Jump to content

sahara47

Forum members
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. "Złomu" się nie rozbraja. Przewozi w bezpieczne miejsce albo detonuje na miejscu. Zapalnik może być cały czas aktywny. Działa to tak jak jak opisano powyżej. W pocisku artyleryjskim iglica trzymana jest kulką. W czasie wyrzutu z lufy pod wpływem bezwładności pierścień zabezpieczający uwalnia kulkę, która przestaje zabezpieczać przed przesunięciem iglicę. Iglica w czasie uderzenia pocisku niszczy spłonkę, której wybuch inicjuje detonację trotylu w skorupie pocisku.
 2. Misiewicza nie było?! To komu trębacze zagrali sygnał WP?:):):)
 3. W jeszcze gorszej sytuacji są instytucje i osoby prywatne, które posiadają sprzęt po wojsku hitlerowskim. Jak tak dalej pójdzie to zburzą obóz w Oświęcimiu i inne. Chichot historii.
 4. Dzięki Woody za zaproszenie z pewnością skorzystam. Niestety ze względów służbowych nie 8.10 a dopiero 26 zamelduję się tam z kumplami. W końcu pomacam i wyliżę te blachy
 5. W działowniach mielsmy włąśnie kostkę i działą 2S7 bez problemu poruszały się po niej. Trzeba tylko zwrócić uwage na tego "teciaka" ze ma gonsiennice stalowe. Nowszy sprzęt ma nakładki gumowe i dlatego mniej się ślizga. A propos tytułu tematu, który brzmi "Szybsze...". Co z tym otwarciem? Dzwoniłem w czerwcu i powiedzianoi mi że otwarcie druga część wakacji bo trwają odbiory. Wakacje minęły, bezpowrotnie (niestety) a nadal nie ma terminu otwarcia. Boję się ze bęziemy musieli zmienić temat na "Późniejsze....":)
 6. Szykuje się że sprawę skierują do komisji sejmowej w/s katastrof.
 7. Woodhaven - 2018-06-22 11:44:22 Zrobili badania dziewczynie dzięki której z cokołu zjechał czołg i okazało się że jedna nie dziewica:)
 8. Czy w tym roku szykują się dni otwarte w MBP? Jeśli kto łaskaw niech napisze kiedy.
 9. Ukazał się duch Adolfa" albo innego Hansa" byłego dowódcy czołgu?
 10. Tak wyglądał poligon drawski w połowie lat 80. Niestety ubiegłego wieku.
 11. Od razu widać że ruscy. Ma ruski klucz, młotek i przecinak:)
 12. Oj nie po niemiecku, oj nie po niemiecku. Bajzel jak u mojego kumpla w garażu.
 13. Powodem mogła być również praca w zakładach których produkcja służyła obronności. Tak było w przypadku mojego dziadka. Nie został zmobilizowany bo pracował w takich zakładach.
×
×
 • Create New...

Important Information