Skocz do zawartości

Figury Level V


fala

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- ale, że co? Nie znasz odpowiedzi na moje pytanie?
To może np Terlecki? Brudziński? Sasin? Nie wiem, może sam zaproponujesz?

 

Te typy to dopiero będą siedzieć, nie wymagaj od tyrdola odpowiedzi na zdarzenia które dopiero nastąpią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tyr napisał:

Podżegacz działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej, w 1966 ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu. W okresie PRL był aktywistą PZPR i etatowym pracownikiem SB, a także tajnym współpracownikiem wywiadu PRL.

Podżegacz ? Oświeć nas z łaski swojej jakie to prawo mamy w tym kraju? Bo mnie uczono ,że po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. w polskim prawie  panuje zasada praesumptio boni viri , ale  widocznie w Twojej wiosce tego nie uczą , podobnie jak poszanowania języka polskiego :( 

ps. Gdyby wprowadzono prawo szybkiej kary finansowej za pomówienia  byłbyś wielokrotnym bankrutem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr- może się nie rozpraszaj, ale odpowiedz na moje pytanie...

Chyba, że za wszystko wystarczy cytata:

"Odwrotna strona medalu"

"Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. (...) W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało... "

 

 

Kuroń

Po wprowadzeniu stanu wojennego został 13 grudnia 1981 zatrzymany w sopockim Grand Hotelu, internowany, a 2 września 1982 tymczasowo aresztowany pod zarzutem próby obalenia ustroju.

Michnik

Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 został najpierw internowany, a następnie – po odmowie dobrowolnego opuszczenia kraju – aresztowany pod zarzutem tzw. próby obalenia ustroju socjalistycznego.

Geremek

Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany, zwolnienie uzyskał w grudniu 1982.

Mazowiecki

Po wprowadzeniu stanu wojennego Tadeusz Mazowiecki został 13 grudnia 1981 zatrzymany w sopockim Grand Hotelu, po czym internowano go w Strzebielinku. Media zagraniczne podawały początkowo informację o jego śmierci. W nocy z 22 na 23 grudnia został przewieziony do obozu w Jaworzu, a po jego likwidacji, od maja 1982 przebywał w ośrodku internowania w Darłówku[63]. Został zwolniony jako jeden z ostatnich internowanych w dniu 23 grudnia 1982

itp

itd

Lech Kaczyński

W czasie stanu wojennego był internowany w Strzebielinku od 13 grudnia 1981 do 15 października 1982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

Znajdź mi kilku członów przewodniej partii narodu, którzy zrobili dla obalenia poprzedniego ustroju choć część tego, co np Michnik czy Kuroń, a Havel w Czechosłowacji...

Obecnie w środowisku historyków toczy się spór - kto obalił własnymi ręcami komunizm i Związek Radziecki? Zdania są podzielone - jedni twierdzą, że to był Wałęsa, a inni, że to był jednak młody Morawiecki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

Tyr- może się nie rozpraszaj, ale odpowiedz na moje pytanie...

Chyba, że za wszystko wystarczy cytata:

"Odwrotna strona medalu"

"Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. (...) W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks. Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się orientować co się stało... "

 

 

Kuroń

Po wprowadzeniu stanu wojennego został 13 grudnia 1981 zatrzymany w sopockim Grand Hotelu, internowany, a 2 września 1982 tymczasowo aresztowany pod zarzutem próby obalenia ustroju.

Michnik

Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 został najpierw internowany, a następnie – po odmowie dobrowolnego opuszczenia kraju – aresztowany pod zarzutem tzw. próby obalenia ustroju socjalistycznego.

Geremek

Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany, zwolnienie uzyskał w grudniu 1982.

Mazowiecki

Po wprowadzeniu stanu wojennego Tadeusz Mazowiecki został 13 grudnia 1981 zatrzymany w sopockim Grand Hotelu, po czym internowano go w Strzebielinku. Media zagraniczne podawały początkowo informację o jego śmierci. W nocy z 22 na 23 grudnia został przewieziony do obozu w Jaworzu, a po jego likwidacji, od maja 1982 przebywał w ośrodku internowania w Darłówku[63]. Został zwolniony jako jeden z ostatnich internowanych w dniu 23 grudnia 1982

itp

itd

Lech Kaczyński

W czasie stanu wojennego był internowany w Strzebielinku od 13 grudnia 1981 do 15 października 1982

Cicho Wujek, cicho .... bo zaraz znaffca tematu Ci odpowie ,że tych czterech pierwszych agentów SB  internowano  w obawie przed gniewem ludu .... Internat wszystko kupi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans

"...że to był jednak młody Morawiecki..."

Widać, że nie oglądałeś spotu PFN, pt "The Royal Tour", gdzie Mistrz power-pointa wymieniony jest jako jeden z tych, którzy obalili imperium zła...

 Służę cytatą:

"Naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży będzie człowiek, który zna historię tego kraju wyjątkowo dobrze, ponieważ jest jej częścią. Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez SB. Przeciwstawił się prześladowcom i przyczynił do upadku „imperium zła”. Oto Mateusz Morawiecki, który dzisiaj jest premierem Polski"

pogrubienie moje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tyr napisał:

No, taki jak ty...

Argumentów brak, ale kłapnąć trzeba no bo jakże to tak, musisz mieć przecie ostatnie słowo. Na zaklinaniu rzeczywistości , jak historia uczy , wielu się  przejechało i zawiodło.

Edytowane przez fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fala napisał:

Argumentów brak, ale kłapnąć trzeba no bo jakże to tak, musisz mieć przecie ostatnie słowo. Na zaklinaniu rzeczywistości , jak historia uczy , wielu się  przejechało i zawiodło.

Spoko, jak  padną Jego ulubieńcy , to i tak zacznie bredzić o jakimś dolchstoss'ie. Te typy tak mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

"Naszym przewodnikiem w tej niezwykłej podróży będzie człowiek, który zna historię tego kraju wyjątkowo dobrze, ponieważ jest jej częścią. Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez SB. Przeciwstawił się prześladowcom i przyczynił do upadku „imperium zła”. Oto Mateusz Morawiecki, który dzisiaj jest premierem Polski"

 

 

Przecież prawie wprost napisałem, że już od dziecka angażowała Go działalność antyradziecka. A co robił Lechu będąc w jego wieku? Pewnie ganiał na ryby z wędką wystruganą z leszczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałem, że sojusz AfD i PiS jest, delikatnie pisząc, co najmniej nie na miejscu...

A teraz prorządowa Fronda napisała:

 

[...]

Oprócz poglądów antyimigranckich, AfD otwarcie sympatyzuje także z Rosją.

Jeden z liderów AfD Alexander Gauland powiedział w tym roku, że pakt Ribbentrop-Mołotow był słuszną decyzją Stalina. Winę ponosi zaś Polska, która nie chciała przyjąć wojsk sowieckich na swoje terytorium.

- Musimy wyciągnąć wnioski z historii, bo wzajemny szacunek i działanie bez moralnych presji są podstawą do konstruktywnych rozmów. A konstruktywne rozmowy ze sobą są podstawą pokoju. Rosja należy do Europy i tylko razem z Rosją możemy budować pokojową przyszłość… - mówił z kolei wymieniony wyżej Chrupalla.

Jednocześnie agresywnie zaatakował niemiecką partię Zielonych mówiąc: „To jest partia absolutnie antyrosyjska, to trzeba powiedzieć. Kiedyś nazwałem ich podżegaczami wojennymi i tacy są!”

https://www.fronda.pl/a/niemcy-antyimigrancka-i-prorosyjska-afd-padla-ofiara-trollingu-przedwyborczego,167242.html

 

Choć inni przy rządowym korycie nie widzą problemu...

 

01e4ec98ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując do zwolenników przewodniej partii narodu- ja bym się, na waszym miejscu, nie śmiał z "kolacji Dworczyka"...

Faktura, która jest podmiotem lirycznym, wypłynęła na jednym z dwóch kanałów, które od dłuższego czasu ujawniają wewnętrzną korespondencję członków rządu i PiS. Po razy chyba pierwszy, oficjalnie potwierdzono umieszczoną tam informację.

Teraz trzeba "tylko" czekać, kiedy potwierdzone zostaną wcześniejsze informacje i/lub pojawią się nowe. Ciężko będzie udawać, że nic się nie stało i/lub tłumaczyć, że to fake...

Przypomnę, na marginesie, że właśnie zatrzymano kolejną osobę w sprawie o podsłuchy u Sowy :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie