Skocz do zawartości

Epidemia


fala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że niema antidotum na głupotę ,promieniująca od zarażonego osobnika który posiada jakąkolwiek władzę sprowadza nieszczęscia na resztę społeczeństwa.
http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/17158,Posiadal-bron-palna-bez-zezwolenia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci...albo kumochy pod geesem.
Prawo jednoznacznie określa, że posiadanie broni bez zezwolenia jest karalne. I nie ma tam nic o tym, w jakim stanie ta broń jest. Zadaniem sądu jest rozstrzygnięcie zgodności faktu z prawem a opinia biegłego potrzebna jest do określenia skali zagrożenia. Takie są procedury. U nas.

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo, prawem, ale.... Broń palna – broń miotająca pociski energią gazów powstałych ze spalania ładunku miotającego.
Czy eksponat ze zdjęcia to BROŃ PALNA? Coś co było kiedyś bronią palną, dzisiaj jest bezużytecznym kawałkiem żelaza.

Policja z góry zakłada że POSIADAŁ BROŃ PALNĄ BEZ ZEZWOLENIA", a od tego są biegli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza ustawa mówi, że pozwolenie jest wymagane na broń zdolną do miotania pocisków na odległość, bądź jej gotowe i obrobione istotne cześci wymienione w ustawie. Więc w tym przypadku to paranoja całkowita i obciach dla milicji oraz pismaków. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, mozliwe że miał naboje w komorze. I co z tego? Widać, że destrukt i nie był używany. Spisać protokół, biegły niech stwierdzi, czy te naboje tam są i już. A jak są, to niby nadają się do użytku? Ciekawe jak? Po co zatrzymanie tego gościa? Bandyta? Po co to halo? Jeszcze niedawno takie szroty na giełdach staroci bywały i nikt sobie tym d...y nie zawracał, bo i po co. Szkodliwość zerowa. Takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bsam20- większości Użytkowników Forum nie musisz tego tłumaczyć.
Tyle, że przedmiot ma jakieś tam szanse podlegać pod Ustawę :-( To raz.
Dwa- pada stwierdzenie, że pacjent został zatrzymany. Nie wiemy, czy np na 2 godziny celem złożenia zeznań, czy np na 24, w co akurat nie wierzę.
Trzy- sam sobie bat na dupę ukręcił, a news na O. niemal jak łote cuś" :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak jest. Dowód na to, że głupota sięga zenitu. Wcale bym sie nie zdziwił, jakby rzeczywiście gość znalazł to na polu i dobrej wierze chciał powiesić nad kominkiem jako kawałek historii nie podejrzewając nawet, że ktoś może chcieć podpiąć to pod ustawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie