Skocz do zawartości

zimna wojna o krym.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie wiem co to szepionka", ale wiem, że obecne władze w Kijowie lansują na potęgę kult OUN/UPA i SS Galizien, a Banderze wręcz seryjnie stawiają pomniki. Czyli tak ogólnie PLUJĄ NAM W TWARZ! A do tego drukują mapy, na których Przemyśl i Chełm leżą w ich granicach [co bardziej ambitni" wspominają o Ukrainie aż po Wisłę].

Czyli PLUJĄ NAM W TWARZ, a ty twierdzisz, że to tylko deszcz pada. I kto tu tak naprawdę powinien brać leki na głupotę"?

W każdym razie, ja za takich przyjaciół" dziękuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balans, dla nas wszystkich jest jasne ze tego typu happeningi" moga urzadzic tylko i wylacznie chorzy ludzie (neo-banderowcy itp.) czyli tzw. margines polityczny,
ktorego i w naszym kraju nie brak zreszta.

Co do plucia nam w twarz": w twarz nam pluja pulkownicy KGB, ktorzy od kilku lat nie chca oddac nam wraku samolotu prezydenckiego i ktorzy od wielu juz lat zaklamuja zbrodnie katynska, a do tego chca nam wmowic, ze my Polacy jestesmy tacy sami jak oni, bo: zorganizowalismy obozy koncentracyjne dla jencow bolszewickich w Polsce".

Oczywista nieprawda jest Twoje twierdzenie, ze obecne władze w Kijowie seryjnie stawiają Banderze pomniki" (no chyba, ze mi tu wymienisz co najmniej 10 pomnikow Bandery w konkretnych miejscach wystawionych seryjnie" w ostatnim miesiacu).

@mensguth6, mam nadzieje, ze te samoloty targaja tam uzbrojenie dla Ukraincow, niech im dobrze sluzy w (zblizajacych sie) walkach z putinowska pelzajaca agresja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi @kindzal:

Ad.1 - neo-banderowcy to nie jest obecnie na Ukrainie tzw. margines polityczny", bo mają swoich ludzi na wszystkich strzeblach władzy, a nawet własne wojsko...

Ad.2 - odnośnie tego, że Rosja nie oddaje nam wraku Tupolewa, to z jednej strony jest to efekt zupełnej amatorszczyzny naszych władz, a z drugiej strony pewnie taki ich rewanż za wygrażanie im szabelką i posądzanie ich przez różnych naszych oszołomów o zamach.

Ad.3 - jeżeli chodzi o zbrodnię katyńską, to z tego co wiem, to Rosjanie nas już dwukrotnie za nią przepraszali, a za zbrodnię wołyńską z ust Ukraińców ani razu nie padło ani jedno słowo - PRZEPRASZAMY!

Ad.4 - temat śmiertelności jeńców bolszewickich w naszych obozach jenieckich, to temat na osobny wątek [ja niem mam ochoty wypowiadać się na ten temat].

Ad.5 - Tak dla przykładu podam tylko kilka miejscowości, w których postawiono pomniki Banderze:
Lwów, Uryniów, Sambor, Żelechów, Tarnopol, Krzemieniec. A to nie jest pełny wykaz pomników zarówno Bandery, jak i innych zbrodniarz z UPA, którym postawili na Ukrainie pomniki. A kolejnych kilkanaście jest w budowie lub w planach...

Ad.6 - wysłanie czołgów, ciężkiej artylerii i bombowców przeciwko własnym obywatelom i to nawet nie ogłaszając stanu wojennego - jest zbrodnią wojenną! I oni chcą do Europy???

P.S.

Szkoda, że przemilczałeś kilka innych tematów jakie poruszyłem, na przykład tematu roszczeń terytorialnych Ukraińców wobec naszego kraju. Wiem, że to są tematy niewygodne, ale chowanie głowy w piasek nic tu nie da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipek: alans, w putinowskiej roSSji kwitnie kult Stalina, który wymordował lub zesłał na Sybir kilkaset tysięcy (jak nie więcej) Polaków. To ci nie przeszkadza? Patrząc statystycznie UPA to przy nim pikuś."

Ad.1 - Chyba pomyliłeś Rosję z Gruzją! Bo akurat w Rosji komuniści są na wymarciu, a w Gruzji chyba do dzisiaj stoją pomniki Stalina. To na co stawia Putin, to kult carskiej Rosji i cerkwi prawosławnej - ostatnio nawet wymyślił, że zburzy ten paskudny Pałac Zjazdów na Kremlu i odbuduje w tym miejscu dwie cerkwie jakie zniszczyli bolszewicy.

Ad.2 - Ci co wydawali rozkazy mordowania i wysyłali ludzi do łagrów w czasach stalinowskich, w zdecydowanej większości nie byli etnicznymi Rosjanami. Zbrodnia oczywiście zawsze pozostanie zbrodnią, ale jest chyba mimo wszystko różnica pomiędzy strzałem w tył głowy, a nabijaniem polskich dzieci na sztachety w płocie, przybijaniem dzieci do wrót stodoły, robieniem im za pomocą młotka i gwoździ orzełka" na czole, rozcinaniem brzuchów ciężarnym kobietom. Mam kontynuować?

kindzal: Jakie konkretne roszczenia terytorialne wzgledem Polski ma Ukraina?
Konkretne wypowiedzi, konkretnych czlonkow rzadu Ukrainy mile widziane!"

Ad.1 - Tak konkretnie to domagają się od nas zwrotu" 19 naszych powiatów, w tym kilku dużych miast takich jak np Przemyśl czy Chełm. Bardziej ambitnym" marzy się Wielka Ukraina" od Wisły po Kazachstan...

Ad.2 - chyba żartujesz, sądząc że konkretni członkowie ichniego rządu" przyjeżdżający do nas z wyciągniętą ręką po pieniądze, będą jednocześnie i oficjalnie wysuwać jakieś roszczenia terytorialne. Ale poczytaj sobie co ichni działacze polityczni głoszą tam u siebie i czego uczą młodych ludzi w szkołach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“W Rosji komuniści są na wymarciu.” - Naprawde??? Cały Kreml to stare komuchy i KaGieBiści,a w roSSyjskiej Dumie siedzi 92-óch deputowanych z partii komunistycznej roSSji, najwiecej deputowanych po partii rasPutina z liczba 238 deputowanych. Na wymarciu??? Chyba nie...

“To na co stawia Putin, to kult carskiej Rosji.” - Czyli kult carskiej RoSSji jest spoko? RoSSyjscy zaborcy w ramach represji za bycie Polakiem wysłali setki tysięcy Polaków na katorge i śmierć. Setki tysięcy, a może nawet miliony Polaków! Tak więc w żopie mam twojego rasPutina i jego kult.

“Ci co wydawali rozkazy mordowania i wysyłali ludzi do łagrów w czasach stalinowskich, w zdecydowanej większości nie byli etnicznymi Rosjanami.” - Naprawde??? A twoje dane statystyczne pochodzą z której bajki? I co w między czasie robili biedni etniczni roSSjanie? Kto w roSSji ciagnął za spust, kto był katem, kto strażnikiem, kto dowódcą plutonu egzekucyjnego, I jakie mniejszości etniczne wchodziły w skład tego plutonu, no kto,kto, kto? Co robili poczciwi roSSjanie? Jak zwykle na wakacje z naganem w kufajce do Polski sobie jezdzili???

“Bardziej ambitnym" marzy się Wielka Ukraina" od Wisły po Kazachstan...” - Naprawde??? Narazie co do roszczeń terytorialnych to jeden z najbardziej ambitnych jest twój rasPutin. Marzy mu się wielka raSSYja od Krymu, przez Warszawe do Alaski I biegun północny.

“Mam kontynuować?” - Błagam przestań:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, ten temat omawia sprawy i wydarzenia na Krymie.

Skoro teraz wszyscy przemycaja" odpryski walk na wschodzie Ukrainy, to moze sprobujemy otworzyc nowy watek o wojnie na Ukrainie? Za pozwoleniem gory" oczywiscie.

Watek, w ktorym bedziemy dyskutowac merytorycznie na ten temat, bez tzw. osobistych wycieczek?

Towarzysze: dacie rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad vocem bzdur wygadywanych przez balansa: jeżeli rozgrzeszamy Rosjan za zbrodnie komunizmu, bo Stalin był Gruzinem, w takim razie rozgrzeszamy też Niemców z nazizmu, bo Adi był Austriakiem.
W Czeka, NKWD, Smiersz i na wieżyczkach gułagów to też byli sami Żydzi, Gruzini, Polacy i Jakuci? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się spienił M164U - czyżby potomek kogoś z Akcji Wisła"?

Ad.1 - rosyjska Duma [taki ichni sejm] liczy 450 deputowanych, komuniści posiadają w niej 92 deputowanych, co stanowi circa 20%. To już nasza niby lewica [libertyni i kawiorowcy"] ma więcej swoich posłów w Sejmie.

Ad.2 - wolę Rosję, która odbudowuje swoją państwowość sięgając do carskich korzeni, niż Rosję komunistyczną. Bo komuniści, jak wszyscy radykałowie zresztą, zawsze byli nieprzewidywalni.

Ad.3 - no to sobie sprawdź np podpisy tych, którzy wydali rozkaz zamordowania polskich oficerów w Katyniu - to się dowiesz prawdy.

Ad.4 - z tego co wiem, to Rosja nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych, a Ukraina ma. Nie bardzo też wiem po co miałby Putin do nas wkraczać? Może po to aby spłacać zachodnim bankom nasze długi?

P.S.
Nigdy nie nawoływałem tu do przyjaźni z Rosją, a wręcz przeciwnie, pisałem że w kontaktach z nimi należy zachować ostrożność, bo światowe mocarstwa dbają przede wszystkim o własne interesy [to dotyczy również naszych stosunków z USA i Niemcami].
Ale jestem przeciwny wojnie z Rosją o neo-banderowski rząd Jaceniuka. Niech sobie tą wojenkę prowadzą Niemcy i USA jeżeli chcą, bo amerykańskie wojenki na świecie kosztowały nas już dziesiątki miliardów $. A oni nawet wiz nam nie znieśli i to my a nie oni będziemy teraz płacić odszkodowania za tajne więzienia CIA. A jeżeli ktoś myśli, że w razie prawdziwej wojny Niemcy czy też Amerykanie przyjdą nam z pomocą - to jest baaardzo naiwny.
Amerykanie co najwyżej sprzedadzą nam jakiś sprzęt wojskowy po 10-krotnie zawyżonej cenie, tak jak ostatnio zrobili to z pociskami JASSM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My o zupie, ty o d... Czyli nihil novi. Kto tu nawołuje do wojny z Rosją??
Co do Jankesów i ich gwarancji to raczej też nikt nie ma wątpliwości, jakby się to skończyło w razie W" (chociaż ze wszystkich naszych sojuszników" Hamerykańce dają najwięcej nadziei na jakąkolwiek pomoc, bo Niemiaszki czy Francuzy nawet się nie ruszą). Traktują nas jak bantustan, bo takich mamy polytyków". Ale to temat na inną dyskusję.

Ad.3 - no to sobie sprawdź np podpisy tych, którzy wydali rozkaz zamordowania polskich oficerów w Katyniu - to się dowiesz prawdy." - no to sprawdzamy:

- tajna notatka nr 794/B - Beria ( Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSRR (szef NKWD))

- rozpatrzenie decyzji ( trójka NKWD -Osoboje Sowieszczanije) - Wsiewołod Mierkułow (Naczelnik GZBP), Bogdan Kobułow (, zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych), Leonid Basztakow (naczelnik Wydziału 1 Specjalnego NKWD)

- zatwierdzenie decyzji - Stalin, Woroszyłow, Mołotow, Mikojan, Kalinin, Kaganowicz

Czyli cała wierchuszka państwowa ówczesnej Rosji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy towar: Belwederska 49. Pytaj o niejakiego Sergeja Wiktorowicza, po tym co on ci da, nic tylko boki zrywać.

Wizy do roSSji: Słyszałem, że Tatarzy krymscy i Ukraincy z Ługandy już tych wiz nie potrzebują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie się wciągać balansowi w rosyjskie trollowanie. Nie zauważyliście ,że on bez względu czego dotyczy wątek pisze to samo. Powtarza te same wywody czy to dotyczy Ukrainy, czy to dotyczy Krymu, czy to dotyczy historii Polski powojennej i międzywojennej. Bardzo często jego wypowiedzi są pochodną tego co aktualnie przekazuje propaganda rosyjska. Propaganda rosyjska cicho o Ukrainie to balans cicho o Ukrainie, propaganda rosyjska o Wołyniu to balans o Wołyniu, propaganda drukuje książki w Moskwie w języku polskim o obozach koncentracyjnych w 1920 roku w Polsce to balans próbuje podbić ten temat na forum , propaganda rosyjska o UPA w Bieszczadach i akcji Wisła" i mamy u balansa temat akcji Wisła". Jak nie wie jak ustosunkować się do niewygodnych dla niego tematów to albo milczy albo pisze pomówienia na temat środków odurzających u innych. Jego jak każdego rosyjskiego trolla trzeba olać i nie wdawać się z nim w dyskusje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Krymu aby nie mieszać wątku trollowania z właściwym wątkiem, to dla Krymu nadchodzą ciężkie dni. Krym z racji swojego położenia nie jest zagrożony ciężką zimą, natomiast problemem stanie się brak wody i prądu latem kiedy jest ciepło. Do tego dojdą sankcje ekonomiczne, które spowodują nie tylko stagnację ale potężny kryzys ekonomiczny, który może doprowadzić do rozruchów na tle ekonomiczno - narodowościowym. Nawet jak sprawy się unormują czyli będą pod stałą okupacją rosyjską, to Krym będzie posiadał status ekonomiczny na świecie jak ziemie ,które zaanektował Izrael w latach 60 czyli brak jakichkolwiek ulg w cłach importowych i preferencji gospodarczych, a to doprowadzi ,że produkcja będzie możliwa tylko na rynek wewnętrzny rosyjski. Tylko kto będzie inwestował na terenie z problemami społecznymi, gdzie z dnia na dzień jego majątek może być przejęty przez następnych watażków rosyjskich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz delmak i M164U - w cywilizowanych krajach każdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii, a rzeczowa dyskusja polega na polemice na argumenty, a nie na inwektywy. Wiem, że tam u was w Azji [na wschód od Bugu] panują inne obyczaje, ale wypowiadacie się na polskim forum!

Ja za każdym razem staram się używać argumentów [z którymi można się zgadzać lub nie], a co słyszę w zamian? Ano słyszę takie argumenty" jak: balans to ruski troll, balans nadaje z Moskwy, balans to człowiek Putina, balansowi płaci ruska ambasada, itd, itp... A tak po prawdzie, to balansowi coraz bardziej podoba się węgierski Orban, który potrafi zadbać o interesy własnego kraju, a nie o interesy międzynarodowej finansjery.

I jeszcze jedno delmak i M164U - dlaczego mam zapomnieć o waszych wręcz niewyobrażalnych zbrodniach na Wołyniu? Dlaczego mam zapomnieć o tym, że polskim dzieciom łamaliście na żywca kości i rozcinaliście brzuchy [vide zdjęcie z okolic Łucka], a polskiego emisariusza z AK rozerwaliście końmi. Toż to obyczaje średniowieczne, a dzisiaj stawiacie tym zbrodniarzom pomniki i chcecie do Europy...

P.S.
Lipek fajnie, że opublikowałeś listę nazwisk tych zbrodniarzy, ale zapomniałeś dopisać, którzy z nich to Gruzini, którzy byli Żydami, a którzy byli Rosjanami i innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans ostrożnie z pomówieniami typuI jeszcze jedno delmak i M164U - dlaczego mam zapomnieć o waszych wręcz niewyobrażalnych zbrodniach na Wołyniu? Dlaczego mam zapomnieć o tym, że polskim dzieciom łamaliście na żywca kości i rozcinaliście brzuchy [vide zdjęcie z okolic Łucka], a polskiego emisariusza z AK rozerwaliście końmi."
Ja ani moja rodzina nikogo nie mordowała na Wołyniu, a część mojej rodziny była ofiarami. Pohamuj się bo za takie pomówienia trafisz przed oblicze proroka. To co napisałeś jest w Polsce ścigane z KK. Potraktuj to jako poważne ostrzeżenie bo któregoś razu się mocno zdziwisz. Zapominasz ,że Twoje dane są dostępne na forum odkrywcy i dla prokuratury nie jest problemem dotarcie do ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie