Jump to content

Horseman

Forum members
 • Posts

  171
 • Joined

 • Last visited

Horseman's Achievements

0

Reputation

 1. Kim był Paweł Gulewicz? Jak sobie przypominam był w Wysokiem Mazowieckiem taki milicjant w latach 50-60tych ubw. Czyzby ta sama osoba?
 2. Ukazała się książka Pana Marka Czarniawskiego : http://www.salon24.pl/u/m-czarniawski/911701,podlaskie-bataliony-smierci-juz-w-sprzedazy?fbclid=IwAR1d_Q-1EKKDzam2Cs1u3miHgGAvPaoSbXgfC8FMtwohSCj1a_hW_VmpB64
 3. Mam książkę C.Chlebowskiego Wachlarz,saga o bohaterach",nie wiem jednak czy nie pisał jej pod poprawność PRLowską?
 4. O żołnierzach wachlarza" proszę o info :
 5. masz może więcej fotek Białegostoku i okolicy?
 6. 28 kwietnia 1946 roku 3 Brygada Wilenska NZW kpt. Burego" wspólnie z 6 Brygadą Wilenska AK ppor. Wiktora" stoczyła w rejonie wsi Brzozowo-Antonie, -Muzyly walkę z 65-osobowa grupą operacyjną MO, KBW i UB. Komuniści zostali rozbici. W najbliższą niedzielę w okolicy bitwy zostanie odsłonięty pomnik ku czci Bohaterów z 3 i 6 Brygady. Na tej wyjątkowej dla naszego regionu uroczystości po prostu trzeba być.
 7. http://nsz.com.pl/index.php/artykuly-i-opracowania/1267-w-odpowiedzi-na-qartykuq-dr-hab-rafaa-wnuka-prof-kul
 8. Olszewski gada bzdety o banderze,to że siedział nie znaczy iż nie miał możliwości kierowania swoją bandą! Zresztą jakie to było zamknięcie,raczej odosobnienie. Zastanawia mnie dlaczego ukry wybrali sobie takiego patrona,a nie np Petlurę czy Tarasa Bulbę"?
 9. Bandera nie miał z nią nic wspólnego, ponieważ całą akcję przeprowadzano, gdy był już w niemieckiej niewoli".Przecież upa była bojówką uon!
 10. Wkurza mnie to gadanie iż Kapitan Rajs to ludobójca!Łatwo jakos to im prze gardło przechodzi w przypadku Kapitana Burego",trudno natomiast im wszystkim zakwalifikować mordy na Polakach na Wołyniu jako LUDOBÓJSTWO!!
 11. Cześć i Chwała Bohaterom!! http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/wilenszczyznie-odbeda-sie-obchody-73-rocznicy-operacji-ostra-brama/
×
×
 • Create New...

Important Information