Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Balans został wróżbitą?

Ale nie boj żaby, tobie matuszka rassija tez pomoże:


I ty możesz zostać Rosjaninem!

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział zmianę ustawy o przyznawaniu rosyjskiego obywatelstwa. Na szybką ścieżkę w jego uzyskaniu będą mogli liczyć wszyscy mieszkańcy dawnego Związku Sowieckiego, a także…. przedrewolucyjnego rosyjskiego imperium. To nie jest żart, informację podała agencja ITAR TASS, która przeprowadziła wywiad z Miedwiediewem. Już wkrótce aby uzyskać „wymarzony” paszport mieszkaniec Wilna, Tallina czy Warszawy nie będzie musiał nawet prezentować odpowiedniego drzewa genealogicznego ani rosyjskich przodków. Wystarczy znajomość języka.

Parafrazując słowa śp Lecha Kaczyńskiego - dziś jest to bardzo zła wiadomość dla Ukrainy, jutro dla państw bałtyckich, a w przyszłości także dla Polski. Jeszcze miesiąc temu tego typu obawy można by uznać za objaw antyrosyjskiej obsesji, teraz trzeba całkiem serio analizować, w jaki sposób Kreml będzie chciał wykorzystać liberalizację ustawy o rosyjskim obywatelstwie: teraz i w przyszłości.

Jedno jest pewne, gwałtownie wzrośnie liczba osób, o których „ochronę” Moskwa będzie się mogła upomnieć. Teraz chodzi przede wszystkim o rosyjskojęzycznych mieszkańców Krymu i wschodniej Ukrainy. Wkrótce zapewne zobaczymy kolejki pod przedstawicielstwami Rosji na Litwie, Łotwie i Estonii ludzi, którzy odkryli w sobie rosyjski gen. A Putin udzieli wywiadu, w którym wyrazi swoją troskę o to, jak jego rodacy są tam traktowani. I gotowość, by bronić ich interesu.

Rosyjski paszport nie jest oczywiście przedmiotem pożądania mieszkańców byłych republik sowieckich, nie wspominając już o dawnym imperium. Problemem dzisiejszej Rosji są raczej tendencje separatystyczne. Ale przecież Moskwie nie chodzi o swoją diasporę, a jedynie propagandowy pretekst do ingerowania w wewnętrzne sprawy niepodległych państw. Dlatego poważny niepokój musi budzić fakt, że po raz pierwszy w sposób tak otwarty mowa jest o terenie dawnego imperium.

W starym skeczu z kabaretu Pod Egidą żartowano, ze prawdziwy problem w Polsce zacznie się gdy ludzie będą zapisywani do partii po śmierci. Nie należy wykluczać, że na Kremlu zaczęło się poszukiwanie obywateli imperium sto lat po jego upadku. I to całkiem serio.


http://gosc.pl/doc/1910707.I-ty-mozesz-zostac-Rosjaninem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Aaa już wiem o co tu chodzi, Balans jest działaczem Samoobrony:

Jedyną siłą polityczną, która popiera w Polsce działania Rosji na Ukrainie, jest wegetująca na marginesie życia publicznego Samoobrona i kilka marginalnych pisemek.
Samoobrona ze zrozumieniem odnosi się do stanowiska władz rosyjskich, pragnących ustabilizowania sytuacji na obszarze upadającego państwa ukraińskiego"- napisało prezydium Samoobrony, dzień po decyzji o rosyjskiej interwencji na Krymie. W oświadczeniu, które można przeczytać na partyjnej stronie internetowej, Samoobrona stwierdza, że Nowy rząd Ukrainy, został powołany niezgodnie z konstytucją w wyniku zamachu stanu i wbrew zapisom umowy zawartej między opozycją a prezydentem Wiktorem Janukowyczem". Obecne władze Ukrainy przedstawia jako zagrożenia dla mniejszości narodowych- rosyjskiej, węgierskiej ale i polskiej.

Na stronie Samoobrony znajdują się też inne materiały wspierające politykę Putina, a nowe władze Ukrainy, nazywające eobanderowcami". Szerszą analizę daje Mateusz Piskorski, wiceprzewodniczący partii, były poseł, i rzecznik jej klubu. Jego poglądy też nie zaskakują.

http://wyborcza.pl/1,75478,15578187,Samoobrona___polskie_wsparcie_Putina.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskorskim akurat, mimo że plankton, był pod nadzorem służb... I to w czasie, gdy Samoobrona była w koalicji rządowej...

Dwa- niestety niepodległe byłe Republiki, same sobie z mniejszości rosyjskiej* wrogów zrobiły... I teraz znów batiuszka będzie miał zajęcie na kolejne -naście lat...




* nie tylko tej- vide sytuacja mniejszości polskiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindzal jak zwykle zamiast argumentów:

Ale nie boj żaby, tobie matuszka rassija tez pomoże"
Aaa już wiem o co tu chodzi, Balans jest działaczem Samoobrony"

A ja mam akurat poglądy na sprawy związane z Ukrainą, bardzo podobne do tego co głosi ks. Isakowicz-Zaleski:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=newssearch&cd=9&ved=0CD8QqQIoADAI&url=http%3A%2F%2Fpolish.ruvr.ru%2F2014_02_05%2FUkrainscy-nazisci-w-natarciu%2F&ei=ZS0ZU5zCN8mq4ATtqoGgCA&usg=AFQjCNE50dqpzw_nKgldTC0lsPPn_7YfAQ&bvm=bv.62578216,d.bGE&cad=rja

Ale dla kindzala ks. Isakowicz-Zaleski też pewnie jest człowiekiem Moskwy i członkiem Samoobrony?

Gdybym był złośliwy to bym napisał, że amerykańscy geje żydowskiego pochodzenia już tak mają", ale nie będę złośliwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans akurat to co ks. Isakiewicz mówi cyt.:

Jeśli nawet założymy, że uczestnicy protestów w Kijowie naprawdę mają poważne powody dla manifestowania swego niezadowolenia z powodu polityki prezydenta, to w każdym przypadku, nie należy wykazywać tego w taki sposób, przy wykorzystaniu absolutnie niedemokratycznych metod i agresji."

Świadczy o tym, że temu kapłanowi umnknęło zjawisko stare jak świat znane pod nazwą ewolucja" lun unt" - do wyboru :)

Poza tym choc niewiele mnie obchodzi kto wymyślił i kierował majdanem to naprawdę zabawne sa argumenty, że w kraju, w którym panuje jaka taka demokracja powinno się walczyć demokratycznymi medodami". Dla starszych i z dobra pamięcią posłużę się metaforą, że według tego twierdzenia ruch strajkowy w 1980 r. powinien walczyć z ówczesna władzą w sposób demokratyczny wszak mieliśmy wówczas demokrację socjalistyczną" :)

Diabieł zawsze tkwi w szczegółach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans,

A o czym jest ten artykuł we wklejonej przez Ciebie gazetce Banderowiec"? Rozumiem, że skoro przytaczasz ją jako koronny dowód w sprawie to zapoznałeś się z treścią artykułu?

P.S. Współpraca" gospodarcza z Rosją. Fajny oksymoron. Tyle tylko, że coś takiego nie istnieje. Co potwierdzają kolejne, bezsensowne embarga dyktowane politycznie z Kremla. Chyba że inaczej rozumiemy słowo współpraca".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W Rosji są ikony z Putinem. Ludzie się do nich modlą. (...) Rosjanie od setek lat nie myśleli demokratycznie, to ludzie autorytarni. Lubią silną władzę, bo wtedy wierzą, że jest porządek. Nie chcą wolności, dla nich to oznacza nieporządek. Są w pewnym sensie niewolnikami - mówi w RMF FM Alosza Awdiejew, artysta i naukowiec rosyjskiego pochodzenia, od lat mieszkający w Polsce.

Awdiejew uważa, że Europa jest słaba, a Putin żyje w świecie postfeudalnym. - W jego świecie silne państwo stoi ponad prawem - mówi. - Przeżywam potworny wstyd patrząc na to, co robi Putin. On żyje w innym świecie. Jest ponad prawem. W Rosji Putin robi, co chce, kontroluje wszystko i chciałby przenieść to na międzynarodową arenę - zaznacza.

Jednocześnie tłumaczy, że referendum krymskie będzie sfingowane. - Oni wszystko tam fałszują - mówi i podkreśla: - Krym to dla Putina plan minimum. Dojdzie aż do Odessy, żeby połączyć się z Naddniestrzem.


- Mimo wszystko jestem optymistą. Demokracja jest bardziej wydajna niż feudalizm. Przejście do myślenia bardziej demokratycznego jest nieuniknione, nawet w Rosji - puentuje Awdiejew.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,137674,title,Alosza-Awdiejew-w-Rosji-modla-sie-do-ikon-z-Wladimirem-Putinem,wid,16454900,wiadomosc.html?ticaid=112536

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek napisał:

>A o czym jest ten artykuł we wklejonej przez Ciebie gazetce Banderowiec"? Rozumiem, że skoro przytaczasz ją jako koronny dowód w sprawie to zapoznałeś się z treścią artykułu?

P.S. Współpraca" gospodarcza z Rosją. Fajny oksymoron. Tyle tylko, że coś takiego nie istnieje. Co potwierdzają kolejne, bezsensowne embarga dyktowane politycznie z Kremla. Chyba że inaczej rozumiemy słowo współpraca".<

Ad.1 - Tobie nie przeszkadza nazwa tej gazetki? Mam rozumieć, że Bandera jest z twojej bajki? A jak się ukaże gazetka pt. SS Galizien" to też nie będzie Ci to przeszkadzać? A ci pałkarze na zdjęciu to pewnie wg. Ciebie przyjaciele nas Lachów są? A to, że do władzy zaczynają powracać ludzie Tymoszenki, która to gdy rządziła, to zaczęła stawiać pomniki Banderze i UPA - też Ci nie przeszkadza? To niby tak fajnie mieć rezunów z Prawego Sektora" u władzy za sąsiadów? A to, że nowy - niby demokratycznie" wybrany rząd Ukrainy nie chce rozpocząć śledztwa w sprawie; kto tam faktycznie strzelał na Majdanie też Cię nie dziwi?

Ad.2 - Czy się to komuś podoba czy nie, to setki zakładów produkcyjnych w Polsce, oraz pewnie tak 1/3 całego sektora związanego z rolnictwem, funkcjonuje dzięki eksportowi do Rosji. Jak się zaczną sankcje, do których zresztą najgłośniej nawołujemy, to większość tych firm padnie, a ludzie wylądują na bruku. Bo Zachód od nas nie kupi - ma u siebie nadprodukcję, a Ukraina tym bardziej - bo jest bankrutem [właśnie wczoraj minął Ukraińcom termin zapłaty za rosyjski gaz {2 mld $}, oczywiście nie zapłacili, a to może oznaczać, że rosyjski gaz będziemy kupować od Niemców, oczywiście po dużo wyższych cenach].

Jak na razie to na tym kryzysie zarabia Putin - rosną ceny ropy naftowej. A do tego najprawdopodobniej Rosja odzyska strategiczny dla nich Krym. A jeżeli dojdzie do władzy na Ukrainie Prawy Sektor", to pewnie ten kraj podzieli się na część zachodnią - proniemiecką i część wschodnią - prorosyjską. Z punktu widzenia naszych polskich interesów gospodarczych i geostrategicznych, to mam poważne wątpliwości czy to będzie dla nas korzystne?

Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to dalsza dyskusja nie ma sensu. Czas pokaże kto miał rację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nich?
Znaczy się od tych kilkudziesięciu tyś ludzi z Kijowa?
Aha, ale reszty Ukrainy (tylko 45 mln) nikt jakoś o zdanie czy chce obalać rząd nikt nie pytał?
O protestach anty- majdanowych też jakoś nie na rękę było w polskich mediach wspomnieć.
Proszę zauważyć jedną arcy-ciekawą rzecz.
Jeden WSPÓLNY głos wszystkich gazet , telewizji, partii politycznych, dziennikarzy w sprawie tej pokojowej" demokratyzacyjnej" demonstracji. Wszyscy w PL którzy do niedawna tak sobie skakali do gardeł, nagle mówią jednym głosem: Jarki" Radki" i inne Olki" biegną ratować demokrację i straszyć sankcjami reżim Janukowycza, aby zaprosić naród ukraiński w serdeczne ramiona UE.
Iście perfekcyjne wyczucie czasu.
Nigdy nie byłem fanem Putina i polityki Rosyjskiej, ale śmieszy mnie ten wybuch rusofobi nakręcany przez media, i te uczucia miłości dla przewrotowych biednych aniołków z Majdanu.

Taka ciekawostka dla tych którzy chcą wiedzieć więcej poza tym co w tv czy ewsweekach".
http://ksd.media.pl/publikacje/1882-kijow-oczami-mieszkanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SidBarFate przeczytałem tą twoją prawdę i po pierwsze to ten pseudo rosyjsko-polski język jest śmieszny , bardziej przypomina polskiego nieuka stylizowanego na j. rosyjski. Mam do czynienia z ludźmi , których można krótko nazwać rosyjskojęzycznymi i znam jakie się robi błędy starając się pisać po polsku z naleciałością j. rosyjskiego. Natomiast to jest prymitywna propaganda. Jeszcze ta tajemniczość mieszkaniec Kijowa" - śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręciłeś mój nick, myślę że przez nieuwagę.
Nigdzie nie pisałem, że to jest moja prawda, po prostu informacje szczególnie na taki szemrany temat czerpię z różnorakich źródeł, nie tylko z tych jednogłośnych i jedynie słusznych.
Lubie opierać się na prawdopodobieństwie wynikającym z logicznego doboru faktów.
To co pisze ten człowiek w mojej ocenie jest prawdopodobne w czasie chaosu i braku służb porządkowych z kręgosłupem moralnym, prawdopodobne w momencie gdy po mieście szczególnie w nocy wałęsają się spore grupy zadymiarzy i chuliganów, a w śród nich ludzie którzy potrafią wyłupić oko czy kogoś podpalić.
Nie mam zamiaru jednak nikogo przekonywać, wyraziłem po prostu swoją opinię, i niewiele mnie obchodzi jak się ktoś do tego ustosunkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za literówkę SirBadFate ale po wejściu na ten artykuł który podałeś komputer próbował żyć własnym życiem - pokazywało mi nawet ,że post pojawił się dwa razy niezależnie od mnie i zaczęło mnie wyrzucać z Odkrywcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał rację ktoś, kto napisał, że za lat parę będzie się na to coś" mówić Dziwna wojna"...

Rosyjscy żołnierze przejęli lotnisko w Nowofedoriwce (w pobliżu Saków) - potwierdził szef centrum prasowego MON Ukrainy na Krymie Władysław Selezniow.

- Rosyjskich żołnierzy jest tam ok. 80, pomaga im 40-50 tituszków po cywilnemu. Nie wpuszczono ich przez główną bramę, sforsowali więc ogrodzenie od strony wsi, która przylega do jednostki. Żołnierze ustawili wzdłuż pasa startowego stanowiska ogniowe. Z kolei tituszki zablokowały samochodami wszystkie punkty kontrolne lotniska - opisał sytuację Selezniow."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,107448,15588941,Atak_na_jednostki_ukrainskie_na_Krymie__Rosja_odcina.html#ixzz2vUbScUpu

W normalnej sytuacji, obsługa/ochrona lotniska awanturujących się by ogniem przykryła a później dopiero dopytywała, czy są za czy przeciw...
Rozumiem, że obawa przed prowokacją, przed oskarżeniem o rozpoczęcie krwawej jatki, ale jakieś to wszystko dziwne i sztuczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie proszę o odturlanie się od Balansa i poświęcenie czasu i energii na lekturę Obserwatora Politycznego...

Śnurek sami sobie poszukajcie, z tym że przed lekturą proszę odwiedzić" WC a obok monitora położyć chusteczki higieniczne* i miskę**...






* na wypadek ataku histerycznego śmiechu/płaczu
** na wyparek wymiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój mimir. Balans jest niereformowalnym głosem Kremla, mającym na dodatek nikłe pojecie o Ukrainie."

Jak się nie ma ŻADNYCH ARGUMENTÓW to najlepiej zarzucić komuś, że jest głosem Kremla" - jakie to proste jest, acz zarazem bardzo prymitywne...

A może ja jestem głosem węgierskiego Orbana, który powiedział, że ta cała Ukraina to go [za przeproszeniem] wali, bo Węgry kierują się swoimi interesami, a nie emocjami [a do niedawna takim wzorem dla PIS-u był hehehe].

A może ja jestem głosem kanclerz Merkel, która powiedziała paręnaście godzin temu, że nie jest w interesie zachodniej Europy nakładanie sankcji na Rosję [po za takimi zupełnie symbolicznymi], bo to może załamać gospodarkę UE.

Jedno co na pewno mogę o sobie powiedzieć to to, że nie jestem sympatykiem banderowców z OUN, UPA i SS Galizien. A przy tym oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie większość Ukraińców to przyzwoici ludzie, którzy też nie chcą się z nimi utożsamiać, ale mają tego pecha, bo ktoś im właśnie taką władzę narzucił. A przy tym, aby było jeszcze bardziej [śmiesznie?], to jednych oligarchów zastępuje się innymi oligarchami - gdzie tu sens tej całej rewolucji?

No i jest jeszcze ZASADNICZA SPRAWA - kto obecnie weźmie na swój garnuszek tą całą Ukrainę? Chętnych jakoś nie widać, bo to co im obiecuje USA i UE to jest jedynie ułamek tego, co należy w nich zainwestować, aby jako tako stanęli na nogi. A i to pod warunkiem, że nowi oligarchowie tego nie rozkradną...

Nie mam więcej nic do dodania - czas pokaże kto miał rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińska armia nie będzie interweniowała na Krymie"

Ukraińska armia nie będzie interweniowała na Krymie, by zapobiec aneksji półwyspu przez Rosję - powiedział w wywiadzie dla francuskiej agencji AFP pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow, który jest zarazem przewodniczącym ukraińskiego parlamentu.

http://niezalezna.pl/52773-ukrainska-armia-nie-bedzie-interweniowala-na-krymie-nasza-relacja-na-zywo

Ukraińcy maja inne dużo lepsze środki nacisku:

Autonomiczna Republika Krymu nie jest w stanie utrzymać się bez pomocy z Ukrainy, a Rosja nie ma możliwości zapewnienia jej dostaw wody, elektryczności oraz gazu.

http://wyborcza.pl/1,75477,15560871,Nie_ma_pradu__gazu__nawet_wody__Krym_jest_uzalezniony.html#ixzz2vgpKRyR7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla innojęzycznych:

Wszystkie przekazy pieniężne będą traktowane jak międzynarodowe. Dlatego o przesłanie pieniędzy poproście krewnych z Ukrainy dwa-trzy miesiące wcześniej.

Transport wszystkich towarów będzie uznawany za międzynarodowy, więc przy wjeździe na Krym będą obowiązywały cła. Postarajcie się kupić niezbędne rzeczy wcześniej.

90 procent wody pitnej trafia na Krym ze zbiornika na Dnieprze kanałem, który może zostać zamknięty. Jeśli potrzebujecie więcej wody pitnej latem, trzeba będzie zbudować cysternę.

80 procent energii elektrycznej na Krymie dostarcza elektrownia w Nikołajewie. Odłączenie Krymu od Ukrainy może oznaczać koniec tych dostaw. Dlatego rekomendujemy zakup generatora.

Rosyjscy żołnierze zaminowali teren magistrali gazowej na granicy obwodu chersońskiego. Lepiej zaopatrzyć się w butle z gazem.

Zmiana dokumentów dla osób fizycznych. Konieczne będzie wyrobienie nowego paszportu, numeru identyfikacji podatkowej, dokumentów emerytalnych.

Zmiana dokumentów firmowych. Przedsiębiorstwa będą musiały być przerejestrowane, niezbędna będzie zmiana pieczątek i kont bankowych. Zacznijcie też szukać księgowego, który może pracować zgodnie z rosyjskimi przepisami.

Przeniesienie emerytury. Żeby otrzymywać emeryturę w Rosji, trzeba będzie przedstawić: paszport obywatela FR, książeczkę pracy, zaświadczenie o średnich zarobkach miesięcznych z 60 miesięcy z rzędu przed 2002 r. (w rublach), dokument potwierdzający miejsce stałego zamieszkania na terytorium FR.



http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,15593821,Ukraincy_do__braci_z_Krymu____Butle_z_gazem__cysterny___.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Krymie rosną ceny podstawowych produktów żywnościowych - podaje agencja UNIAN. To efekt droższego paliwa i częściowej blokady Krymu przez rosyjskie wojska i oddziały samoobrony. Rośnie też popyt, bo mieszkańcy, obawiając się wojny, zaczynają robić zapasy. Ze sklepów znikają cukier, konserwy rybne, kasza, sól i ziemniaki.

http://www.unian.net/politics/895504-v-kryimu-dorojayut-osnovnyie-produktyi.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie