Jump to content

Krychus

Forum members
 • Content Count

  1694
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Kiedy nabór? Chętnie się dołączę :D K.
 2. Ta strona pozostawia wiele do życzenia - powiem wprost. Najlepsze artykuły są o materiałach wybuchowych - szczególnie te o słonecznej Italii"*. Pozdrawiam, K. *PS: Ten granat to tak naprawdę węgierski Vecsey 36M http://www.google.pl/search?hl=pl&q=hungarian+grenade+36M+Vecsey&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=852&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=NpYCUOaoJo7ssgaou622Bg
 3. A co tu innego spodziewać się po sprzęcie za 500 czy 600 zł? Hm? Jednak inną, nieco lepszą alternatywą dla tego wykrywacza jest Alfa 2000 w cenie (chyba) podobnej. Od takiego sprzętu raczej dużo nie można wymagać :) Pozdrawiam, K.
 4. A propos lufy. Znalazłem informację, że pm Ermy EMP 35 był produkowany m.in. z lufą 320 mm. To mogło by się zgadzać, choć wydaje mi się, że jest nadal zbyt krótka... Takie zdjęcie dla porównania: http://gotavapen.se/gota/artiklar/kpist/mp34_emp.jpg Pozdrawiam, K.
 5. Jabol faktycznie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, patrzyłem tylko na komory... Pozdrawiam, K.
 6. Ten z długą. Ten z krótką to raczej MP 38. Ten z długą ewidentnie MP40 - widać tłoczoną komorę nie frezowaną. Pozdrawiam, K.
 7. W każdym razie nie MP38, tylko MP40. Konwersja lufy od G43 i naboi od pepeszki bardzo możliwa :) Pozdrawiam, K.
 8. No proszę. Pogratulować! Pozdrawiam, K.
 9. Witam serdecznie! Pewnego pana pradziadek, którego nazwisko i imię nie jest mi bliżej znane, był członkiem 12. pułku ułanów podolskich. Pan ten posiada po pradziadku różne pamiątki - mnóstwo zdjęć, nadania odznaczeń/medali, dokumenty, hełmy oraz kilka innych przedmiotów związanych z wrześniem 1939 i pułkiem. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że pomimo ogromnej ilości przedmiotów brakuje bardziej istotnego elementu - zarysu historycznego. Chciałem więc Jemu pomóc i zakładam ten wątek, gdyż na forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji. Za wszelkie, nawet najbardziej mityczne" i ogólne szczegóły dotyczące historii tego pułku - najlepiej z lat 1920-1939 - fotografie, teksty, linki - mile widziane. Myślę, że takie informacje także mogłyby się przydać Forumowiczom. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję, K.
 10. No jeśli żelazo nie będzie wycięte - to zasięg zwiększy, ale to minimalna różnica. Sygnały graniczne nawet od metali kolorowych mogą być przedstawione jako żelazne, ale różnie to wygląda, w zależności do wykrywacza. Pozdrawiam, K.
 11. A dlaczego miałby nie reagować? Najpierw trzeba sobie zadać pytanie, co to właściwe jest ferryt. Nie chcę tutaj przytaczać definicji cioci W", ale jeśli jest to jakaś odmiana żelaza, to dlaczego miałby nie być wykrywalny przez detektor? I tu także założę się, że wykrywacz wskazuje Ci go jako żelazo. W terenie to raczej także nie będzie przeszkadzać. I nie radzę się zabierać za dostrajanie", bo faktycznie czegoś takiego dla danego materiału dokładnie zrobić nie możemy, a jak się nie wie jak (oczywiście tylko sugeruję) to można łatwo sprzęt rozregulować, a wtedy dopiero będzie lipa :) Pozdrawiam, K.
 12. Delikatnie brzmiący sygnał wiodący" jest wskazany :) Myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości :) Pozdrawiam, K.
×
×
 • Create New...

Important Information