Skocz do zawartości

Konflikt na Ukrainie 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie, dlaczego ukraińskie wojsko nie strzela do uzbrojonych band, które po kolei zajmują strategiczne obiekty i jednostki wojskowe. Zgodnie z prawem międzynarodowym umundurowane i uzbrojone formacje nie posiadające żadnych emblematów, stopni, znaków przynależności państwowej itp. nie są uznawane za formacje zbrojne i de facto prawu międzynarodowemu nie podlegają. Ukraińcy mogliby do nich strzelać jak do zwykłych bandytów. Putin też by nie pisnął, że to jego żołdaki. Przyznałby tym samym oficjalnie, że dokonał agresji na suwerenne państwo.
Bezczynność ukraińskiego wojska jest mocno zastanawiająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 533
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A nie zastanawia Cię, dlaczego nie rozniósł w pył Majdanu?
A nie zastanawia Cię, dlaczego mimo wszystko delikatnie się z nim obchodził?
A nie zastanawia Cię, dlaczego dwie-trzy przecznice od Majdanu trwało normalne życie?
A nie zastanawia Cię, dlaczego demokraci" budowali na dojeździe do Kijowa barykady i nikt z tym nic nie robił?
A nie zastanawiało Cię, że....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam trzy grosze - kilka dni temu widziałem materiał video pokazujący z bliska grupę demonstrantów na Majdanie znajdujących się pod ostrzałem snajpera. Kamerzysta był wśród nich. W trakcie kręcenia dwie osoby dostały postrzał.
Stres, popłoch, i co? Jakoś nie słychać było przekleństw w języku ukraińskim. Za to krzyczeli is łunded" (is wounded - jest ranny) i wzywali medico!" (lekarza po hiszpańsku). Z pewnością spanikowany Ukrainiec wzywa lekarza po hiszpańsku... Dla mnie cała sprawa mocno śmierdzi. A Rosja? Dla milionów Ukraińców to właśnie Rosja jest gwarantem spokojnej wegetacji, którą niedawno ktoś w Kijowie zaczął burzyć.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ładne te zielone wojsko nie wiadomo jakiej armii ma mundury i sprzęt. Taki bardzo medialny - brak walonek, kufajek i takich tam. Wszystko jakoś pod publikę.
Zawiną Krym ( nie po śląsku pisane) i wrócą za granicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti,

A co Twoje odwracanie kota ogonem (u was biją Murzynów") ma udowodnić? Że Putin w sumie ma moralne prawo i słuszne powody? Bo nie bardzo rozumiem.

Beaviso,

Pojechałeś Macierewiczem teraz:) Dziesiątki tysięcy manifestantów to na bank agenci obcych wywiadów, imperialistyczni prowokatorzy (chociaż jak po hiszpańsku krzyczą, to może kubańscy zawodowi rewolucjoniści?) i Mossad. Plażo, proszę....

Majdan był szemrany od samego początku, ale Wy popadacie już w jakieś paranoje. Hel i mgłę widzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti,

A co Twoje odwracanie kota ogonem (u was biją Murzynów") ma udowodnić? Że Putin w sumie ma moralne prawo i słuszne powody? Bo nie bardzo rozumiem.


_____________________________

Musi mnie pytasz :-)
Nie, Putin podobnie jak każdy inny nie miał prawa... Co nie zmienia faktu, że łazimy jak pijane dzieci we mgle, o wszystko go oskarżając.
Już napisałem- albo prowokacja kogoś, o kim jeszcze (?) nie wiemy, a którą on wykorzystał, albo otwarcie postanowił Świat na nowo uporządkować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 mln obywateli Ukrainy to Rosjanie, Ukraina otrzymała olbrzymią połać rosyjskiego terytorium. Jeśli teraz dodamy do tych problemów kwestię członkostwa w NATO, egzystencja tego państwa może być zagrożona. " Putin, szczyt NATO w Bukareszcie 2008r.

http://www.rp.pl/artykul/121166.html?print=tak

Dalej twierdzisz, że Putin wykorzystał tylko nadarzającą się okazję i nieudaną imperialistyczną" prowokację? Czy może planował to od dawna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że demokratyczny" Majdan był sprokurowany przez Putina, a niemal cały Świat dał się nabrać?

:-)

I w ten sposób wymienił zależnego Janukowycza na bardziej zależnego Kowalskiego" lub udowodnił Janukowyczowi, że nie ma ludzi nie do zastąpienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko powiedzieć, że bajzel na Ukrainie był Putinowi bardzo na rękę, bo dał mu (wątpliwy, ale zawsze) pretekst do interwencji na Krymie (na razie tylko tam).

Być może to wszystko było tylko wyjątkowym zbiegiem okoliczności, ale nie można zaprzeczyć, że zabór części Ukrainy był w planach Putina od dawna.

Janukowycz to tylko pionek, co ostatnie wydarzenia dobitnie udowodniły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wpolityce.pl/artykuly/75673-wyrwa-w-propagandowej-papce-rosjan-dziennikarka-abby-martin-na-antenie-russia-today-nie-bede-usprawiedliwiac-agresji-militarnej-sercem-jestem-ze-spoleczenstwem-ukrainy-zobacz-wideo
Ma kobieta... wiadomo co;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zasobne-zycie-ukrainskiej-elity/dmrph

Niezły komentarz tam znalazłem - jedni oszuści i złodzieje zastąpili innych". Ale my zawsze musimy wyjść przed szereg, a później jak zawsze zresztą wylądować z ręką w nocniku. A później płacz; że nas nikt nie lubi i wszyscy nas zdradzają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż ja prawie oligarcha, bo mam piwnicę zagospodarowaną a i dużo w metrażu nie brakuje;)
A na serio to spytam szanownych przedmówców, czy uciekło im gdzieś, że po ustabilizowaniu sytuacji będą sobie mogli wybrać, choćby i gołodupców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimir- rozumiem, że ominąłeś szczegóły (?), że właśnie paru oligarchów, którym nie po drodze było z Janukowyczem, obejmie nie tylko na szczytach władz centralnych, ale również szefostwo obwodów...
Jak rozumiem, wg Ciebie robią to z potrzeby serca, sumienie ich ruszyło, czy też stwierdzili że miliard w tą, miliard w tamtą, to drobne? Miliard dolarów oczywista oczywistość...


PS To takie porównanie, jak nasi najbogatsi- nie dość, że jedni mają c.a. 90 mld, drudzy 50 czy 60, ale różnica w walucie- Ukraińcy w USD a asi" w złotówkach...

Wszystko w kraju, który oficjalnie ma PKB sporo niższe niż nasza socjalistyczna Ojczyzna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedni, i drudzy, wolą w Lądku mieszkać...
Z tym, że ci niby europejscy nie bywaj w Azji, a ci drudzy jeszcze nie wszystko zdążyli wywieźć...
Pamiętaj- pieniądze, bardzo duże pieniądze nie mają narodowości... - w łagrze zimno, dwa metry pod ziemią samotnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwawe starcia w Kijowie sprowokowała "nieukraińska trzecia siła - oświadczył minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. "

http://www.tvn24.pl/mlodziency-z-tamtej-strony-szef-msw-ukrainy-o-krwawych-zamieszkach,404405,s.html

Jeśli naprawdę, to powiedział, to ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak?
Toż większość twierdzi, że to z kolan naród ukraiński powstał, aby w ten rewolucyjny* sposób obalić Janukowycza i zaprowadzić ład, porządek, demokrację i takie tam...

A teraz, że ci zabici, to się dali wypuścić w maliny?




* rewolucja z definicji wymaga ofiar, podobno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie