Skocz do zawartości

Zdjęcia Renault FT-17 - cz.III


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 538
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

raczej na pewno . Niemcy po zajęciu nie mieli czasu ich zabierać bo za chwilę się wycofywali gremialnie na linię demarkacyjną  a zresztą po co brać popalone wraki. Tak samo Rosjanie zostawili wybebeszając je tylko a skorupy stały czekając na swój los. Tak że nie ma co się dziwić e to nasze Renaulty w  kronice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na to mi wygląda (oczywista 100 % pewności nie mam), na pierwszym planie Renault wz. 26/27 obok strzelcy górscy, czyli gdzieś na południu Polski, trzej cywile też "nie wyglądają na Francuzów" (to żart oczywiście). Ale zdaje mi się że była już dyskusja odnośnie tegoż zdjęcia. Więc jeszcze raz, stawiam na to że powyższą fotę wykonano gdzieś w południowej Polsce.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
W dniu ‎25‎.‎11‎.‎2019 o 12:33, bodziu000000 napisał:

czy to przypadkiem, nie nasze składowisko?

s-l1600 (13).jpg

s-l1600 (14).jpg

W żadnym wypadku nie może być to polski M26/27.

Po pierwsze wszystkie polskie egzemplarze Nr.1114-1118 zostały w pierwszej połowie l.30-stych przebudowane na zwykłe FT poprzez demontaż zawieszenia Kegresse (są zdjęcia pojazdów po przebudowie), wg dokumentów na 8 września 1936 roku znajdowały się one w Żurawicy, a jeden z nich (1114) został przebudowany na Renault wz.32 (Renault-Vickers jak kto woli).

Po drugie numeracja na płycie czołowej pojazdu po prawej na pewno nie jest polska i może tylko potwierdzać, że zdjęcie to wykonano we Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 28.01.2020 o 10:34, formoza58 napisał:

Poznań, 19 marzec 1934 rok.

renault 19 marzec 34r 1 bpanc.JPG

Mam takie drobne pytanie, czy rozeznaje się Pan może co za konstrukcja znajduje się na czołowej płycie czołgu, którego fragment widać na zdjęciu? To jest wyciągarka czy coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl to "uchwyt" (zapewne jeden z dwóch) do mocowania czegoś w rodzaju taranu (być może do rozbijania barykad) czy też lemiesza spychacza, na wyciągarkę to nie wygląda.

Edytowane przez Edmundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie