Skocz do zawartości

Debata - Wielka szansa dla poszukiwaczy Na wyjście z cienia


Patryk7k5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 191
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Staram się wybierać takie lasy, w których was nie ma, a najlepiej, aby też nigdy nie było.

No no no... a teraz dziękujemy. My natomiast wybieramy takie lasy, gdzie także nie ma i nie było specyficznych osób, oraz najlepiej, by już w nich nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytać się nie chce tego co wypisujecie.Wszyscy się łudzicie ze coś się zmieni ,a tu guw.. się zmieni, może za 40 lat. Wiecie kiedy Polak jest zadowolony -- jak ktoś nad nim z pała stoi i po dupie napier... Polsce potrzeba kolejnego rozbioru i wtedy może się byście obudzili ze snu pt będzie lepiej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka lat temu w kabaretach śpiewali piosenkę: chcieliście Irlandię, a macie czeski film", bądź też: Japonia to kraj kwitnącej wiśni, a Polska kraj kwitnącej lipy"

Pomarzyć Nam nikt nie zabroni, ale zmiana prawa w tym zakresie to bardziej złożony problem(tym bardziej, że Nasze społeczeństwo nie potrafi pogodzić nowoczesności z tradycją i kulturą) społeczno-kulturalny( nie chce mi się wchodzić w szczegóły), chodzi mi o mentalność Polaków i sposób pewnych zachowań (mówić można zachowań społecznych) kiedy zostają popuszczone lejce. Matactwa, przekręty, korupcje i inne afery, o których słychać na co dzień są powodem, dla którego zmiana prawa mogłaby wpłynąć na niekorzyść......(również i Naszą).

A poza tym, kto ma trochę oleju we łbie to wie, że gdzie polska polityka pcha swoje śmierdzące grabie to problem jest nieunikniony - tym bardziej kiedy tyczy się spraw społecznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację poprzedni piszący koledzy , Mojżesz prowadził ileś lat przez pustynie swój lud aż wymarło pokolenie pamiętające Egipt dopiero doszli do ziemi obiecanej , kiedyś za czasów komuno solidarności krążyła taka bajka że po dojściu solidarnych do władzy do któregoś pokolenia mają być wyrżnięci komuniści , stary był kołmuchem z stąd wiem , nic gorszego nie może być niż Polak za granicą szef ,,nie szanuje swojego narodu ,, Rozmawiałem wcześniej z jednym z tych podpisanych , chciałem stworzyć grupę działającą przy muzeum aby chronić zabytki regionu które niszczą w ziemi , nie bardzo był gościu zorientowany ,,dopiero objęte stanowisko,, ale po konsultacji z swoimi archeologami był pozytywnie nastawiony , chwaliłem go wszędzie a gdy zobaczyłem jego podpis ręce mi opadły teraz kumple nabijają się ze mnie to co robić w tym kraju....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borsuk leśno-polny

Staram się wybierać takie lasy, w których was nie ma, a najlepiej, aby też nigdy nie było"

Pisząc takie zdanie sam się ośmieszasz .. mając na myśli WAS, masz na myśli również samego siebie.

Tak samo należysz do grona poszukiwaczy jak ja i cała reszta kolegów z forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega borsuk jest zdesperowany,pewnie opróżniliście jego miejscówki i dlatego tak się pobudził:)
Faktem jednak jest że zaczynają coraz młodsi,i to od dupy strony.Zaczynają od kupna wykrywacza i bez jakiejkolwiek elementarnej wiedzy w temacie (niedawny przykład gościa który skrobał monetę nożem by lepiej widzieć napisy) wyrusza w teren,tak się nie da niestety.Takich narwańców przed i po sobie też bym nie chciał i takim delikwentom mówię NIE!
Najpierw edukacja a potem w teren.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WykoP2411+ . 100% prawdy jest w tym co napisałeś , ja zanim kupiłem wykrywacz to przez rok się wszystkiego dowiadywałem , prawo,jak się zachować przy niewypałach , jak powinniśmy postępować gdy coś wykopiemy , że trzeba za sobą posprzatać,zakopać dołek itd. A inni" to jak widać na filmach nawet na yt to idą za przeproszeniem jak bydło , rozkopie wszystko pójdzie sobie do domku na piwko.Potem ktoś przyjdzie i po wie co to? inni odpowiedzą , no jak to co chodzą z wykrywaczami i las rozpieprzają cały co za ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega borsuk jest zdesperowany,pewnie opróżniliście jego miejscówki i dlatego tak się pobudził:)"

Te miejscówki co rzekomo mieliby opróżnić to Borsuk już na nich był więc nic tam nie znajdą:)

I jestem tego samego zdania co On - po co wychodzić z cienia.Co, źle wam? - jak tak to podpowiem - brofiliści, filateliści nie kitrają się w cieniu od dawien.Taki charakter tego zajęcia i trzeba mu podołać a nie go komercjalizować(co jest swoją drogą walką z wiatrakami).Niewiele osób popierających wyjście z cienia" nie zdaje sobie sprawy jakie byłyby tego konsekwencje.Niech zostanie jak jest i nie róbcie rozrywki z czegoś poważnego(choć i na to już za późno).Jak wyjdziecie z cienia" dzięki jakimśtam ustawom to dopiero zaczniecie kląć na bydło i dołki.


Tak tak wszyscy na forum zaczynali czytać książki, mapy czy łazić po dziadkach na wiosce i wypytywać na 6 lat przed kupnem wykrywacza;)
Oprócz mnie - moja przygoda zaczęła się od kupna wykrywacza i pierwszych kilku rutalnych" wypadów do lasu.Do tego dołączyło rutalne" spotkanie z środowiskiem poszukiwaczy, które uświadomiło mi że nie jestem pierwszy i nie pójdzie tak jak się spodziewałem.Stawiłem czoło jak się później okazało...

Pozdrawiam partyzantów" i borsuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski nie stać na zmianę prawa i tyle w temacie.
Zacznie przybywać legalnie szukających - zacznie przybywać tematów do podniesienia, a wtedy obnaża to coraz mocniej fakt że środki jakie przeznacza się na badania, nawet ratunkowe to kpina na kółkach.

Dla przykładu:
Codziennie jadąc pewną ulicą widzę rozgrzebany od kilku lat dół ze stanowiskiem archeo, i państwo jak widać nie ma chęci wydać póki co ani złotówki na dalsze badania..

Ile miejsc ledwo przebadano ratunkowo, mimo ich wagi i znaczenia?
o tym się zapomina..

Obecna władza nie inwestuje w politykę historyczną, poza budową jaśnie europejskiego muzeum.
Gdyby ktoś dopłacił do badań to może by przeszło, ale też pewnie komuś byłoby to niewygodne.

Ludzie z polityki nie znają pojęć pasja i wolontariat, we wszystkim będą widzieć spisek albo chęć zysku, i tyle w temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie