Skocz do zawartości

Zdjęcia Renault FT-17 - cz.III


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 538
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

formoza58 nawiązując do serii "Twoich" trzech fotografii FT to zapewne wiesz że są to kadry z filmu "Szaleńcy"?. Ale dobra "żarty na bok". Ale co do tychże fotografii to polecam Tom 210 WLU 1939 "Obóz ćwiczeń Biedrusko", w tomiku jest dużo ciekawych informacji, poniekąd związanych także z tematem tegoż wątku.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Proszę zwrócić uwagę na nazwy własne czołgów "Lew", "Dyana" i...

P.S. Od 7 lipca dostępna będzie nowa publikacja Adama Jońcy o czołgu Renault FT, część 1. Format taki jak "Polskie pociągi pancerne 1921-1939".  Zapowiada się wyśmienicie.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 20:25, Edmundo napisał:

Proszę zwrócić uwagę na nazwy własne czołgów "Lew", "Dyana" i...

P.S. Od 7 lipca dostępna będzie nowa publikacja Adama Jońcy o czołgu Renault FT, część 1. Format taki jak "Polskie pociągi pancerne 1921-1939".  Zapowiada się wyśmienicie.

Mają tam się pojawić jakieś nowe informacje? Bo w pracach p. Jońcy, które posiadam, dominuje głównie walor wizualny.

Przy czym zaznaczę, że p. Jońca na rzutach bocznych (WLU, Leksykon pojazdów mechanicznych WP 1918-1939) na moje oko nie oddaje różnicy w konstrukcji wież czołgów Renault FT wyprodukowanych w CWS (tak, po uważnym przyjrzeniu się widać sporo zasadniczych różnic w kształcie, ułożeniu nitów, symetrii czy ścięciu dachu nad jarzmem - wieże CWS są bardziej "kanciaste" w górnej części i ) - i nie mam tu na myśli graniastych wież z jarzmem kulistym i peryskopem szczelinowym na lewej stronie, które widać na zdjęciach z 1939 roku.

Także liczę, mam nadzieję, że nie na próżno, że zobaczę wreszcie lepiej przedstawiony Renault FT CWS, a przy okazji liczę na mnogość ciekawych, niepublikowanych do tego momentu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilkrajnik13 napisał:

Mają tam się pojawić jakieś nowe informacje? Bo w pracach p. Jońcy, które posiadam, dominuje głównie walor wizualny

Nie wiem, jeszcze nie zakupiłem tejże książki (zapewne zakupię) ale raczej będzie to coś w rodzaju albumu z doskonałej jakości fotografiami. Na stronie wydawnictwa jest już dostępna. A o wozach produkcji CWS to będzie chyba dopiero w części drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie