Jump to content

krzysiek9559

Forum members
 • Posts

  1003
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

krzysiek9559's Achievements

0

Reputation

 1. Tak myślałem że huk100 nas zaskoczy, gratuluję pomysłu, dzięki za życzenia i Tobie życzymy Wszystkiego Najlepszego, zdrowia i spokoju.
 2. Ale jak mógł nagrać tel komórkowym cyt kilkanaście lat temu" jak takowych z opcją wideorejestracji nie było. Wróć dó 2000 roku i sprawdź jakie były wtedy dostępne tel.
 3. A kto byłby taki mądry by stosować rtęć do poszukiwania złota. Amalgamat był atosowany na kamczatce, a ty chcesz zatruć siebie i całe środowisko rtęcią? Za taki wyczyn jest odpowiedni paragraf więc odradzam takich sposobów pozyskiwania metali szlachetnych
 4. Ja znalazłem super ludzi na Śląsku, torba5, VanWorden i wielu wspaniałych poszukiwaczy, grupa Silesia Exploration, twórców miesięcznika Poszukiwacze"
 5. Już trochę opisywałem o sobie, mam mnóstwo wolnego czasu, jestem na emeryturze. Środki finansowe też posiadam, a co do terenów to pochodzę z małopolski.
 6. Sadek77 będzie można się przyłączyć na wiosnę do ekipy?
 7. Wyglądają super, jak po piaskowaniu.
 8. Jakieś nowości lokalizacji miejsc?
 9. Witam.Nic nie pozostało jak już kompletowac sprzęt, mapy itp na sezon 2014. :-) :-) :-)
 10. Witaj Alex.... nie jest to utopia, ale weź pod uwagę to że Polska jest na 4 tym miejscu w europie gdzie występuje złoto w takich ilościach, wiem że to nie jest prosta sprawa w jego pozyskiwaniu z nanosów rzek, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, ubiór, cierpliwość, mapy i niesamowitą ilość wolnego czasu, to nie jest wypad jednodniowy z wykrywką na namierzone cele, do tego trzeba się przygotowywać tygodniami, samo rozpoznanie terenu i miejsc gdzie można się skupić na poszukiwaniach od razu odstrasza taka procedura przygodnego poszukiwacza,
 11. W historii Polski, największe znalezione samorodki złota to: 1,387 i 1,787 kg kruszcu,
 12. W sudetach zlokalizowano około 120 miejsc gdzie szacuje się na 100 ton (sto) złota,
 13. Polska jest na czwartej pozycji w wydobywaniu złota w europie, warto nad tym pomyśleć, większa ilość zalega pod ziemią głęboko, ale są miejsca gdzie można systemem wypłukiwania go pozyskać.
 14. Jest wielu ciekawych ludzi z ciekawymi opowieściami, z racji tego że kiedyś racowałem w górnictwie jako osoba dozoru górniczego nie tylko węglowym ale też rud cynku i ołowiu jak i rud miedzi w KGHM stwierdzam że Polska to cała tablica Mendelejewa oprócz diamentów, tak więc złoto i srebro jest w dużych ilościach. Jesteśmy największym producentem srebra w europie. Wracając do tematu stworzyć taką ekipę to nie głupi pomysł, zwłaszcza że ma się zawsze wolny czas jak się jest emerytem.
×
×
 • Create New...

Important Information