Skocz do zawartości

Kolekcje - broń palna II


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Piękne. A nie mówiłem (pisałem) parę postów wyżej, że dorwę do tetetki coś z epoki? Na razie nie konserwa niestety, ale ten rocznik to i tak już jest coś. 70 sztuk w paczce + oryginalna drewniana skrzynka z tego roku (poza zdjęciem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolcio - tak, mocniejszy ładunek prochowy, służyły do miotania granatów KGN (kulkowy granat nasadkowy) oraz PGN (przeciwpancerny granat nasadkowy) z poczciwego kałacha, tylko trochę zmodernizowanego.
Tutaj masz naszego polskiego KGNa, wersja bojowa, za jedyne 50 zł sztuka, skrzynka gratis

http://www.zelenysport.cz/vojensky-material-zbozi-pouze-na-export/kgn-puskovy-protipeschotni-granat

vis'ku, nie wiesz że kolekcjonerska amunicja jest jak wino :)
Powąchałem, pogłaskałem,zakleiłem, niech sobie pękają dalej, na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bandi1973,

Kolego piękny egzemplarz! Naprawdę mieć w kolekcji to wielka gratka, pamiętam, że kilka miechów temu był na allezło jeden PPD, bez kabłąka jak pamiętam i zamka; ogólnie sama chłodnica, z komorą, prętem imitującym lufę et cetera, magazynkiem.
Czyli jak widać od czasu do czasu da się jeszcze wyrwać takie ciekawe wojenne egzemplarze.
Ja bym jednak nadal prosił jeśli można, o zdjęcia znajdującego się w Twojej kolekcji mausera G41 Walther, czekam i czekam i jeszcze raz czekam na nie i coś nie mogę się doprosić:)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawostka,rodzynek. Nabój CGN, czyli poprzednik UNMa. Czubek malowany na czarno, rocznik 1967. Skatalogowany, już ma miejsce w kolekcji.

PS - smugowe są tańsze od standardowych FMJ, mało popularne, brudzą lufę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj z krainy Rumcajsa takie rumcajsowe pistolce przywiozłem. Czułem się jak jakiś transport specjalny - trzeba podać numer auta, przejście graniczne, itp - liczyłem na komitet powitalny, ale to widać tylko procedura,nikt na nas nie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie