Skocz do zawartości

2012.Bitwa pod Wiedniem


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyły wreszcie zdjęcia do filmu Bitwa pod Wiedniem :)


Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jego upadek otworzy Wielkiemu Wezyrowi drogę do zwycięstwa nad Chrześcijańską Europą. Po wielu tygodniach oblężenia dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf Wielkiego Wezyra, do boju włączają się wojska pod wodzą polskiego króla Jana III Sobieskiego w morderczej walce rozstrzygając wynik starcia.

Parę ustrzelonych fotek z netu jak i krótkich materiałów filmowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF. Ta międzynarodowa superprodukcja historyczna ma niebagatelny budżet w wysokości 50 mln zł. W filmie gra ponad 100 znakomitych aktorów z gwiazdami polskiego kina na czele oraz 10 tys. statystów, 3 tys. koni. Zdjęcia do filmu w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. Potrwają 13 tygodni i będą kręcone w kilku krajach Europy, również w Polsce.
W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak F. Murray Abraham i Enrico LoVerso. Zagrają również: Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski.
Premiera „Bitwy pod Wiedniem” planowana jest na drugą połowę roku 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
znowu Adamczyk..
niedobrze mi się robi już na jego widok..
Papież, SS-man, aktorzyna z seriali w TV, a teraz Wiedeń..
Jutro pewnie zagra Dzierżyńskiego..

Alicja Bachleda-Curuś.. taak..! :) Za ten wybór mają u mnie plusa!

ps. czytając obsadę mimo wszystko mam wrażenie jak gdyby Pan Hoffman kręcił kolejną superprodukcję"..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 1 month later...
Internet drwi z Bitwy pod Wiedniem": kicz i brednie

Pojawił się pełnowymiarowy zwiastun Bitwy pod Wiedniem". Film jeszcze nie wszedł do kin, a już budzi śmiech i politowanie. Wspólna produkcja Włoch i Polski o zwycięstwie polskiej husarii pod wodzą króla Sobieskiego nad Turkami walczy o tytuł najgorszego widowiska historycznego w dziejach naszej kinematografii. Obraz kręcony jest w języku angielskim, z przeznaczeniem również na...ekrany zagraniczne.

Zaczęło się od kontrowersji wokół obsady. Kto zdecydował o tym, że rolę Jana III Sobieskiego, o którym wiadomo, że był pulchny jak pączek, powierzono zasuszonemu Jerzemu Skolimowskiemu? Producent. Bo Skolimowski ma charyzmę, jest pewny siebie i rozpoznawalny przez widzów na całym świecie - tłumaczy Alessandro Leone, mieszkający w Polsce Włoch, który uważa, że film o Odsieczy Wiedeńskiej, to murowany hit.

Dalsza obsada jest jeszcze bardziej drażniąca. Oprócz Skolimowskiego rolę w widowisku dostała nielubiana za związek z Colinem Farrellem Alicja Bachleda-Curuś, a także Daniel Olbrychski, grający aktualnie w telenoweli Klan" i Borys Szyc, który internautom kojarzy się z tanią rozrywką w rodzaju Kac Wawa" (choć sceny z udziałem tych panów ponoć niemal całkowicie wycięto).
Pierwsze głosy krytyki dało się słyszeć, już po upublicznieniu teasera. Widzowie byli zawiedzeni bylejakością efektów specjalnych (film kosztował 50 mln zł), brakiem rozmachu i wyraźnymi niedoróbkami. Jakiś zawiedziony internauta skwitował to wszystko: spoko, bo doszli do poziomu Xeny". Od wczoraj, kiedy pojawił się zwiastun wybuchła prawdziwa afera. Gazeta Wyborcza" napisała o wielkiej wpadce, zwracając uwagę na szereg błędów widocznych już w samym zwiastunie. Pojawia się w nim bowiem herb z orłem z 1927 roku oraz krzyż papieża Jana Pawła II. Tyle patosu w przeciągu dwóch minut przysporzyło mnie o mdłości. Na dodatek kiedy zobaczyłem polską kawalerię, chorągwie, ubiór, i tą "laskę papieską Abrahama, dla mnie, historyka z wykształcenia było to przeżycie traumatyczne" - pisze internauta w serwisie Filmweb. Historycy skrytykowali też pomysł z tornistrami, w których filmowi husarzy noszą skrzydła. Karierę zrobił mem o koniach bez cieni (publikujemy poniżej). A przecież widzieliśmy dopiero dwie krótkie zapowiedzi. Strach pomyśleć ile jeszcze takich kwiatków zobaczymy w całym filmie...
Dzisiaj producent Bitwy pod Wiedniem" wydał oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że dzięki tym anachronizmom polskie symbole narodowe są rozpoznawalne dla cudzoziemców. Zgadzacie się z nim? Zobaczcie zwiastun filmu i sami oceńcie, czy Bitwa pod Wiedniem" ma szansę podbić zagraniczne rynki. Premiera 12 października.
http://www.filmtok.pl/Internet-nasmiewa-sie-z-Bitwy-pod-Wiedniem-patos-i-brednie-ZWIASTUN-a33011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Może to jest świadome posunięcie pod kątem zagranicznego widza? A może nie...Sporo się ostatnio u nas realizuje filmów o tematyce wojennej,ale zawsze jest jakieś rozczarowanie.Teraz w kolejce mamy Tajemnicę..." i Obławę".Jest również Pokłosie" Pasikowskiego.(?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo polskie obśmiać jak jest jak nic nie ma to krzyki że nic nie ma.Specjaliści z tego forum od filmu niech zwrócą uwagę na to że w najlepszych produkcjach filmowych są lapsusy.Moim zdaniem ten film przybliży troche historie jeśli nie europie i światu to przynajmniej naszemu młodemu pokoleniu.Takie moje zdanie jak krytykujesz to na czym sie znasz to zobacz ten film z córką z synem i wytłumacz mu co ogląda a nie dziw się później że młodzież zła i nic jej nie interesuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie