Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Dragon125

Forum members
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Posiadam więcej zdjęć, jeśli będzie trzeba, wstawię kolejne. Będę też wdzięczny, za wskazanie okresu z jakiego one pochodzą. II wś czy też może I wś? To, że z dostaw lend-lease to się domyślam. Pozdrawiam !
 2. Witam, Panowie proszę o wycenę tychże spodni. Bliski znajomy znalazł je na strychu, chcę je kupić, jednocześnie dając mu uczciwą cenę. Pozdrawiam i z góry dziękuję ;) D.
 3. Przyznam,że żetonu 50 groszowego trochę żałuje. Mianowicie na nim rzeczywiście tak jak napisałeś kolego, poodpadały co niektóre napisy. Moneta stała się znacznie mniej czytelna z jednej strony. Reszta monet wydaje mi się, że wyszła wzorowo.
 4. Przed i po czyszczeniu. Cynkale czyszczone w 50% roztworze amoniaku. Niektórym to nie pomogło więc musiały jeszcze poleżeć w 5-8 % roztworze kwasku cytrynowego (ten roztwór mocniej oddziałuje na przedmiot czyszczony). Miejscami monety delikatnie skrobane" igłą. Moneta aluminiowa czyszczona zaś w fosolu. Początkowo roztwór 50% jednakże słabo działał, więc wrzuciłem w 100%. Monety leżały po kilka minut (zazwyczaj 4-8 min) w roztworach. Polecam zacząć od krótkich odstępów czasowych aby łatwo można było kontrolować proces. Na sam koniec zamierzam po odtłuszczeniu w benzynie ekstrakcyjnej pomalować je paraloidem. Jestem otwarty na opinie, również te krytyczne - konstruktywne oczywiście.
 5. Tak tak , jest cynkowa.Huku mógłbyś mi powiedzieć,czy te klamerki są dość rzadkie? Trochę jak widać ją pożerało ale wyczyściłem,odtłuściłem i dałem paraloid na nią.Obok niej wyszła jeszcze plomba. Najśmieszniejsze jest to,że trafiłem ją pomiędzy dziesiątkami dołków po poprzedniku. Co komu pisane jak widać :)
 6. Może i ja dodam coś od siebie. Klamra kolei nadwiślańskich , moja jedyna , znaleziona w pobliży stacji kolejowej. Stacja ta funkcjonowała do 1939 roku.
 7. koledzy co to za części ? Polski rkm wz.28 ? Jeśli chodzi o efekt,jest całkiem spoko. Mam zastrzeżenia co do bagnetu jedynie..wygląda dość plastikowo". Na plus przemawia to,że po odpowiedniej konserwacji przedmiot nie ma prawa rdzewieć. Pozdrawiam, Bartek
 8. Magazynka jeszcze niestety nie doczyściłem,braknie czasu. Okładki w realu wyglądają nieco lepiej. Stal moczona w occie niecałe 24h, następnie czyszczone szczotką stalową na wiertarce. Śruby rozkręcane na gorąco ( przy pomocny palnika). Drewno rzeźbione za pomocą listka" na wiertarce, wygotowane w gorącym pokoście. Po lekkim nagrzaniu , bagnety były konserwujące zwykłą białą świeczką (roztopiony wosk). Pozdrawiam Dragon_125
 9. Ostrza czyszczone mosiężną szczotką na wiertarce - oczywiście bardzo delikatnie . Czekam na opinie :)
 10. Metoda : ocet,szczota na wiertarce, lanolina , pokost , kwas szczawiowy.
×
×
 • Create New...

Important Information