Skocz do zawartości

Kolekcje - broń palna II


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja kupiłem na tej samej stronie z której podałeś przykład Moisna wz.44 czyli www.wojsko.com.pl i jestem zadowolony. Szukałem właśnie jakiejś fajnej produkcji głodowej" i kiepsko wykończonej. Mój egzemplarz jest z przełomu listopada i grudnia 1941. :)

PS: Jest możliwość zablokowania zamka, zdemontowania i rozebrania na części pierwsze identycznie jak w ostrym. Części te są tylko uszkodzone. Nic nie jest unieruchomione i przyspawane na stałe. Lufa jest zdekowana poprzez wspawanie kołków i wykonanie frezu od dołu. Zaspawana jest także komora nabojowa i nie da się do niej wprowadzić naboju ani nawet samej łuski. Łuski można natomiast załadować do magazynka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kolego Skolcio ! Mam jeszcze jedno pytanie, jest tam napisane tak Podanie do Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o zarejestrowanie w karcie rejestracyjnej broni pozbawionej cech użytkowych w którym zawarte powinny być niżej wymienione dane" jak w twoim przypadku wyglądało podanie ? I jak napisać je w jak najbardziej skróconej formie ? I czy rzeczywiście jest takowe potrzebne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropek, niektóre komendy mają gotowe wzory podań, a niektóre nie. U mnie na przykład trzeba było samemu jakieś machnąć. Piszesz po prostu własnymi słowami podanie o wydanie czy zarejestrowanie na karcie broni PCU jak tam u Ciebie wymagają i wsio. Takie podanie nie jest rozpatrywane tylko dołączane do dokumentów, a książeczka wydawana od ręki. A właśnie, opłata za książeczkę to obecnie chyba 82zł. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sposobie wykonania, wg mojej wiedzy wojenne i przedwojenne kabury do TT-33 miały pasek zapinający w formie prostokąta, a w twojej kaburce pasek ten najpierw się rozszerza a potem zwęża i kończy się kątem ostrym. Jest to charakterystyczne dla wszystkich modeli powojennych. Ale to wg mnie, oczywiście mogę się mylić. Nie widziałem żadnej kabury z wojennymi stemplami z takim paskiem , wszystkie miały właśnie prostokąt, albo same zakończenie paska miało kąt ostry.

Możesz dać więcej fotek tej kabury? :)

Co do kabur to były 3 wersje:

1. Tylko do TT-33, ma pionową kieszonkę na magazynek.
2. Tylko do naganta, ma poziomą kieszonkę ale wąską
3. Uniwersalna TT/Nagant, z poziomą ale szeroka kieszonką do której wchodził także magazynek z TT-33.


Tutaj parę linków do wersji wojennych.

Dedykowana do TT:

http://www.gunauction.com/buy/11256286/guns-for-sale-curios-relics/pistol-curios-relics/tokarev-russian-tt-33-1941-with-holster


Wersja kierzowa uniwersalna TT/Nagant, sam posiadam podobną datowana na 1942:

http://www.savashantiques.com/ME/ME4.htm


I podobna skórzana, także tylko TT-33: https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum26/holster2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy ktoś się spotkał z TT wyprodukowaną lub złożoną po wojnie w zakładach PZL Rzeszów, ponieważ w momencie zakupu licencji na TT przez ówczesnych polityków przy sprzeciwie polskich inżynierów którzy napisali ,że jakościowo i technologicznie pistolet TT jest gorszy od pistoletu VIS i w związku z tym nie ma uzasadnienia dla zakupu licencji pistoletu TT " podjęto decyzję o nie produkowaniu pistoletu VIS. Prawdopodobnie pierwsza produkcja lub składanie robiona była w PZL Rzeszów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ skolcio - jutro zrobię zdjęcie w świetle dziennym,a póki co, pochwalę się zdobyczami w zakresie amunicji. Mówi Wam coś symbol na tych pudełeczkach? tak, tak, UNM, uniwersalny nabój miotający, nie żaden tam wykastrowany ślepak"
Rocznik 1986, pachnie nitro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie