Jump to content

kamilkrajnik13

Forum members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

-1 Poor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To chyba nie polskie FT? Z tego co widzę mają dłuższe numery i inaczej umiejscowione (np na zawieszeniu).
 2. Akurat to jest zdjęcie generała Karnickiego w mundurze I Korpusu Polskiego w Rosji, widać carskie oficerskie "płaszcz-palto" z naszytym szewronem generał majora I KP. Również widoczna na zdjęciu rogatywka była charakterystycznym elementem umundurowania generałów I KP i o ile dobrze pamiętam artylerii konnej I KP
 3. M26/27 co prawda nie zostały w pierwotnej formie, ale na zdjęciach widać na składowiskach zarówno NC-31 (1153) jak i Renault wz.32 (czyli pojazd ze zdjęcia, numer 1114) W książce Zientarzewskiego i Stepana o Renault FT pojawiło się info, że M26/27 w latach 1931-1932 zostały przebudowane na zwykłe czołgi FT (świadczy o tym np zdjęcie pojazdu 1117 z normalnym zawieszeniem i zdjęcie z tejże książki, na którym widać przebudowane pojazdy o numerach odpowiadających M26/27). Oprócz tego jeden z puli 5 pojazdów (1114-1118) został przebudowany na Renault-Vickers - był to właśnie pojazd numer 11
 4. Dodam pikanterii tym kadrem z jednej z kronik, bodajże z 1937 roku. Czyżby to był kolejowy/przygotowany dla drezyn Renault skoro widać coś podobnego do oświetlenia pojazdów kolejowych? Fragment pojawił się obok nagrań z ćwiczeń.
 5. Nie no może zdjęć nie ma, ale rysunki WB-3 to zawsze coś ciekawego. Jeszcze nie czytałem tekstu, ale zapowiada się na coś nowego w temacie.
 6. Są może dla akompaniamentu jakieś nowe materiały ilustracyjne, albo chociaż dokładniejszy niż dotychczas opis? Jest może dużo nowych informacji w porównaniu do WLU o prototypach i projektach broni pancernej?
 7. Ciekawi mnie Renault FT znajdujący się po prawej - czyżby miał zamontowany reflektor co może sugerować choćby szczątkową instalację elektryczną?
 8. Dodam tylko że ujęcie pochodzą z lat 1924-1935, kiedy Budionny posiadał kategorię służbową K-14 (cztery romby widoczne na jego kołnierzu), odpowiadała ona dowódcy frontu, okręgu wojskowego bądź im równym.
 9. To na pewno polski sampanc? Wygląda na francuskiego White, z tego co mi wiadomo w WP takich nie było
 10. Jest może więcej zdjęć z tej defilady? Bo na pewno kojarzę to z samochodami wz.28 na pierwszym planie, gdzie w tle świtały dwa Renault-Kegresse (M26/27) Można podpytać co to za pancerka? Bo z tej perspektywy trudno jest mi poznać.
 11. Dzięki za odpowiedź. Brzmi to bardzo sensownie. Rzeczywiście Jugosławia ma sens. Był to bodaj jedyny kraj, gdzie M26/27 (w Jug. M.28) używano masowo (11 szt plus ok. 40 szt FT).
 12. Skąd taki wniosek, bo jestem bardzo ciekaw. Może jakiś szczegół przeoczyłem? Czy chodzi o sam fakt pojawienia się M26/27?
 13. Na dwóch pierwszych zdjęciach z tego co widzę artyleria przeciwlotnicza zmodernizowana pod podwozie PF 621L i do tego w ciekawym kamuflażu. Plus ciężarówki 621 zamiast jaszczy de Dion?
 14. Ano tak, już widzę o co chodzi Przyznaję, moje niedopatrzenie
×
×
 • Create New...

Important Information