Skocz do zawartości

Generał zwolniony przez Macierewicza o katastrofalnej sytuacji polskiego lotnictwa


Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, MarekA napisał:

Kluczowe jest:

"Szczegóły nie są znane, podobnie jak scenariusz – wiadomo, że starcia odejmowały walkę manewrową na bliskim dystansie."

Pomijając zwalczanie dronów czy pocisków manewrujących czy dzisiaj są szanse na walkę myśliwców na bliskim dystansie ?

Bo nawet ja wiem że taki F-35 to blado wypadnie w pojedynku na działka pokładowe, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, MarekA napisał:

Kluczowe jest:

"Szczegóły nie są znane, podobnie jak scenariusz – wiadomo, że starcia odejmowały walkę manewrową na bliskim dystansie."

Przecież tutaj jest napisane, że to samolot sportowy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"...powinniśmy się zastanowić nad przywróceniem czegoś, co kiedyś nazywało się Obroną Powietrzną Kraju (OPK), czyli struktury w Wojsku Polskim składającej się z lotnictwa myśliwskiego (tj. samolotów bojowych zaprojektowanych do walki o przewagę w powietrzu oraz wielozadaniowych samolotów bojowych "oddelegowanych" do tego rodzaju zadań) i naziemnych systemów obrony powietrznej (Wisła, Narew, Pilica+) oraz systemów wsparcia, która to struktura mogłaby koncentrować się/specjalizować się w obronie polskiego nieba oraz walce o przewagę w powietrzu. Oczywiście taka struktura musiałaby być dostosowana również do udziału w operacjach połączonych (Joint). Przyznam, że koncepcja koncentracji pod jednym dowództwem wszystkich środków mających zdolności do walki o przewagę w powietrzu jest mi bardzo bliska. Rozproszenie informacji, środków i dowodzenia w tym zakresie może bowiem negatywnie wpływać na skuteczność działań."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bjar_1 napisał:

Tak, widziałem na internetach. Ale wiesz, że śmigłowce są artykułem dziesiątej potrzeby? 

Gdyby psychol nie uwalił Caracali to by było ich pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spirit of Warsaw napisał:

No racja, Tusk i jego rząd powinni tą wodę wypić. Chuj pisdowatych strzela że nie mogą zbić fortun na tej tragedii. Napewno nie żarli by szczawiowej ze słoika i w zabłoconych butach nie chodzili, no bo jak się tak zapadać w TV za rublika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beaviso napisał:

Spokojnie, wspaniały kandydat na prezydenta, Pan dr Przemysław Czarnek, już od 6 lat przygotowywał pomoc dla powodzian i właśnie z nią rusza!
https://www.lublin112.pl/to-co-zrobil-przemyslaw-czarnek-oburzylo-spoleczenstwo-oglosil-pomoc-dla-powodzian-internauci-od-razu-odkryli-klamstwo/

M.

 

1726636362_59fykg_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie