Skocz do zawartości

Rodzina żołnierza wyklętego domaga się 22 mln zł odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już mamy płacić wielomilionowe odszkodowania za historię [z naszych pieniędzy, bo rząd swoich nie ma], to zacznijmy od rodzin Powstańców z 1863 roku, bo oni wycierpieli jeszcze więcej, a zapewne wielu potomków jeszcze żyje i milionami nie pogardzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
41 minut temu, Tyr napisał:

Balans? Czyli władza pochodząca od ludu - kacapska to niby lepsza? Mniej żeśmy wycierpieli?

Naszą specjalnością narodową [oprócz zbijania palet drewnianych], a zarazem racją stanu, jest rozpamiętywanie kto nam większą krzywdę zrobił 80, 100 czy 200 lat temu i uroczyste obchodzenie kolejnych rocznic naszych klęsk. Ale odpowiem:

1. Nie ulega wątpliwości, że najwięcej ucierpieliśmy od III Rzeszy, czyli Niemców - ok. 5 mln polskich obywateli [połowa to nasi Żydzi] straciło życie z ich ręki. Nikt ich nie przebił w zbrodniach na naszym narodzie.

2. Związek Sowiecki też ma wiele na sumieniu, ale jest za Niemcami daleko w tyle. Do tego należy pamiętać, że w ścisłym sowieckim kierownictwie było niewielu Rosjan, bo przeważali Gruzini, Żydzi i jeszcze kilka innych narodowości.

I jeszcze taka uwaga na koniec - jakoś Watykan specjalnie się wtedy nie ujął za nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało przypomnę, ze w rasiji to nawet palet nie umieją zbijać a czasową egzystencję zawdzięczają eksportowi minerałów i paliw kopalnych. Zobacz sobie strukturę eksportu matuszki. Ciekawe co będzie jak Greta im najazd zrobi;)? A to, że musimy nadrabiać zapóźnienia ekonomiczne i twoja niedola to w głównej mierze zasługa okupacji naszej ojczyzny przez rosję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, ale to przypomina wyprzedaż sreber rodowych na potrzeby egzystencjalne... Struktura energetyczna zaczęła się zmieniać a jej tempo rośnie w tempie wykładniczym i długo na tym nie pojadą. A Chiny nie dość, że też bogate w surowce to niedługo będą miały własne małe słoneczko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tyr napisał:

Nieśmiało przypomnę, ze w rasiji to nawet palet nie umieją zbijać a czasową egzystencję zawdzięczają eksportowi minerałów i paliw kopalnych. Zobacz sobie strukturę eksportu matuszki. Ciekawe co będzie jak Greta im najazd zrobi;)? A to, że musimy nadrabiać zapóźnienia ekonomiczne i twoja niedola to w głównej mierze zasługa okupacji naszej ojczyzny przez rosję...

Może i Rosjanie nie umieją zbijać palet drewnianych, w co zresztą wątpię, ale zawsze mogą sobie takie kupić od nas za węgiel, który od nich importujemy...

Ale Rosjanie potrafią za to kilka innych rzeczy, których my nigdy się nie naumiemy robić. Na ten przykład są eksporterami elektrowni atomowych, silników do amerykańskich rakiet kosmicznych, całych zestawów rakietowych [np. S-400], samolotów generacji 4+, okrętów podwodnych [Warszawianka], tytanu, diamentów, złota, no i należą do największych eksporterów żywności na świecie [jeżeli chodzi o zboża, to chyba nawet największym]. Natomiast w jednym jeszcze nam ustępują - w produkcji krasnali ogrodowych, ale nie wiem czy to jest powód do naszej dumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afryka w te dobra naturalne bogatsza a i Chiny nie ubogie... Fakt, że pokojowa rosja zawsze stawiała na zbrojeniówkę nie oznacza, że jak się skończą srebra nadal będzie miała za co się zbroić.

Godzinę temu, balans napisał:

Naszą specjalnością narodową [oprócz zbijania palet drewnianych], a zarazem racją stanu, jest rozpamiętywanie kto nam większą krzywdę zrobił 80, 100 czy 200 lat temu

Rozumiem Balans, że jak ktoś spuścił ci łomot, zniewolił, ograbił i oszukał nadal jest twoim przyjacielem? To albo jesteś maso albo nadstawiasz drugi policzek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tyr napisał:

Afryka w te dobra naturalne bogatsza a i Chiny nie ubogie... Fakt, że pokojowa rosja zawsze stawiała na zbrojeniówkę nie oznacza, że jak się skończą srebra nadal będzie miała za co się zbroić.

Rozumiem Balans, że jak ktoś spuścił ci łomot, zniewolił, ograbił i oszukał nadal jest twoim przyjacielem? To albo jesteś maso albo nadstawiasz drugi policzek...

Afryka jest już obecnie jedną wielką katastrofą [ekonomiczną, polityczną i humanitarną] i z dnia na dzień jest tylko gorzej. Bo jedno co potrafią Afroafrykanie - to rozmnażać się na potęgę. I niewiele zmienią tu chińskie, rosyjskie i zachodnie inwestycje. Rosja obecnie najwięcej zarabia na eksporcie żywności, bo USA jeszcze nie nakłada sankcji na kraje, które od Rosji ją kupują. Inna sprawa, że sami od Rosjan kupują silniki rakietowe i nie nakładają sankcji na amerykańskie firmy, które w Rosji mają swoje fabryki.

Ja nigdzie nie napisałem, że z Rosją mamy się przyjaźnić, ale też jestem przeciwnikiem ustawiania sobie Rosji jako wroga, aby się przypodobać Wielkiemu Wujowi. Uważam, że w naszym interesie jest mieć poprawne stosunki z wszystkimi naszymi sąsiadami i na tym zarabiać, a nie wymachiwać szabelką w imię rywalizacji, której i tak nie wygramy, bo jesteśmy biednym krajem bez własnego przemysłu, technologii i kapitału. I nie martw się już tak o tą Rosję i jej srebra rodowe, bo już pięć lat temu miała upaść i jakoś nie upadła, a nawet jest na lekkim plusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, les05 napisał:

Wszystkim powinni zapłacić zamiast wydawać na jakieś duperele. Jak kasy nie ma, to mogą ściągać od rodzin tych którzy mordowali.

  Ilu komuchów zostało skazanych za zbrodnie po "wyzwoleniu" w 1945 do 1989 ? Na myśl przychodzi mi "człowiek honoru" ( wg Michnika) Kiszczak.

  Prokurator Michnik ma 93 zarzuty za tzw. zbrodnie sądowe ale bezpiecznie mieszka sobie w Szwecji. Zresztą takie osoby jak Balans sprawnie skontrują zamiar postawienia gościa przed sądem w jakąś absurdalną groteskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tyr napisał:

Widzisz Takafura, tam panuje szwecjalizm i wszystko jest możliwe pod warunkiem, że przeczy to zdrowemu rozsądkowi;)

Izraelici sobie Eichmanna i kilku innych "przywieźli" i osądzili,  choć obrzezani to pokazali że maja jaja.U nas harcerzyki z wywiadu pilnują ,aby ktoś drabinki nie zajumał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takafura napisał:

  Ilu komuchów zostało skazanych za zbrodnie po "wyzwoleniu" w 1945 do 1989 ? Na myśl przychodzi mi "człowiek honoru" ( wg Michnika) Kiszczak.

 

Trochę ich było, z drugiej strony ten nowy sędzia TK zaprzysiężony ciemną nocą.....Znam lepsze skecze kabaretowe ale ten też dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 18:26, bjar_1 napisał:

No to niech płacą wszystkim, za to że np. żyli w PRL. Ja się urodziłem w 1985 roku, to też mi się powinno należeć.

To ty taki szczyl jezdeś? nawet S_W nie przeżyłeś już wiem skąd to parcie na kasę w wycenach. 

A odnośnie meritum jak byłeś szykanowany za sanacji (jeśli byłeś komunisą) to po wojnie w,, wolnej,, Polsce miałeś wyżyszy status i lepsze życie o ile międzyczasie nie dostałeś czapy.Ale rodzina(dzieci) nic na tym ugrać nie mogła co najwyżej lepszy start w życiu. 

Teraz famila wyklętych status ojców niedługo pewnie dziadków wymienia na kasę. 

Po prostu trampolina jest inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lepszy start to tak się zakorzenił, że do dziś w niektórych zawodach, resortowe dzieci mają się cacy. Nikogo tak nie kuły po oczach resortowe emeryturki. Fakt, że z kwotą to wyskoczyli jak Filip z marihuany ale jakieś zadośćuczynienie się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, takafura napisał:

Prokurator Michnik ma 93 zarzuty za tzw. zbrodnie sądowe ale bezpiecznie mieszka sobie w Szwecji. Zresztą takie osoby jak Balans sprawnie skontrują zamiar postawienia gościa przed sądem w jakąś absurdalną groteskę.

Znowu zostałem wywołany do tablicy, więc odpowiadam:

Jakieś 20 lat temu pewnie by mnie cieszyło postawienie tego Michnika przed sądem. Dzisiaj ciąganie 90-latka i robienie pokazówki uważam za mało poważne. Aby było jeszcze ciekawiej, to ten Michnik w latach 70-tych wspomagał demokratyczną opozycję w Polsce, pisywał do paryskiej Kultury, a nawet współpracował z Wolną Europą, a więc musiał mieć jakieś kontakty z CIA. Tak, że i tu historia nie jest tak do końca czarna-biała.

Natomiast bardzo cieszy mnie, że jego przyrodni brat Adam nie robi już za dyżurny "autorytet moralny", bo zawsze mnie irytował. Zresztą załatwił się na własne życzenie, bo zachował się po świńsku w stosunku do swojego kumpla Rywina, a Polacy tego typu zachowania uważają za niehonorowe.

A teraz życzę Wszystkim udanej zabawy sylwestrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balans napisał:

 Dzisiaj ciąganie 90-latka i robienie pokazówki uważam za mało poważne.

Wzruszające.

Ciekawe czy z Tobą zgodzi się choć jedna rodzina z tych 93 ?

Ps. Mam dostęp do opracowywanych przez historyka akt  takiej zbrodni sądowej. Zacytuję z pamięci jedno zdanie zaprotokołowane w trakcie rozprawy:  "odwołuję wszystkie zeznania i wszystko co podpisałem - przez 7 dni byłem bity, głodzony i pozbawiony snu".

Zgadniesz jaki mało poważny wyrok zapadł wobec 20-letniego wywrotowca ? KS i ciało ukryte w lesie pod Poznaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fala napisał:

Izraelici sobie Eichmanna i kilku innych "przywieźli" i osądzili,  choć obrzezani to pokazali że maja jaja.U nas harcerzyki z wywiadu pilnują ,aby ktoś drabinki nie zajumał.

  Co za strata że z wywiadu pozbyliśmy się tak doświadczonych fachowców od rozwiązywania takich spraw. Pewnie znaleziono by pana prokuratora M. nieżywego z 20 promilami we krwi coś jak u księdza Zycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie