Jump to content

Lukas P

Forum members
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szukam informacji odnośnie użycia działka 3cm Flak 103/38 'Jaboschreck' na froncie wschodnim w 1945 roku. Czy ich przydział odbywał się jak to bywało w 1945, czyli w kompletnym chaosie czy starano się tworzyć zorganizowane pododdziały plot wyposażone w te działka?
 2. Zgadza sie. Jakos mnie zakrecilo ze tylko 'T' tak sie z tym obnosili. Wszystko przez Helmuta-przebieranca z tego czolgu :)
 3. To 'elektrycy' z 'Totenkopf' walczyli w Kluczewie :)? Chyba w tym czasie Ruski ich 'masował' na Węgrzech i w Austrii.
 4. Człowieku Śniegu, przeczytałem o Zuku i LOTRze. Brzuch mnie jeszcze boli ze śmiechu :) Kaska krąży z łapki do łapki, i to jest najważniejsze!
 5. Szczerze mówiąc nie dziwi mnie słabość polskiego przemysłu zbrojeniowego. Na politechnikach wykładają albo leśne dziadki z wiedza z lat 70-tych albo dyletanci, co się nie załapali do przemysłu bo byli za słabi, wiec zostali na uczelni. Dobrzy studenci od razu wybierają lepsze życie za granicą, gdzie szanuje się dobrego pracownika (bez przesady co prawda, ale o niebo lepiej niż w Polsce). Ja pracuje za granica jako inżynier elektronik i widzę jak uczelnie tutaj (Wielka Brytania) kształcą absolwentów. Przede wszystkim praktyka i to praktyka w przemyśle, gdzie ciągle istnieje relacja mistrz - ucz
 6. Bardzo dobre pytanie kolego les05. Ja bym popatrzyl czy gdzies dalej niz Australia da sie znalezc jakas technike bojowa. Jak kazdy wie Australia to potega w dziedzinie projektowania pojazdow militarnych (no dobra Thales jakies pojecie o tym ma). Dlaczego nie potrafimy sami zaprojektowac w sumie dosc prostego pojazdu? To tylko 4 kolowy samochod opancerzony. Co robi PGZ, czy tylko afery i marnotrawienie publicznych pieniedzy?
 7. Czy wiadomo coś o roku produkcji pojazdu?
 8. Jednak 'Błyskawica' ma działka salutacyjne na pokładzie, nie doceniałem MarWoju. Tu widać jak strzela z niego (http://www.wykop.pl/ramka/1609135/tak-wali-z-armat-orp-blyskawica/). Takie większe kapiszony, ale efekt jest. W związku z tym tylko będę marudzić wciąż na temat ciągania wiekowego okrętu na redę z bezpiecznego basenu :). Mogą walić z działek bez ruszania okrętu.
 9. Ależ mamy nowoczesne okręty w naszej MW. Najbardziej lubię ORP Kormoran, jakże pięknie pospawany ze stali niemagnetycznej :) Z wyholowaniem 'Błyskawicy' na Zatokę Gdańską w celu oddawania salw to ktoś chyba totalnie upadł na głowę. Ciekaw kto 'beknie' za ta sprawę jak się okręt rozszczelni od wibracji spowodowanych salwami armatnimi, nabierze wody i siądzie na dnie. Wtedy będzie płacz i aj waj, jak zawsze u nas.
 10. Moze 'fachowcy' od malowania mysla ze to pojazd z rodziny BT i moze jezdzic na kolach bez gasienic? Wszystko jest mozliwe :) Daje im kolejne 10 lat na uzupelenienie brakow i dorobienie stoliczka do ladniutkich krzeselek.
 11. W sumie to dosc fajnie to chlopaki rozwiazaly. Na zewnatrz kamuflaz, coby nepel (malzonki) nie zoczyl, w srodku komfortowe siedzonka. Przecudny sprzet biwakowo - rekreacyjny im wyszedl na bazie 'Hetzera'. Polak potrafi!
 12. To jest Tygrys I, ma tylko obrocona wieze, co wraz z drzewami w kadrze nie ulatwia identyfikacji na pierwszy rzut oka. Ladnie widac kamuflaz samochodu osobowego.
 13. IS-2 jest w Duxford, pod dachem i wygląda że może i nawet na chodzie. Mają też T-34 w polskich barwach (wydaje mi na naszą powojenną produkcje, ale głowy nie dam). Fajnie byłoby w jakiś sposób sensownie zagospodarować pojazdy, jakie mamy w Polsce, żeby nie gniły powoli na wolnym powietrzu. Powoli sytuacja ekonomiczna kraju się stabilizuje, jak wspomniał kolega Sahara47, wiec może i trochę grosza się znajdzie na takie 'fanaberie' jak kolekcje pancerne :).
 14. MBP kibicuje od wielu lat, jeszcze kiedy podpułkownik Ogrodniczuk był kapitanem :) To są pasjonaci z krwi i kości, którzy kochają pojazdy pancerne. MWP od zawsze kojarzy mi się bardziej ze składnica złomu, niż z muzeum. Chciałbym, żeby to co niszczeje w w Warszawie trafiło do Poznania i cieszyło po restauracji zwiedzających. Oby kiedyś Poznań był naszym polskim Bovington i trafił na mapę europejskim muzeów broni pancernej które trzeba odwiedzić. Trzymam mocno kciuki.
×
×
 • Create New...

Important Information