Skocz do zawartości

Valentine IX odbudowa


macvsog

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby była jasność.
Ja nie kwestionuję odpowiedniości rąk". Po prostu obawiam się, że stan czołgu może się pogorszyć. Szczerze mówiąc liczyłem, że ktoś rozwieje moje obawy.

Niestety czujny nadzór konserwatora zabytków jakoś mnie nie uspokaja. W końcu w kilku muzeach dogorywają pod chmurką równie cenne zabytki podlegając taki sam nadzór.

I znowu dla jasności.
Ja nie twierdzę, że kolekcja Pana Kopczyńskiego jest jak MOB czy MWP. Aluzja dotyczy wyłącznie kondycji nadzoru konserwatorskiego nad zabytkami techniki w naszym kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,
Tak jak wyżej koledzy -,,forttravel, husky1 i muzz,, pozwolę sobie wrzucić kilka zdjęć w/w pojazdu.
W Tygodniku ,,Żołnierz Polski,, z roku 1969 w serii ,,Oręż Żołnierza Polskiego,, jest przedstawiony czołg ,,Valentine ,, MK III -/przypomnę, było 11 wersji tego pojazdu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z podręcznej bogatej biblioteki pozwolę sobie na kilka skanów w/w pojazdu z książki ,,Wielikaja Otieczestwiennaja,, - pamiątki po PGWAR w Legnicy z 1984r.
Na zdjęciu ,,bojec,, Oswobodzimy Europę z łańcucha faszystowskiego robactwa,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ile z tych historii o których słyszeliśmy jest prawdziwych? Też mam ogólny pogląd na to taki że gdzie się nie obracałem w naszym kraju to wszędzie mówili że w tej czy tamtej rzece, jeziorze, stawie, bagnie leży czołg który w czasie zimowej przeprawy pod koniec wojny utopił się w mule.
Byłem długo sceptykiem tych teorii. Jednak jak wskazują ostatnie lata to coś faktycznie można wydobyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Trwa remont czołgu Valentine wydobytego pod koniec października ze starorzecza rzeki Warta, koło miasteczka Warta w powiecie sieradzkim. Czołg jest własnością Jacka Kopczyńskiego, łódzkiego kolekcjonera militariów, który sfinansował wydobycie maszyny.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/729285,rekonstrukcja-czolgu-wydobytego-z-dna-warty-zdjecia,1,2,id,t,sm,sg.html#galeria-material
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie