Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Krychus

Forum members
 • Content Count

  1694
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Kiedy nabór? Chętnie się dołączę :D K.
 2. Krychus

  Gąsienica

  Proszę sobie przeczytać te 5027 wypowiedzi Woodhavena - się może okazać, że browar otworzy :D K.
 3. Ta strona pozostawia wiele do życzenia - powiem wprost. Najlepsze artykuły są o materiałach wybuchowych - szczególnie te o słonecznej Italii"*. Pozdrawiam, K. *PS: Ten granat to tak naprawdę węgierski Vecsey 36M http://www.google.pl/search?hl=pl&q=hungarian+grenade+36M+Vecsey&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1280&bih=852&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=NpYCUOaoJo7ssgaou622Bg
 4. Chętnie, ale nie wytrzymam. Dobranoc panowie :)))
 5. A co tu innego spodziewać się po sprzęcie za 500 czy 600 zł? Hm? Jednak inną, nieco lepszą alternatywą dla tego wykrywacza jest Alfa 2000 w cenie (chyba) podobnej. Od takiego sprzętu raczej dużo nie można wymagać :) Pozdrawiam, K.
 6. A propos lufy. Znalazłem informację, że pm Ermy EMP 35 był produkowany m.in. z lufą 320 mm. To mogło by się zgadzać, choć wydaje mi się, że jest nadal zbyt krótka... Takie zdjęcie dla porównania: http://gotavapen.se/gota/artiklar/kpist/mp34_emp.jpg Pozdrawiam, K.
 7. Jabol faktycznie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, patrzyłem tylko na komory... Pozdrawiam, K.
 8. Ten z długą. Ten z krótką to raczej MP 38. Ten z długą ewidentnie MP40 - widać tłoczoną komorę nie frezowaną. Pozdrawiam, K.
 9. W każdym razie nie MP38, tylko MP40. Konwersja lufy od G43 i naboi od pepeszki bardzo możliwa :) Pozdrawiam, K.
 10. No proszę. Pogratulować! Pozdrawiam, K.
 11. Georg - mam do Ciebie pytanie czysto terenowe... w jakich najczęściej miejscach znajdujesz owe depozyty? Widzę po zdjęciach, że w większości jest to zalesiony teren? Jest to gdzieś blisko domów, wsi, czy zupełnie głęboko w lesie, z dala od wszelkich zabudowań? Z góry dzięki za odpowiedź, K.
 12. Nie wiedzieć czemu - cholernie uwielbiam ten wątek!!! Georg oby więcej takich fanciorów i zdawaj relację! Pozdrawiam serdecznie, K.
 13. Witam serdecznie! Pewnego pana pradziadek, którego nazwisko i imię nie jest mi bliżej znane, był członkiem 12. pułku ułanów podolskich. Pan ten posiada po pradziadku różne pamiątki - mnóstwo zdjęć, nadania odznaczeń/medali, dokumenty, hełmy oraz kilka innych przedmiotów związanych z wrześniem 1939 i pułkiem. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że pomimo ogromnej ilości przedmiotów brakuje bardziej istotnego elementu - zarysu historycznego. Chciałem więc Jemu pomóc i zakładam ten wątek, gdyż na forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji. Za wszelkie, nawet najbardziej mityczne" i ogólne szczegóły dotyczące historii tego pułku - najlepiej z lat 1920-1939 - fotografie, teksty, linki - mile widziane. Myślę, że takie informacje także mogłyby się przydać Forumowiczom. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję, K.
 14. No jeśli żelazo nie będzie wycięte - to zasięg zwiększy, ale to minimalna różnica. Sygnały graniczne nawet od metali kolorowych mogą być przedstawione jako żelazne, ale różnie to wygląda, w zależności do wykrywacza. Pozdrawiam, K.
×
×
 • Create New...

Important Information