Jump to content

Horseman

Forum members
 • Posts

  171
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Horseman

 1. Kim był Paweł Gulewicz? Jak sobie przypominam był w Wysokiem Mazowieckiem taki milicjant w latach 50-60tych ubw. Czyzby ta sama osoba?
 2. Ukazała się książka Pana Marka Czarniawskiego : http://www.salon24.pl/u/m-czarniawski/911701,podlaskie-bataliony-smierci-juz-w-sprzedazy?fbclid=IwAR1d_Q-1EKKDzam2Cs1u3miHgGAvPaoSbXgfC8FMtwohSCj1a_hW_VmpB64
 3. Mam książkę C.Chlebowskiego Wachlarz,saga o bohaterach",nie wiem jednak czy nie pisał jej pod poprawność PRLowską?
 4. O żołnierzach wachlarza" proszę o info :
 5. masz może więcej fotek Białegostoku i okolicy?
 6. 28 kwietnia 1946 roku 3 Brygada Wilenska NZW kpt. Burego" wspólnie z 6 Brygadą Wilenska AK ppor. Wiktora" stoczyła w rejonie wsi Brzozowo-Antonie, -Muzyly walkę z 65-osobowa grupą operacyjną MO, KBW i UB. Komuniści zostali rozbici. W najbliższą niedzielę w okolicy bitwy zostanie odsłonięty pomnik ku czci Bohaterów z 3 i 6 Brygady. Na tej wyjątkowej dla naszego regionu uroczystości po prostu trzeba być.
 7. http://nsz.com.pl/index.php/artykuly-i-opracowania/1267-w-odpowiedzi-na-qartykuq-dr-hab-rafaa-wnuka-prof-kul
 8. Olszewski gada bzdety o banderze,to że siedział nie znaczy iż nie miał możliwości kierowania swoją bandą! Zresztą jakie to było zamknięcie,raczej odosobnienie. Zastanawia mnie dlaczego ukry wybrali sobie takiego patrona,a nie np Petlurę czy Tarasa Bulbę"?
 9. Bandera nie miał z nią nic wspólnego, ponieważ całą akcję przeprowadzano, gdy był już w niemieckiej niewoli".Przecież upa była bojówką uon!
 10. Wkurza mnie to gadanie iż Kapitan Rajs to ludobójca!Łatwo jakos to im prze gardło przechodzi w przypadku Kapitana Burego",trudno natomiast im wszystkim zakwalifikować mordy na Polakach na Wołyniu jako LUDOBÓJSTWO!!
 11. Cześć i Chwała Bohaterom!! http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/wilenszczyznie-odbeda-sie-obchody-73-rocznicy-operacji-ostra-brama/
 12. Masz może zdjęcia lotnicze Szepietowa i okolic?
 13. Targowica też miała swoje racje! Indoktrynacja swoje zrobiła też. Swoją drogą szkoła w Narewce nosi imię zbrodniarza wołkowyckiego,który to donosił i sowietom i niemcom,tym ostatnim doniósł na matkę Inki,którą aresztowano i straciła życie. Notabene,obecna dyrektorka szkoły również nazwisko ma wołkowycka,przypadek?
 14. Byłem na uroczystości odsłonięcia pomnika Inki" (11-06) w nadleśnictwie Browsk,Guszczewina-miejsce urodzenia Danuty Siedzikówny. W apelu wymieniono również Burego". Podsłuchałem rozmowę miejscowych,dla nich Wyklęci" to nadal bandyci!! Nie szczędzili również epitetów w stronę Inki!
 15. http://warszawskagazeta.pl/historia/item/4085-ujawniamy-scisle-tajny-dokument-bezpieki-wiemy-kto-donosil-na-burego
 16. Nigdy nie wierzyłem iż owi furmani byli bez wini i ostatnio pewna osoba utwierdziła mnie w moich przekonaniach. Jak zapewne wiecie III BW nosiła mundury kbw,w czasie akcji pacyfikacyjnych wiosek sprzyjających komunistom,używali również innych pseudonimów/nazwisk jak swoje własne,ba podszywali się pod oficerów sowieckich i kbw. Mieszkańcy sadzili iż maja do czynienia z władzą ludową i gorliwie informowali o andach" i swoim stosunku do władzy. Furmani w czasie owego rajdu mieli dość czasu aby zarzucić sobie pętlę na szyje i wygadać się przed żołnierzami ze swojej działalności,współpracy z sowietami. Przyznali się do win,moze i do rzeczy których nie popełnili,ale aby podkreślić swoje ohaterstwo" i oddanie władzy popuścili wodze fantazji. Jakby nie było,umoczeni byli na cacy! Jakis czas temu pisałem iż odbył się sąd nad furmanaami w Puchałach,jedni twierdzą iż była to selekcja,sądzę iż odbyło się cos w rodzaju sadu i uczestniczyły w nim osoby z Puchał. Ludzie mówia iż część z furmanów została zwolniona za wstawiennictwem mieszkańców,ilu nie wiadomo,ale fakt taki miał miejsce.
 17. Bez komentarza :) http://www.fakt.pl/polska/wladimir-zyrinowski-dla-fakt24-pl-wybuchnie-wojna-w-czerwcu,artykuly,580100.html
 18. tej strony, gdzie stało ZOMO byli, podobno......" Nie podobno tylko byli!!!
 19. http://prawy.pl/27406-ukraincom-malo-polskiego-poparcia-podpalono-siedzibe-krolow-polskich/
 20. Wybiórcza ostatnio podaje w obronie Bolka że był młody (miał w 70 roku 27 lat) nieopierzony robotnik,żółtodziób jednym słowem. Ale gdy tyczy sie to niewygodnych to występują jako w dojrzali,w sile wieku,etc,etc.
×
×
 • Create New...

Important Information