków zwierząt zdecydowali się na taki krok.

Przedstawiciele amerykańskiej administracji ostrzegają, że zmiany klimatu sprawiają, iż w przyszłości komunikaty o wyginięciu różnych gatunków zwierząt, będą pojawiać się częściej.

Na całym świecie za gatunki wymarłe uznano 902 gatunki zwierząt. Rzeczywista liczba wymarłych gatunków jest zapewne większa, ponieważ wiele z gatunków, które wyginęły, nigdy nie zostało opisanych.

http://www.rp.pl/ekologia/art18970341-wladze-usa-oglosily-ze-dzieciol-wielkodzioby-wyginal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiadomo dlaczego trzeba zamknąć polskie kopalnie.

http://energia.rp.pl/wegiel/art18977291-rosja-zwiekszy-dostawy-wegla-do-europy

Rosja zwiększy dostawy węgla do Europy

Sytuacja na europejskim rynku energetycznym napędza popyt na rosyjski węgiel. Rosyjskie koncerny węglowe są gotowe zwiększyć eksport do Unii. Zarobią też rosyjskie koleje.

„Europejscy konsumenci – w szczególności przedsiębiorstwa energetyczne – zażądali od Rosji dodatkowych dostaw węgla energetycznego. Rosyjscy górnicy węgla mogą dostarczać dodatkowe ilości do Europy. Jednak w tym przypadku konieczne jest, aby Koleje Rosyjskie (RŻD) zapewniły dodatkowe możliwości transportu do portów ” - twierdzi źródło agencji TASS w jednej z firm węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, les05 napisał:

Europejscy konsumenci – w szczególności przedsiębiorstwa energetyczne – zażądali od Rosji dodatkowych dostaw węgla energetycznego.

To by się zgadzało - jakieś dwa dni temu Niemcy podali, że czasowo musieli zamknąć już drugą elektrownię węglową z braku paliwa. No i że liczą na zwiększenie dostaw węgla z Rosji, tym bardziej, że mają problemy z bilansem energii, bo ostatnio u nich słabo wieje i wiatraki nie wyrabiają, a elektrownie atomowe w wielkiej głupocie sobie polikwidowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bjar_1 napisał:

No, no. Kupujmy więcej ruskiego.

1617097157_x560cb_600.jpg

Nawet z Australii sprowadzamy węgiel. Jeżeli EU nie pozwala na budowę nowych kopalń, to trzeba importować. Takie jest porozumienie biznesowe między Rosją i Niemcami, na tym zarabiają a Polska traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

a elektrownie atomowe w wielkiej głupocie sobie polikwidowali...

Zlikwidować elektrownię atomową, to nie jest taka prosta sprawa. Czasami kosztuje to więcej niż uzyskane dochody z wytworzonego przez nią prądu przez lata funkcjonowania. Ale nie tylko o wymiar finansowy tu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie