Jump to content

sahara47

Forum members
 • Content Count

  484
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Szykuje się że sprawę skierują do komisji sejmowej w/s katastrof.
 2. Woodhaven - 2018-06-22 11:44:22 Zrobili badania dziewczynie dzięki której z cokołu zjechał czołg i okazało się że jedna nie dziewica:)
 3. Czy w tym roku szykują się dni otwarte w MBP? Jeśli kto łaskaw niech napisze kiedy.
 4. Ukazał się duch Adolfa" albo innego Hansa" byłego dowódcy czołgu?
 5. Tak wyglądał poligon drawski w połowie lat 80. Niestety ubiegłego wieku.
 6. Od razu widać że ruscy. Ma ruski klucz, młotek i przecinak:)
 7. Oj nie po niemiecku, oj nie po niemiecku. Bajzel jak u mojego kumpla w garażu.
 8. Powodem mogła być również praca w zakładach których produkcja służyła obronności. Tak było w przypadku mojego dziadka. Nie został zmobilizowany bo pracował w takich zakładach.
 9. Wygląd na początek III Alei (lewa strona patrząc w kierunku Jasnej Góry). Lufa w kierunku Pl. Biegańskiego. Ten niski budynek przypadkiem nie jest dzisiejsza kawiarnia Blikle. Chyba tam tylko jest taka niska plomba ciągu budynków. Gdzieś czytałem że Tygrys został przeholowany i stał potem na boisku Skry(nie istnieje, może ktoś pamięta, jeśli nie to przypominam). To tereny dzisiejszej Akademii Polonijnej przy ulicy 7 Kamienic.
 10. Ten częstochowski to gdzie dokładniej stał?
 11. Czyli trochę tego sprzętu w kraju jest. Są rodzynki i wisienki na torcie. Alianckiego sprzętu przybywa, niemieckich mam nadzieję drogą zakupu lub wymiany przybędzie i będzie git(jak to mówi mój kolega).
 12. Zapomniałem w poprzednim poście o Kołobrzegu. Tam też stoi sporo sprzętu. Są też ekspozycje plenerowe gdzieś koło Wałcza mijałem po drodze, widziałem też na Podkarpaciu (nie pamiętam gdzie), Zamość też ma coś. Są czołgi pomniki et cetera, et cetera... Tak że, Panowie tylko zebrać do kupy. Można coś powymieniać i kupić. Nasz kraj pomału odzyskuje równowagę ekonomiczną. Są kolekcjonerzy. Wystarczy trochę parcia na tzw. szkło.
 13. Można było by długo dyskutować. Jak naszym zdaniem powinna wyglądać współpraca pomiędzy MWP a MBP. To dwie oddzielne instytucje. Pod każdym względem warto do nich pielgrzymować. Cudze chwalimy a swojego nie znamy. W naszych kolekcjach są równie nie znane dla Saumur, Munster czy Bovington eksponaty. Nie znajdziemy tam ISU 122 czy 152. Nie mają IS3 i mojego" 2S7. Nie wiem jak w Bovington (nie byłem) ale w Saumur i Munster nie ma IS2. Nie maja TKS ów. My też nie mieliśmy dostępu do sprzętu wrześniowego a już jest. To zbiory jak mówią w Misiu ...na miarę naszych czasów...". Z drugiej strony jak zebrać to wszystko w kupę myślę o MWP, LMW i MBP to była by nie licha kolekcja. Nie zapominajmy o Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. To też spora kolekcja.
×
×
 • Create New...

Important Information