Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

grzeb

Europosłanka SLD Joanna Senyszyn na Twitterze: żołnierze wyklęci mordowali swoich rodaków

Recommended Posts

- PiS chce karać za mówienie prawdy, że po zakończeniu II wojny światowej żołnierze słusznie wyklęci mordowali swoich rodaków - napisała Europosłanka SLD Joanna Senyszyn na Twitterze. Wpisem oburzony jest Tadeusz Płużański, autor książek o komunistycznych zbrodniarzach.

Senyszyn odniosła się w swoim wpisie do projektu PiS, który przewiduje karę więzienia do 5 lat za oskarżanie o masowe zbrodnie polskiego podziemia z lat 1939-45 oraz za używanie słów o polskich obozach śmierci".

- Żołnierze wyklęci bronili niepodległości Polski w walce z komunistycznym okupantem i mieli pełne prawo stosować odpowiednie środki w stosunku do funkcjonariuszy UB i MO oraz ich agentury - tłumaczy poseł PiS Stanisław Pięta.

- Wcześniej Żołnierzy Wyklętych mordowano, a teraz opluwa się ich pamięć. Nie można przemilczeć takich sytuacji, zawsze trzeba reagować i pokazywać prawdę - skomentował wpis Senyszyn Płużański.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Europoslanka-SLD-Joanna-Senyszyn-na-Twitterze-zolnierze-wykleci-mordowali-swoich-rodakow,wid,16333060,wiadomosc.html?ticaid=112083

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co robić reklamę temu wypryskowi polskiej sceny politycznej? Ta baba w życiu nie powiedziała niczego mądrego. Specjalistka od aborcji i Żołnierzy Wyklętych - normalnie da Vinci naszych czasów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą kogo zabijali ? Aborygenów?
Większość ofiar po obu stronach stanowili Polacy. Za chwile jakiś mądrala zakaże mówić o Berezie Kartuskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zaleszanach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mord_w_Horeszkowicach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_w_Przedborzu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pacyfikacja_wsi_Zanie_i_Szpaki

Do tego akcja przeciw ludności ukraińskiej, białoruskiej czy ogólnie prawosławnej. Oraz różne wyczyny wyklętych" jeszcze za niemieckiej okupacji - kolaboracja, akcje przeciw działaczom podziemia o innej orientacji politycznej, denuncjacje i mordy na ukrywających się Żydach...

rzeba reagować i pokazywać prawdę"

Cała prawdę? Czy z pominięciem niewygodnych fragmentów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oraz różne wyczyny "wyklętych jeszcze za niemieckiej okupacji - kolaboracja, akcje przeciw działaczom podziemia o innej orientacji politycznej, denuncjacje i mordy na ukrywających się Żydach..."

Akurat takie czyny można przypisać wszystkim organizacjom podziemnym (może poza BCh, słabo znam ten temat), z GL-AL na czele. Ci to dopiero przodowali w akcjach przeciwko innym organizacjom podziemnym, denuncjacji, bandyckich napadach i mordowaniu Żydów (vide ohater" AL Grzegorz" Korczyński). Ciekawe, ze p. Senyszyn słowem nie zająknęła się o wyczynach jej ideowych protoplastów.

Były to jednak sytuacje skrajne i marginalne, niemniej jak najbardziej trzeba o nich otwarcie mówić i nie zatajać, bo prowadziłoby to tylko do powstania kolejnych mitów i zaciemniania rzeczywistego obrazu tamtych czasów.

Nie zmienia to faktu, że zwrot polskie obozy koncentracyjne" powinien być penalizowany na tej samej zasadzie co kłamstwo oświęcimskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie zabijali Polaków, a kolaborantów z 2 okupantem czyli Związkiem Sowieckim, i niech mi nikt nie mówi, że 50 lat ZSRR w Polsce to nie była okupacja, napiszmy też ile osób narodowości żydowskiej obejmowało stanowiska w UB,Informacji Wojskowej, o też milczymy, niech powiedzą w TV, że narodowcy krzyczą bo Bauman ma polską krew na rękach, i o to się rozchodzi, w podanych zacnych źrodłach jakim jest wiki nie ma słowa o przyczynach tych poczynań. Niedługo ludzie będą pisać, że ówczesne AK czy NSZ działało jak współczesna mafia i żeby mogli funkcjonować wystawiali co jakiś czas kogoś Niemcom jak dziś mafia policji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystawiali Polakow Niemcom i wspolpracowali z GESTAPO, ale to byli protoplasci ugrupowania do ktorego nalezy ta pani"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ach i zapomniałem dodać, ze p. Senyszyn do łopaty bym nie wydelegował - ona musiałaby za tę michę zupy przez cały dzień śpiewać swoim towarzyszom piosenki nabożne i patriotyczne przez radiowęzeł .

Share this post


Link to post
Share on other sites
I pewnie wszyscy by poszli w ślady B.Blidy?, skoro ta sama firma by się opiekowała"......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zwykle mylisz osoby, mylisz firmy i masz kłopoty z logiką jak zwykle z resztą : W jednym miejscu piszesz , ze mam kwalifikacje, a potem zaraz je podważasz . Godnie zastępujesz acera i cairo , a jak się dobrze przyjrzeć to i Jacka . Co zaś do p. Blidy i członków SLD (zwłaszcza aktywistów pokroju p. Senyszyn) to nie widzę żadnych przeciwwskazań by poszli za jej przykładem.( według mojej wiedzy p.Blida popełniła samobójstwo)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam nigdy do PZPR nie należałem, ani nikt z mojej najbliższej rodziny, a tych którzy dla kariery się zapisali uważaliśmy za sprzedawczyków, a co najmniej za ludzi niehonorowych.

Dlatego też tak bardzo zawiodłem się na Wolnej Polsce", gdzie w 1000-razy większym stopniu niż za komuny o karierze, a często o znalezieniu jakiejkolwiek pracy np w urzędzie, decyduje nie fachowa wiedza i doświadczenie, ale nominacja aktualnie sprawującej władzę partii i/lub czysty nepotyzm.

Nie o taką Polskę chodziło! Bo nie chodziło o jeszcze większe upartyjnienie kraju, ani nie chodziło o rządy jeszcze bardziej niekompetentnych ludzi niż ci z czasów komuny - obecnie Polską rządzą historycy i byli członkowie NZS-u, czyli zupełni amatorzy. No i mamy jak mamy - młodzi ludzie masowo emigrują, a liczba samobójstw [najczęściej z przyczyn ekonomicznych] przekroczyła już 3 tyś. rocznie...

P.S.
Co zrobić z tymi członkami PZPR, którzy obecnie siedzą co niedziela w pierwszym rzędzie w kościele? Wysłać na budowę autostrad, czy na budowę nowych kościołów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
co zrobić z członkami PZPR?
nic prostszego, wysłać tam skąd większość przyjechała(Ci starsi) do Rasiji" tylko tam za Ural najlepiej, a wraz z nimi wszystkich ubeków i ich potomków, a majątki przejąć na rzecz Państwa i będzie Polska taka jaka śniła się naszym dziadkom, o ile pieniądze zostaną przeznaczone na Państwo a nie do czyjejś kieszeni. Ale tak na początek zrobić zamiankę z emeryturami:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie poprawny optymista, chcesz przełożyć z kieszeni jednego złoczyńcy do kieszeni drugiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bocian. Miało na Forum nie być o polityce. Konsekwencji Bociek,
Pozdrawiam
gmv

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak fajnie, popatrzeć z perspektywy, na Forum Odkrywcy, kiedyś to było COŚ a teraz ??
bez komentarza.
gmv

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeca ja się wcale nie denerwuję - puszczam , co najwyżej wodze fantazji i troszkę marzę ( takie fantasmagorie na temat J. Senyszyn śpiewającej ,,godzinki ciężko tyrającym przy budowie autostrady Kwaśniewskiemu , Millerowi czy Kaliszowi) i to nie polityka jest a pragnienie sprawiedliwości dziejowej i pokuta słuszna, a łagodna dla ,,towarzyszów".

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information