Jump to content

MarcinP

Forum members
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MarcinP

 1. Informatyk, a nie wie, że w chwili nadania przesyłki komputer robi klik" na pasku kodowym? I że co najmniej cztery kamery nagrywają go z różnych stron? NO i tak oto prokuratura ma wizerunek nadawcy, co jakiś punkt zaczepienia może stanowić.
 2. Wybaczcie, że na głównym, ale temat jest pilny. Kiedyś, dawno temu korzystałem z serwisu, który wysyła mapy papierowe, reprinty wigowskich sztabówek. Za cholerę znaleźć nie mogę... Pomóżcie, gdzie jest takowa usługa dostępna, ktoś coś? Z góry dziękuję!
 3. to jest dysza, z oryginalnym zapałem elektrycznym. I powiem Wam ciekawostkę - panzerschrecki wyciągane z ziemi, jeszcze w późnych latach 90tych odpalały od bateryjki i latały gdzie popadnie. tak dokładnie zaprasowany bakelit był, że silnik, paliwo, zapał, przetrwały nienaruszone, mimo, że z zewnątrz schrot totalny. Ech, były czasy, łezka się w oku kręci...
 4. Za fejsbukiem, cytuję, wydarzenie odbędzie się 3 listopada: Kochani! Zapraszamy wszystkich miłośników wojskowej pirotechniki oraz posiadaczy pistoletów sygnałowych wszelkiej maści! Od 10.00 na Wysokiej Skale będą prowadzone prace porządkowe (walczymy z dżunglą w fosie) wedle szkoły walki "maczetą i ogniem. Po 18stej, jak tylko zmrok zacznie zapadać, rozświetlimy teren fortu (który jest - przypominamy - w całości terenem strzelnicy) za pomocą rakiet spadochronowych i zwykłych sygnalizacyjnych. Dla posiadaczy rakietnic (chyba nie musimy pisać, że zapraszamy tylko z LEGALNĄ bronią) zapewniamy na miejscu amunicję 26 mm w doskonałej cenie. Zapewniamy nocleg w kazamatach przy kominku." A tu linka: http://www.facebook.com/events/167358497550619/
 5. Ale jaka fajna ankieta w stylu kto jest twoim idolem i życiowym drogowskazem, oraz uzasadnij dlaczego Lenin" hehe
 6. Maszyna, uroczyście Cię wyprostuję - w magazynku bębnowym do pepeszy najpierw nakręcałeś sprężynę jak w ruskim budziku, następnie u-kła-da-łeś (nie wciskałeś) naboje, a następnie zakrywałeś wieczko. Zero wysiłku. Z tym, że jak się rozsypały w trakcie układania, to trza było całą zabawę zaczynać od nowa. Świat się kończy, jeden sądzi, że magazynki do pepeszy były jednorazowe, drugi chce wciskać 71 naboi ręcznie.. Czas umierać !
 7. ktoś wie, gdzie to można w całości zobaczyć (może być kino?) http://www.youtube.com/watch?v=rOSXDWJ5ihY&feature=share
 8. Tyr, to jest na 99% nazistowski socrealizm z lat 30tych. Takie fryzurki to tylko u nich. jakbym widział płaskorzeźby z koszar w Ząbkowicach, lata trzydzieste właśnie. Szafa z Dolnego Śląska?
 9. to chyba taka ironia była, sarkazm może... Ze strony Tyr'a.
 10. łomatko, pod latarnią najciemniej, ale to chyba dlatego nic nie wiem, że robiłem biznes kwartału na amunicji sygnałowej i byłem wyjęty z życia na parę dni. Srebrna Góra zrobiła zapas paru tysięcy sztuk ammo do rakietnicy. A że fort jako całość stanowi teren strzelnicy, to będzie się działo w Sylwestra, oj będzie....
 11. Hmmm nie do końca łapię ;) Jeżeli chodzi o Złoty Ciapąg, to efekt zdechł rok temu, już te tłumy do nas nie walą jak w 2017: o byliśmy na złotym pociągu, to i was odwiedzamy".
 12. Aha, wejście na fort za free na hasło pomagam Strzelcom"
 13. To chyba dobry dział, by umieścić takie oto wydarzenie. A może zarobię wyższy poziom żółtej kropy, oby nie. Do rzeczy:w najbliższą sobotę, 20 października, na Forcie Wysoka Skała w Srebrnej Górze będzie można postrzelać z oryginalnego M16A1, w cenie półtora złote za strzał. Czyli za koszt zakupu amunicji. Mile widziane (ale nieobowiązkowe) dokupienie paru strzałów dla organizacji Strzelec, z której młodzież w licznie 12 w tym dniu będzie ćwiczyła na naszym Forcie. To dla nich organizujemy ten event. Chętnych na strzelanie nie kasujemy za wstęp na Fort (na co dzień 12 zł), nie kasujemy za wynajem osi 25 metrów (na co dzień 30 zł za godzinę), nie kasujemy za opiekę instruktora, za wynajęcie broni (mojej, prywatnej). ZA NIC. Tylko za zużyte amo. Mam do WAS prośbę - -kto używa fejsbuka, bardzo proszę, udostępnijcie poniższe wydarzenie: http://www.facebook.com/events/357161501695290/ Zróbcie to dla Strzelców, młodych chłopaków, pełnych zapału, którzy budują na naszym forcie swoją bazę. Dziękuję i zapraszam Was na najbliższą sobotę.
 14. Z okresu wojny to raczej nie... W czasie wojny PZO chyba nie produkowały?
 15. Wołoszyn postrzelił się w niedzielę z broni palnej w swoim mieszkaniu i zmarł w wyniku odniesionych ran" Ran... Przypomina się stary dobry dowcip. Jakie były ostanie słowa Majakowskiego przed popełnieniem samobójstwa? Towarzysze, za co?! Nie strzelajcieee!!"
 16. visie, ale uważasz, że brak zabezpieczeń stanowi podstawę dla zniszczenia zabytku? Już raczej wszcząć procedurę zabezpieczenia broni w depozycie, niż sugerować jej zniszczenie. Bo w świetle obecnych przepisów, rwałe pozbawienie" to totalne zmasakrowanie broni, i przerobienie jej na kloc metalu o kształcie łudząco podobnym do broni :(
 17. ginerusie weź sobie na ten przykład DP-28, załaduj ślepaka, i z odległości metra strzel w stare, tekturowe drzwi ze sklejki. A potem dziw się wielkości dziury... Z metra i w tekturę. A co dopiero z pół metra w miękkie podbrzusze rekonstruktora.
 18. A zdzierać z trupów to było fair? Gang Olsena, normalnie... ;)
 19. nie były szczelne. z pierwszej ręki - w 1992 za gówniarza byłem świadkiem pobierania" paliwa z ziemi. Tyle w temacie.
 20. muszkieterze, jakby to ująć, hmmm.... Użyj scrolla i zjedź w podanym linku nieco niżej - tam masz i ten twój z podwójnym zwężeniem" poza tym jak Ave zdecyduje się pisać, to raczej wie co pisze Hough!
×
×
 • Create New...

Important Information