Skocz do zawartości

Rodzina żołnierza wyklętego domaga się 22 mln zł odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, balans napisał:

A odnośnie tego Michnika, to już wcześniej odpowiedziałem Ci pisząc, że jeszcze jakieś 20-lat temu wyrok na niego przyjąłbym z satysfakcją, bo ma na sumieniu kilka KS-ów i udział w wielu sfingowanych procesach [tłumaczył się, że był młody i naiwny]. Ale dzisiaj uważam, że jest to robienie szopki dla gawiedzi, bo po pierwsze z góry wiadomo, że Szwecja go nie wyda, a po drugie i tak zapewne by się nie udało postawić przed sądem 90-latka, chociażby ze względu na stan zdrowia. Czyli igrzyska dla maluczkich...

 

Postawienie zarzutów sprawcy 93 modów sądowych to szopka ?

Dla mnie bezkarność przez tyle lat to cyrk.

Tym się różnimy. I na tym "protokole rozbieżności" może poprzestańmy bo testujemy cierpliwość moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W dniu 2.01.2020 o 18:45, balans napisał:

Do tego widzę, że Tobie,  jak pewnemu kapralowi w wojsku, wszystko kojarzy się z jednym - jemu z dupą, a Tobie z GRU. Bo dalej nie wiem co miał wspólnego nasz płytki wywiad w Afganistanie, który osłaniał nasz kontyngent, z GRU??? Czekam na poważną odpowiedź.

Pomijając już wszystko inne, to dalej nie odpowiedziałeś mi na na to proste pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 13:58, balans napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że WSI w Afganistanie była w 100% transparentna dla GRU?

    Pisałem o wiarygodności WSI ogólnie a nie wyłącznie o Afganistanie. Te służby były od fundamentów po dach skażone formalnymi i nieformalnymi powiązaniami z Sowietami.  Bez szkoleń w GRU i KGB nie było możliwości awansu,  kuriozalne były comiesięczne raporty składane przez WSI Rosjanom w latach 80-tych.

 Podczas głosowania  w Sejmie w 2006 przeciw rozwiązaniu WSI było tylko SLD i Komorowski. Dziwna zgodność pozostałych posłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, takafura napisał:

 Podczas głosowania  w Sejmie w 2006 przeciw rozwiązaniu WSI było tylko SLD i Komorowski. Dziwna zgodność pozostałych posłów.

A że tak zapytam, co ci głosujący poza osobistymi animozjami wiedzieli o fachowości tych służb?, Vide casus świr AM, osobiste fobie stały się wyznacznikiem kto jest kim, no ale jak to w domu wariatów to i sprzątaczka może być prezydentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fala napisał:

A że tak zapytam, co ci głosujący poza osobistymi animozjami wiedzieli o fachowości tych służb ?

 Aż 375 posłów miało osobiste uprzedzenia wobec WSI ? Śmiała, wręcz rewolucyjna wizja tłumacząca meandry najnowszej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

 Aż 375 posłów miało osobiste uprzedzenia wobec WSI ? Śmiała, wręcz rewolucyjna wizja tłumacząca meandry najnowszej historii.

Przy statystycznej 80% idiotów, to wychodzi że 75 wiedziało za czym głosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, takafura napisał:

Podczas głosowania  w Sejmie w 2006 przeciw rozwiązaniu WSI było tylko SLD i Komorowski. Dziwna zgodność pozostałych posłów.

Pajace z Platformy i pozostali dali się wtedy łatwo wypuścić pisowcom, nie tylko zresztą w temacie WSI, ale też w swojej niewyobrażalnie wielkiej głupocie zagłosowali za powstaniem IPN i CBA. I tak zrodziła się w Polsce policja historyczna i policja polityczna, czyli sami na siebie ukręcili bata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fala napisał:

Przy statystycznej 80% idiotów, to wychodzi że 75 wiedziało za czym głosują.

Nabijasz posty czy Ty tak serio postrzegasz świat dookoła... za krótko tu jestem aby ocenić.

 

5 godzin temu, balans napisał:

 I tak zrodziła się w Polsce policja historyczna i policja polityczna...(...)

   Co za ironia, zadeklarowany obrońca świetności LWP czy WSI ( tak w uproszczeniu) w temacie o odszkodowaniach dla rodzin żołnierzy więzionych, torturowanych i mordowanych po 1945 zrównuje współczesne CBA z działaniem  UB.  Naprawdę potrzeba finezji i mentalności najtwardszego "betonu" aby taki szpagat wykonać.

  No i ten IPN - prowadzący poszukiwania i ekshumacje żołnierzy, oficerów zabitych po wyrokach sądowych prokuratora Michnika, grzebanych w nocy w bezimiennych dołach z wapnem.  Co za "niewyobrażalna głupota"....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

Co za ironia, zadeklarowany obrońca świetności LWP czy WSI ( tak w uproszczeniu) w temacie o odszkodowaniach dla rodzin żołnierzy więzionych, torturowanych i mordowanych po 1945 zrównuje współczesne CBA z działaniem  UB.  Naprawdę potrzeba finezji i mentalności najtwardszego "betonu" aby taki szpagat wykonać.

  No i ten IPN - prowadzący poszukiwania i ekshumacje żołnierzy, oficerów zabitych po wyrokach sądowych prokuratora Michnika, grzebanych w nocy w bezimiennych dołach z wapnem.  Co za "niewyobrażalna głupota"....

Aleś się napiął. Uważaj, bo Ci jeszcze żyłka pęknie. W kwestii formalnej - gdzie ja niby bronię świetności LWP? Choć z obecnej perspektywy muszę przyznać, że wtedy mieliśmy prawdziwe wojsko, a nie jak obecnie takie na niby, złożone głównie z urzędników w mundurach, kapelanów i niedzielnych harcerzy. Nigdzie też nie przyrównuje CBA do UB - to Twoje słowa.

I jeszcze zapamiętaj sobie, że każde państwo na świecie ma swoją policję polityczną - tak było, jest i będzie, bo każda władza dba o to, aby się ktoś na nią nie zamachnął. Różnie się to w różnych państwach nazywa i w większości ociera się o wywiad/kontrwywiad, ale jest wszędzie. U nas jest trochę inaczej, bo u nas różnych służb, którymi kierują politycy, a które inwigilują wszystkich obywateli [system Pegasus] i które mogą z każdym obywatelem zrobić co tylko im się zechce [np. zamknąć na kilka lat bez wyroku] się namnożyło więcej niż w innych krajach, ale to już taka specyfika w bantustanie. A jak masz jakieś wątpliwości, to załóż organizację, która będzie nawoływała do obalenia ustroju [tak jak "wyklęci"], to się przekonasz do czego zdolna jest władza w swojej obronie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, takafura napisał:

  No i ten IPN - prowadzący poszukiwania i ekshumacje żołnierzy, oficerów zabitych po wyrokach sądowych prokuratora Michnika, grzebanych w nocy w bezimiennych dołach z wapnem.  Co za "niewyobrażalna głupota"....

 

...tak i ten sam IPN  świadomie i celowo niepodejmujący działań zmierzających do wyjaśnienia pewnych spraw gdzie oprawcami byli ludzie o korzeniach "szydowskich" (Kielce).

Za stary jestem by wierzyć w dobre intencje IPN, który pełen jest układów i układzików o których niejeden zainteresowany już się przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, les05 napisał:

Niektórzy myślą, że radzieccy towarzysze wprawdzie, ze względów strategicznych, byli w Polsce ale robili wszystko by nie ingerować w nasze wewnętrzne sprawy. Można i tak.

Niektórzy dzisiaj myślą podobnie o obecności Amerykanów w Polsce. Można i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, balans napisał:

Aleś się napiął. Uważaj, bo Ci jeszcze żyłka pęknie.

Dzięki za troskę ale to chyba zadziałał mechanizm przeniesienia - ja jestem spokojny a Ty mi przypisujesz swoje emocje :classic_smile:

Godzinę temu, balans napisał:

 W kwestii formalnej - gdzie ja niby bronię świetności LWP? Choć z obecnej perspektywy muszę przyznać, że wtedy mieliśmy prawdziwe wojsko, a nie jak obecnie takie na niby, złożone głównie z urzędników w mundurach, kapelanów i niedzielnych harcerzy

  W każdym poście (prawie) przebija z utraconym rajem. W syfie gdy bankrutowała komuna spędziłem 540 dni i "prawdziwy" to był tylko szwej z kałałachem a reszta ( łączność, rozpoznanie, logistyka, szkolenie poborowych, itp) to była pozoracja z dykty i sznurka.

Godzinę temu, balans napisał:

 I jeszcze zapamiętaj sobie, że każde państwo na świecie ma swoją policję polityczną - tak było, jest i będzie, bo każda władza dba o to, aby się ktoś na nią nie zamachnął. Różnie się to w różnych państwach nazywa i w większości ociera się o wywiad/kontrwywiad, ale jest wszędzie. U nas jest trochę inaczej, bo u nas różnych służb, którymi kierują politycy, a które inwigilują wszystkich obywateli [system Pegasus] i które mogą z każdym obywatelem zrobić co tylko im się zechce [np. zamknąć na kilka lat bez wyroku] się namnożyło więcej niż w innych krajach, ale to już taka specyfika w bantustanie. A jak masz jakieś wątpliwości, to załóż organizację, która będzie nawoływała do obalenia ustroju [tak jak "wyklęci"], to się przekonasz do czego zdolna jest władza w swojej obronie...

  Dzięki za banalny wykład - codziennie śledzimy w mediach potworności czynione totalsom.

 

1 godzinę temu, balans napisał:

 Nigdzie też nie przyrównuje CBA do UB - to Twoje słowa.

A UB nie była policją polityczną ? Więc się nie dziw prostym skojarzeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, takafura napisał:

Dzięki za troskę ale to chyba zadziałał mechanizm przeniesienia - ja jestem spokojny a Ty mi przypisujesz swoje emocje :classic_smile:

Zapamiętaj sobie: Demokracja jest tylko dla tych, którzy mają konta 6-cio cyfrowe i większe. Cała reszta bajek, manipulacji i igrzysk jest obliczona na naiwnych i łatwowiernych.

To zamiast komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Znaczy się IPN nie zajrzał w gacie Henryka Błaszczyka?

Durny komentarz, od człowieka, który kiedy nie ma nic mądrego do powiedzenia to sprowadza dyskusję do swojego poziomu.  Dziwię się że udajesz tutaj moderatora, a redakcja to toleruje. Jak to mówią "poznać głupiego po śmiechu jego". Tak się składa że tego o którym piszesz poznałem osobiście. Jak masz zamiar pisać takie durne komentarze to lepiej pomyśl dwa razy zanim znowu czymś zabłyśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Znaczy się IPN nie zajrzał w gacie Henryka Błaszczyka?

Po drugie pajacu  Pan Błaszczyk od kilku lat nie żyje, należy mu się szacunek chociażby ze względu na wiek jakiego dożył, był członkiem tego forum i bez względu na to jakie wyznawał poglądy nie wypadało by tak o nim pisać. Dążył do rozwiązania tajemnic kilku morderstw sądowych i poznania okoliczności morderstw związanych z kilkunastoma mogiłami w kieleckich lasach. Poznało go wielu z użytkowników tego forum. Tak więc może sam zajrzyj w swoje gacie i zastanów się jaką tutaj pełnisz funkcję, zamiast klepać chamskie posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sowa74 napisał:

Po drugie pajacu  Pan Błaszczyk od kilku lat nie żyje, należy mu się szacunek chociażby ze względu na wiek jakiego dożył, był członkiem tego forum i bez względu na to jakie wyznawał poglądy nie wypadało by tak o nim pisać. Dążył do rozwiązania tajemnic kilku morderstw sądowych i poznania okoliczności morderstw związanych z kilkunastoma mogiłami w kieleckich lasach. Poznało go wielu z użytkowników tego forum. Tak więc może sam zajrzyj w swoje gacie i zastanów się jaką tutaj pełnisz funkcję, zamiast klepać chamskie posty.

Nie jestem pewny czy piszecie o tej samej osobie. Ale jeżeli piszecie o tym człowieku, tegoż nazwiska, którego ja lata temu poznałem, to, po pierwsze, proszę o minimum szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Erih napisał:

Nie jestem pewny czy piszecie o tej samej osobie. Ale jeżeli piszecie o tym człowieku, tegoż nazwiska, którego ja lata temu poznałem, to, po pierwsze, proszę o minimum szacunku.

Piszemy o tej samej osobie. Na forum kiedy żył miał nick LeszekRanger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie