Skocz do zawartości

Kolekcje - broń palna II


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam, przepraszam,że wtącam swoje być może banalne pytanie w ten wątek, ale nie znalazłem odpowiedniejszego.
Czy broń deko", np z okresu II wś, oprócz wartości czysto kolekcjonerskiej wg Was jest dobrym obiektem inwestycji, porównywalnym
np z innymi zabytkowymi przedmiotami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trzeba jeszcze rozgraniczyć o jakie deko Ci chodzi, bo nie każde może być hmmm inwestycją dla przyszłych pokoleń jak pisze Kolega Boer. Takie PPsz 41 czy mosiny wz. 44 produkowane były w tysiącach egzemplarzy i raczej mało prawdopodobne by nagle ich cena skoczyła o 100-200%, no może jakby się znalazło naiwniaka.
Co innego jeżeli danej broni było mało, tudzież posiada jakieś ciekawe bicia. Wtedy można by się zastanowić.
W ww. przypadkach można by się pokusić o inwestowanie", aczkolwiek nie wiem czy nadal jest sens.
W przypadku przystosowania rodzimego prawa do unijnego i zmiany naszych debilnych" paragrafów może dojść do sytuacji jak na zachodzie, gdzie deko jest tanie, czasami jak przysłowiowy barszcz. Tak więc może lepiej znaleźć inną niszę do inwestowania.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że jak zniosą rejestrację CLK na policji to ceny spadną każdego egzemplarza o połowe i wtedy można będzie kupić deko na każdym bazarku i wtedy to nie będzie żadna lokata kapitału czy to będzie mosin czy mp 40 czy cokolwiek innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kriczer, Boer, wiadomo, że co ciekawsze egzemplarze nawet będąc zdekowane mogą mieć wartość. Deko zgodnego mg42 wojennego kosztuje 1,899.00 €, mg 34 w dream condition" 1,999.00 €.
Co do stg44, cyt.:

Demilled MP44 in nice condition. Cos44 made, original in all parts and blueing also original, only mag is a repro mag. Hard to find piece of german weaponery history and a safe investment of money in unstable times. So nice you will take it into bed with you. Deactivated to german law with demilisation stamping." Cena już większa 2,699.00 €.

Tak więc można w podobne zabawki inwestować, natomiast wiele osób kupujących zabawki dekowane przez zielonkę raczej na nich kokosów w przyszłości nie zarobi. Mosiny, mausy od niemieckich, poprzez jugolskie i sam Najwyższy wie jeszcze jakie, to jak na razie egzemplarze bardzo popularne.

Na koniec ciekawostka z polskim akcentem, decoration Radom P35, original Wehrmacht, 599.90 €. Cena przystępna i nawet gdyby go tylko w przysłowiowym spadku oddać wnukom, to będzie cieszył.

Wrzucam stronkę poglądową by każdy sobie zobaczył, że jak do nas przyjdzie wiosna" to i podobnie ceny pospadają.

http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61431412/Categories/%22Original%20Deko%20Waffen%22/WH

Śmieszy mnie często jak na allezło jugolska emgieta 42' pojawia się za kosmiczną cenę 2500-3000 zł, kiedy tak naprawdę ten złom wart jest jedną trzecią proponowanej przez rodzimych sprzedawców ceny.

Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechy użytkowe = numery :)
Ale i tak nie jest źle. Odróżnia pistolet maszynowy od karabinu maszynowego. Tylko nie wie czy ciężki - pewnie nie podnosił :)
A swoją droga to fajna kolekcja się zebrała. Końcówka roku jak zwykle niezła. Policjanci nie chodzą na grzyby to zbierają fanty na strychach.

A przy okazji, może ktoś znalazł policyjną zgubę
http://www.tvn24.pl/policjant-zgubil-pistolet-trwaja-poszukiwania-broni,380601,s.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolekcja pierwsza klasa, mnie jednak najbardziej intryguje ciekawy, ekstremalnie wręcz rzadki egzemplarz gewehra 41 Walthera, magazynka złączonego z kabłąkiem brak ale i tak nie ujmuje mu to uroku (po jakie licho ktoś go w ogóle odczepiał, co nie jest łatwym zadaniem, to również mnie interesuje). Gewehr 41W w takim stanie to wydatek od kilkunastu do -dziesięciu tysiaków, ceny w $$$ są już zawrotne. Dopieścić go tylko, zakonserwować i perełka kolekcji jak się patrzy.
Poza tym eMPik 38' i 40' również w lovely condition heh
Szkoda kolekcjonera, zapewne stracił wręcz dobry dorobek życia...ehh co tu dużo gadać, life is brutal and full of zasadzkas, co widać na załączonym filmiku.
Ciekawi mnie jeszcze los tych egzemplarzy, trafiły do muzeum, czy utknęły" w przepastnych katakumbach miejscowej komendy i raczej ich już nie zobaczymy...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze jestem w tych sprawach zielony poprosiłbym o wyjaśnienie mi kilku rzeczy :
jeśli kupuje karabin już z papierami i stempelkiem np. Mosiek 44 to :

- Gdzie mogę zarejestrować taką zabawkę ? (Międzyrzecz)
- czy za zarejestrowanie płacę?
- jeśli kupuję karabin juz ze stemplami i papierami płacę ewentualnie tylko za rejestrację?
- jeżeli nie mam ukończonych 18 lat a karabin zostanie zarejestrowany na ojca to czy po osiągnięci wymaganego wieku/ew. Śmierć ojca itd. Rzecz taką można przerejestrować na inną osobę?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropek81 musisz pójść do najbliższej Komendy policji i dowiedzieć się gdzie najbliżej do swojego regionu zarejestrujesz deko , poczytaj sobie na ten temat tutaj;
http://bip.lublin.kwp.policja.gov.pl/KWL/pozwolenia-na-bron-lice/5504,Rejestracja-Broni-Pozbawionej-Cech-Uzytkowych.html
Jeżeli nie masz ukończonych 18-tu lat zarejestrujesz na dowolną osobę i jak skończysz te 18 lat spisujesz umowę darowizny i rejestrujesz na siebie płacąc za wydanie karty rejestracyjnej broni pozbawionej cech użytkowych.Rejestracja trwa tyle ile wypisanie książeczki z twoimi danymi czyli ok 10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kolego !  Mam jeszcze jedno pytanie czy w taki mosinku http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=771 zamek da się odryglować ? I druga prośba czy mógłbym poprosić o wstawienie fotek kogoś kto posiada zCLK-owaną wersję mośka ? głównie zamek odryglowany itd. z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek da się normalnie przeładować i oddać suchy strzał. Czółko zamka jest ścięte pod kątem 45 stopni i zaspawane, ucięta jest także iglica. Do tego w komorze jest wspawany pionowo pręcik przez który nie da się wsadzić innego zamka niż tak właśnie zeszlifowany. Ale sam zamek jak napisałem da się przeładować i klepnąć na sucho.

Co do rejestracji to rejestrować musi osobiście osoba na którą będzie wystawiana książeczka to tak na marginesie.

Zrobię zaraz jakąś fotkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie