Skocz do zawartości

Ustawa degradacyjna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ubeków i esbekow należy zdegradować. Z Jaruzelskim mam taki problem że on był generalnie dobrym i lubianym żołnierzem. Miałem 2 stryjow którzy służyli pod nim w 2DP i bardzo dobrze go wspominali mimo że byli generalnie antykomunistami. Nei mogę jednak zrozumieć po co mu były przypadki marcowe i grudniowe gdzie dał większą plamę niż w 80r.
Natomiast o obecnych pachołkach to mam takie zdanie że wszystkoma swój koniec w tym kraju. nawet ulice Bieruta przetrwały ledwie 30 lat wiec i obecne mosięzne lepieje z prezydentem tysiąclecia na cokole i ulice szybko zostaną zdemontowane jak tylko naród poczuje dobrodziejstwa polityki ekonomicznej prowadzonej w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy generał Jaruzelski był dobry czy niedobry, lubiany czy nielubiany.
Był generałem i nic tego faktu nie zmieni.

Całkiem serio - są większe podstawy do pośmiertnego odebrania tytułu królewskiego co najmniej kilku naszym królom- nie dlatego, że byli źli czy dobrzy, ale dlatego że ich wybór odbył się nielegalnie.

Polityczna moda nie ma mocy zmieniać przeszłości.
Równie dobrze można sobie uznać, że t-34 nie był czołgiem i argumentować, że służył reżymowi.
Błazenada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można sobie uznać, że t-34 nie był czołgiem i argumentować, że służył reżymowi."

W Wołominie zdjęli teciaka z cokołu,pisowiec argumentował że celuje lufą w nadjeżdżających szosą"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prezydent zawetował tzw. ustawę degradacyjną. PiS nie odbierze stopnia Jaruzelskiemu

W tej chwili patrzy się bacznie na to, jak w Polsce są przestrzegane zasady demokratycznego państwa prawa - mówił Andrzej Duda. Chwilę później oświadczył, że nie podpisze tzw. ustawy degradacyjnej odbierającej stopnie wojskowe m.in. członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

- Tak się składa, że biorąc pod uwagę termin, jaki prezydent ma na podjęcie decyzji w sprawie ustawy, ten termin wypada 2 kwietnia, czyli w Wielki Poniedziałek, dlatego zdecydowałem się dzisiaj ogłosić swoją decyzję - mówił prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, długo zastanawiał się nad tzw. ustawą degradacyjną i podkreślił, że jego ocena minionego ustroju" jest jednoznaczne i jest zwolennikiem radykalnych rozwiązań.

Prezydent stwierdził, że ma wątpliwości co do tej ustawy. - Mam trzy wątpliwości. Jeden dotyczy WRON - zaczął Andrzej Duda i zaczął wymieniać członków Wojskowej Rady Odnowienia Narodowego, w przypadku których nie ma on wątpliwości, by ocenić ich negatywnie i odebrać im stopnie wojskowe. Dodał, że we WRON byli jednak też generałowie, jak np. gen. Hermaszewski, czy pułkownicy i podpułkownicy, którzy zostali tam wpisani, ale nie zasługują na degradację.
Nie mogę się z tym zgodzić jako prezydent"

- To rozwiązanie, które zostało przyjęte w ustawie, czyli, że wszyscy członkowie WRON nie mają możliwości złożenia żadnego środka odwoławczego i tracą stopnie wojskowe, jest czymś z czym zgodzić się nie mogę - mówił i stwierdził też, że takie traktowanie tych oficerów to łamanie standardów państwa prawa. Jako przykład podał stalinowskich oprawców, którzy otrzymają taką możliwość odwołania się, a odbierana jest ona członkom WRON.

Prezydent zaznaczył, że takie wątpliwości wyrażało wiele osób, m.in. gen. Mirosław Hermaszewski czy były premier Jan Olszewski. To była pierwsza z wątpliwości prezydenta. - W tej chwili patrzy się bacznie na to, jak w Polsce są przestrzegane zasady demokratycznego państwa prawa. Brak możliwości wniesienia jakiegokolwiek środka odwoławczego - to mogłoby zostać zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego albo do TSUE. Nie mogę się z tym zgodzić jako prezydent - mówił. Wcześniej Andrzej Duda mówił, że podczas prac nad ustawą nie uwzględniono jego głosu.
Prezydenckie weto

- W Polsce szanuje się osoby zmarłe. Ta ustawa pozwala odbierać stopnie wojskowe osobom, które nie żyją. Mam wątpliwości, czy ustawa może odnosić się do osób nieżyjących, odbierać im uprawnienia. (...) Ustawa przewiduje, że szefowi MON można składać wyjaśnienia, jeśli żyje ta osoba, może to robić jego rodzina. Ale co będzie, gdy nie ma rodziny albo organizacji kombatanckiej? Czy to oznacza, że nikt nie będzie reprezentował interesów tego człowieka? - mówił prezydent i podkreślił, że nie ma takich instytucji jak np. zecznik osoby nieżyjącej". - A taka instytucja powinna istnieć, ktoś musi być, by bronić interesów - dodał. Stwierdził, że o wszystkich tych zagrożeniach informował autorów ustawy, ale bez odpowiedzi.

W świetle tych wątpliwości prezydent poinformował, że odmawia podpisania tzw. ustawy degradacyjnej i kieruje ją z powrotem do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. - Wetuję tę ustawę i kieruję ją do ponownych prac w Sejmie. (...) Chciałbym, żebyśmy przyjęli taką ustawę, która będzie przyjęta ze zrozumieniem. Nie będzie wywoływać emocji i nie będzie niesprawiedliwa - powiedział.


Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23211014,prezydent-zawetowal-tzw-ustawe-degradacyjna.html#Z_MT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w latach 80-tych na manifestacjach skandowałem Jaruzelski będziesz wisiał". Ale bardzo negatywnie oceniam pośmiertną próbę Jego zdegradowania - bo jest u nas w tradycji pozostawianie zmarłych w spokoju. Tyle tylko, że nawiedzeni Hunwejbini są żądni krwi - jak te wampiry i inne nekrofile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niewiadomokto wzbogacony na śmierci babci próbuje znowu zaistnieć. Kaska przytulona za poległą" babcię się skończyła ,ergo fuchę w radzie nadzorczej jakiejkolwiek państwowej spółki chce sobie swoją impertynencją załatwić, bo o rozumie i jakimkolwiek intelekcie to raczej mowy nie ma.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23214060,wnuk-anny-walentynowicz-zada-by-duda-nie-przemawial-na-rocznicy.html#A_BoxOpMT1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej radycji pozostawienia zmarłych w spokoju " piszesz, panie balansie.Bo jeśli o tej tradycji z Łączki" to zaiście piękna tradycja. Nieładnie też panie fala ,pisać tak o czyjejś babci z taka pogardą(poległa" babcia) .Tak w ogóle to mógłbym napisać o was panowie ,że jesteście niezłe prymitywy , ale tego nie zrobię... bo ciężko później cofnąć pewne słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilgore, co nieładnie napisałem ?, przecież przewodnia siła narodu lansuje ofiary tej katastrofy jako poległych" z tym że polegli to tylko ci co ich obecna waadza lubiła i wzajemnie.A jeśli chciałbym napisać dosadnie co o tej hienie żerującej na śmierci babci to Yety zaraz by mnie stąd w kosmos wysłał.Więc używam określeń adekwatnych do osób i sytuacji. Przyłączam się do pytania Balansa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim był Jaruzelski podczas swojego nędznego żywota wie pewno każdy kto dysponuje chociaż odrobiną intelektu ale walka z faktami historycznymi ustawami jest śmieszna,to jakby Niemcy odebrały stopień marszałka Goeringowi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie