Skocz do zawartości

Z kamerą wśród...


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Kondzioroski napisał:

Hehe, chodzi o to że po co nazywać kogoś kimś kim nie jest,skinhead-nazi,cygan-zlodziej,polak-kombinator,stereotypy,temat rzeka 

Ruch skinhead ma tyle wspólnego z nazizmem, co szczanie w piwnicy z piciem w Szczawnicy.

To, że w pewnym momencie się zwoje przeziębiły chłopakom i zaczęli mieszać ruch z nazizmem, adoptując pod swoje skrzydła np stadionowych chuliganów, to już całkiem inna bajka.

Dwa:

Kondzioroski

" w Polsce nie ma nazioli "

mało jednak wiesz, co się w naszej socjalistycznej Ojczyźnie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kondzioroski napisał:

Hehe, chodzi o to że po co nazywać kogoś kimś kim nie jest,skinhead-nazi,cygan-zlodziej,polak-kombinator,stereotypy,temat rzeka 

Cyganie i Żydzi na opinię o sobie zapracowali przez ostatnie kilkaset lat a nawet więcej. To, że jednostki są uczciwe i nie żyją kosztem innych, nie oznacza, że cała społeczność przeszła jakąś metamorfozę. Stereotypy nie wynikają z niczego, są nauką płynącą z obserwacji i doświadczeń wielu pokoleń licznych narodów i społeczeństw. Dziś poprawność polityczna próbuje z tym walczyć. Niektóre państwa, partie i politycy próbują stworzyć nowy świat, nowe społeczeństwa i nowego człowieka, ale przegrają, bo ludzie sztuczne idee i zasady oparte na fałszu i zakłamaniu, wcześniej czy później odrzucą. Tak było w przeszłości i tak będzie teraz. Bo w końcu - Historia magistra vitae est:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzioroski

A proszę Cię bardzo- czy trzy działające w Polsce organizacje, mocno podziemne przy okazji, więc liczby członków nie oszacuję, wystarczy?
Masz do wyboru:

B&H

C18

Misantropic Division

mniejszego planktonu nie będę wymieniał, choć ma on dobry kontakt z organizacjami anglosaskimi zza Kanału i Wielkiej Wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, kojarzę dwie pierwsze organizacje, trzeciej wcale,z tego co wiem w tych ekipach ludzi można w setkach policzyć natomiast sympatyków jest o wiele więcej, ogólnie jest ich za mało,nie mają siły przebicia i raczej nigdy nie wyjdą z podziemia,b&h jest wewnętrznie rozbity (nie dogaduja się w nie których sprawach)ns i swastyka w naszym kraju kojarzą się wszyscy wiemy z kim i to nie przejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzioroski

Z Misanthropic mogą być jeszcze najróżniejsze cuda-wianki.
Osobiście mam nadzieję, albo się łudzę, że służby ich akurat mają na uwadze.
Na dziś, towarzystwo, które poza poglądami ma środki finansowe i ... broń. A to już mało fajne zestawienie- nawet jeśli na dziś aktywni są przede wszystkim w byłych republikach, mają ludzi w wielu krajach Europy, a Polskę prawdopodobnie większe ekipy w dwóch miastach.

A wyleźli na świat, po Majdanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko Wrocka, pod koniec lat 90 poznałem parę osób z ns,nie wiem czy dzisiejsi ns mają takie same poglądy jak ci kiedyś,świat leci do przodu, kiedyś jeden człowiek powiedział że to wszystko zaczęło iść w zła stronę, jeśli wiesz o kim pisze to szacun.Ps.Znales Szczerego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dość ciekawy wątek, z dość ciekawymi tezami (w szczególności interesujące są założenia, że w Polsce nie ma problemu z odradzającą się ksenofobią, nacjonalizmem czy wręcz ruchami neofaszystowskimi). Teorie to dość karkołomne, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę działalność takich ludzi jak Międlar i Rybak, gdy się przypomni obrazki z warszawskich obchodów 11-listopada i onrowców bratających się z włoską, neofaszystowską (w swoim programie odwołują się wprost do Mussoliniego) Forza Nuova.
Dość karkołomne są również tezy, że nad organizacjami nacjonalistycznymi czy wprost nawiązującymi do poglądów faszystowskich obecna władza nie roztacza parasola ochronnego, wystarczy wziąć pod uwagę działania prokuratury wobec wspomnianych wyżej Międlara i Rybaka (wycofanie aktu oskarżenia, wniosek o złagodzenie kary). 
Kto był 11-listopada 2018 r. we Wrocławiu pod Barbarą ten mógł się naocznie i organoleptycznie przekonać, jak zachowuje się i co wykrzykuje ta, cytując za politykami PiS: "wspaniała patriotyczna młodzież", wybaczcie moi drodzy, ale jeśli ktoś wprost wrzeszczy, że jest anty-antifa (tu wytłumaczmy być może nieświadomym, antifa to nie żadna organizacja, lecz zbiorcze określenie ludzi o poglądach antyfaszystowskich i antynacjonalistycznych czynnie sprzeciwiających się tymże poglądom), daje jasno do zrozumienia, że popiera ruchy neofaszystowskie i nacjonalistyczne. 

Znajdujemy się obecnie (nie tylko Polska ale i Europa, a nawet cały świat) na bardzo niebezpiecznym zakręcie historii. Od kilkudziesięciu, kilkunastu lat swój renesans bowiem przeżywa archaiczne rozumienie patriotyzmu, rozumienie charakterystyczne dla  XIX i początku XX w.  (w największym skrócie - mój naród, mój kraj ponad wszystkie inne). Z takiego podejścia do tematu zrodził się ówczesny nacjonalizm, z którego z kolei wyrosły nazizm i faszyzm. To właśnie takie rozumienie patriotyzmu, w ostatecznym rozrachunku, było jednym z powodów wybuchu  tak I jak i II WŚ. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszyzm wypalił się, to lewactwo podnosi pochodnie i biegnie dalej. Kol. magius28 przenieś się na bardziej tęczowe portale, tam zrozumienie dla twoich tez będzie bardziej entuzjastyczne. Albo niech twój rodzic nr 1 lub rodzic nr 2 zagoni cię do nauki, bo ferie się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziorski, tylko widzisz, może odniosłem mylne wrażenie, ale i Bjar_1 jak i ja, mamy tak jakby negatywny stosunek do naziolstwa wszelkiej maści a ty usiłujesz ich jak czytam usprawiedliwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie