Skocz do zawartości

Kolekcje - broń palna II


MarcinP

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyjemna broń, mój SKS na Skarżysku smugową amunicją dawał radę na 900 metrów.
China strzela bez zarzutu, ale o nie ten klimat". Ja zrobiłem właśnie zapasy polskich konserw 7,62x39 z 1996 (!) roku. Skąd taka świeżynka? Słynny przetarg Służby Więziennej - pozbyli się kałachów i zapasów amunicji doń.

PS - coś mi tam doszło, jutro fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Szanowni,

w kontekście poniższego cytatu :

akazane zostanie posiadanie wszelkich karabinów i pistoletów samopowtarzalnych które „przypominają” broń automatyczną lub powstały w skutek przerobienia takiej czyli pozbawionych możłiwości strzelania ogniem ciągłym. W dodatku nakazuje się zniszczenie wszelkiej takiej broni. Tak więc do pieców hutniczych trafią przede wszystkim wszelkie wykorzystywane w sporcie karabinki typu AR, AK czy popularne „cześki”. Ponadto wszelkie RAK-i, PeeMy UZI, Skorpiony i inne powstałe w skutek TRWAŁEGO wykastrowania z możliwości strzelania ogniem ciągłym."

jedna rzecz nie daje mi spokoju i prosiłbym o wypowiedź Kolegów z praktyką prawniczą:

Czy Komisja ma prawo nakazać rekwizycję i utylizacje mojej prywatnej własności?
Jest to przecież kwantyfikowalna w pieniądzu własność prywatna i jako taka nie powinna być raczej w takim zakresie obiektem decyzji kogokolwiek poza mną?

Pozdrawiam licząc na zdrowy rozsądek parlamentarzystów a jeszcze bardziej na siłę lobby producentów,
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł na ten temat http://www.wykop.pl/ramka/2868019/terrorysci-maja-nielegalna-bron-nalezy-wiec-zakazac-legalnej/ , ja jestem tym wszystkim przerażony , w takiej Rosji podobno złagodzono przepisy na posiadanie broni, no ale z procy chyba będę mógł strzelać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Stalowa łuska, pocisk z rdzeniem ołowianym, mosiężny płaszcz. Prochu nasypane po czubek, z tetetki nie idzie tym strzelać, takie mocne, cholera! Czas na pepeszkę zapolować, widział gdzieś ktoś przerobioną na ogień pojedynczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie