Skocz do zawartości

Urzędnicy pytają się Rosji, czy mogą przenieść pomnik


kindzal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Trzeba pamiętać o tych sowieckich żołnierzach, którzy uratowali Polaków od eksterminacji hitlerowskiej, trzeba też pamiętać o tym do czego byli nasi wyzwoliciele" zdolni. Tutaj nie ma jednej jasno określonej prawdy. Wszyscy tu piszący mają rację jednocześnie jej nie mając.
Ja uważam, że pomnik raterstwa broni" ma racje bytu z racji wspólnej wali żołnierzy naszych I i II armii WP razem z żołnierzami sowieckimi przeciwko hitlerowskim niemcom. Dokumentuje on niepodważalny fakt historyczny i dlatego powinien on pozostać na swoim (prawie) miejscu tak jak to jest planowane.


Nie zapominaj o tym braterstwie broni 17 września 1939roku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Michasiem Nowickim możesz się w konserwacje zabawić :)

Sowieci to tacy sami okupanci jak Niemcy,tylko przywódca inteligentniejszy bo wiedział jak dłużej rządzić przy pomocy kolaborantów z PPR, Adolfek w swym zadufaniu nie wpadł na ten pomysł.
PS Nie pleasuj i pisz z wielkiej litery korowiowie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, niektórzy nadal mylą pojęcia dobrosąsiedzkich stosunków z serwilizmem... Ukłony korowiow, karabin...
Jak widać niektórzy mają naprawdę specyficzne poczucie historii i estetyki... Ukłony Hebda...
Jak widać niektórzy są naocznym przykładem na prawdziwość stwierdzenia St. Lema: żeby nie internet nie wiedział bym, że na świecie jest tylu idiotów"... Ukłony pyra75...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian,zdajesz sobie sprawę że to co piszesz działa doskonale w drugą stronę,przecież nasze pomniki,cmentarze też są na wschodzie.Jeśli pousuwamy pomniki żołnierzy radzieckich to oni usuną nasze,przecież nie możesz rządzić jak mają dom umeblować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każdy ,,ruski,,mordował ,bez wyjątku? Czy każdy niemiec był nazistą i mordercą ? Czy wszyscy ukraińcy dźgali dzieci widłami? Nie każdy był kanalią,więc nie mierzmy wszystkich jedną miarą.
Swego czasu na zachodzie pokutowało twierdzenie że każdy Polak to złodziej samochodów,czy to było fair jeśli ty nikomu nic nie ukradłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martian, widzę, że czytanie ze zrozumieniem w dalszym ciągu u ciebie bardzo szwankuje. Albo może jesteś jak ten sierżant, któremu wszystko się kojarzyło.. jednym z czymś tam. Albo jedno i drugie na raz co jest najbardziej prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karabin! Widziałeś gdzieś, że napisałem, że każdy ruski..
A do takich i podobnych oszczerczych twierdzeń właśnie w ostatnim poście sam się przyczyniłeś;)
korowiow tobie nawet rozumienie sprawia problem, nie mówiąc już o czytaniu- więc nie krytykuj innych;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze dla mnie mogą ten pomnik wysadzić, przenieść do mauzoleum poległych NKWD-zistów na Mokotowie lub odesłać tam skąd przyszła zaraza, obojętne.

To jest naprawdę wzruszające jak dawni funkcjonariusze SB, Zomo, Ormo, SB bądź TW (lub ich potomkowie) po złapaniu się za internet piszą peany na cześć wschodniego śierwa które od zawsze próbuje podporządkować sobie tą utrapioną ziemię. Apologeci zaiste godni kanalii których bronią:).

Kiedyś po odzyskaniu niepodległości i niezależności od Moskwy socjologowie będą przeglądać takie tematy na forsach analizując głupotę tego narodu godną czasów saskich. Czytając takie posty można przestać się dziwić że POlszewiki wspólnie z funkcjonariuszami FSB odważyli się wymordować polską elitę niepodległościową na lotnisku smoleńskim. Wiedzieli dobrze że w tym kraju nie braknie tępych rusofilów, gotowych lizać im d..ę, takich jak tu. Smutne, ale tak samo ten kraj upadł w XVIII wieku, więc to chyba jakaś norma u lemingów że nie uczą się na błędach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda apelowac Yeti.
Jeden pan dzisiaj juz apelowal, a co z tego wyniklo to bylo we Wiadomosciach...











A swoja droga tak sie zastanawiam czy po dzisiejszych zajsciach pod ambasada FR, w przyszlosci trzeba bedzie sie pytac ambasadora FR o zgode na kolejne marsze Niepodleglosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,już pisałem w tym temacie.Jeśli trzeba ten pomnik przesunąć to musi się zapytać Rząd Rosji o zgodę.Bo Rosja jest prawnym sukcesorem ZSRR.I żołnierzy tego kraju dotyczy ten pomnik.
Tego wymaga zwykła kultura.Tyle w tym temacie teraz inaczej.
Po drugiej stronie granicy też są,, prawdziwi patrioci ,,Litwini,Białorusini,i przedewszystkim Ukraińcy.
Ich katalog krzywd wobec Polaków jest nie krótszy niż wasz wobec ZSRR.
Tam też są pomniki, cmentarze,i zabytki związane z Polakami kiedyś tam mieszkającymi.
Chcecie ,,szlachetnej,,rywalizacji kto komu więcej zniszczy?
Na koniec ja płacę podatki,jeśli Wy chcecie demolować ulice pod hasłem swojej niechęci do Rosji,to ja napiszę tak :Policja ma Was lać pałami jak zwykłych chuliganów.
Niszczyć macie prawo tylko to co do Was należy,ale w taki sposób aby nikomu nie utrudniać życia.
Panowie modowie ponieważ wszystkie poglądy zostały wyrażone za,przeciw i wstrzymuję się od głosu, moja propozycja -zawiesić kłódkę.
A zrobicie jak zechcecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek- coś do porannej herbaty dołożyli gratis?

... , prawdziwi patrioci ,,Litwini,Białorusini,i przede wszystkim Ukraińcy. Ich katalog krzywd wobec Polaków jest nie krótszy niż wasz wobec ZSRR."- przez wrodzoną grzeczność tylko zacytuję...

-----------------------

Na koniec ja płacę podatki,jeśli Wy chcecie demolować ulice pod hasłem swojej niechęci do Rosji,to ja napiszę tak :Policja ma Was lać pałami jak zwykłych chuliganów."- pierwszy raz słyszę, aby w miejscu Twojego pobytu były antyrosyjskie zamieszki... Wprost przeciwnie- W.Bryt. sprawia wrażenie doskonałego przytułku dla Rosjan ( zwłaszcza tych z $$$ ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti-musisz zapytać zainteresowanych,i abyś się nie zdziwił jak sąsiednie nacje nas kochają.
Yeti są ludzie i parapety.
Ja mówie inaczej nie czyń bliżniemu co Tobie niemiłe.
Nie przesuwaj bez zgody sąsiada pomnika,bo On tez Ci to zrobi z Twoim bez twojej zgody.
Bo niby dlaczego nie.
Yeti na chuliganów na ulicach jest jedna metoda,Policja z pałami.Bo jak powiadali starzy ludzie,, kiedy nie pomaga siła argumentu pomaga argument siły,,
Yeti, mojemu krajowi nie potrzeba g.konfliktu o pomnik.
Mojemu krajowi są potrzebne normalne relacje polityczne z Rosją,jeśli twierdzisz inaczej to napisz to, tylko się podpisz z imienia i nazwiska./miej odwagę/
Ostatnia rzecz jestem podatnikiem bo coroku zasilam budżet mojego kraju kwota kilkudziesięciu tysiecy złotych a mój kraj nie wydaje na mnie ani na moją rodzinę ani złamanego grosza.
Wiec jeśli jestes strefa budżetowa to żyjesz z moich pieniedzy.
I tak by można pisać i pisać tylko po co?
Gdy rozum śpi, szaleją demony.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://literat.ug.edu.pl/asnyk/080.htm
Yeti-my nie ruszamy waszych Wy nie ruszajcie naszych.
Na tępaków z młotami, Policja z pałami.
Tak działa dziś cały świat-trzeba budować przyszłość.
A sprawdzenie czystości czyjegoś mankietu poprzedzić samosprawdzeniem czystości swojego kołnierza.
Ktoś kiedyś napisał-,,jakeś bez winy pierwszy weż kamień i rzuć,,wtedy nikt nie rzucił a teraz? tylu chętnych do kamieniowania czego,Pomnika?
Ech...Panowie opamiętajcie się.
Koniec mojego w tym temacie -ja umywam ręce
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty poprzedników bynajmniej co niektorych odnosze wrazenie ze tkwimy głęboko w przeszłosci i nadal głęboko tkwic bedziemy jesli kolejne pokolenia bedą budowane na nienawisci do panstw granicznych( nie znaczy ze nie nalezy zapominac o złej" przeszłosci),ale na pewno niczego dobrego nie zbuduje sie dla terazniejszych i przyszlych pokolen tkwiąc w zaszłosciach...
Dajmy dobre wzorce to moze i sąsiedzi" zachowają sie podobnie w stosunku do naszych pomników na nie naszym terenie ....
Bo jesli pozostaniemy w zaszłosciach to nigdy dobre relacje z sąsiadami nie nastąpią a róbmy to w imię naszych i przyszlych pokolen i taką warto zyć nadzieją nawet jesli nie pójdzie łatwo i za pierwszym razem ...
Ktos musi dać przykład poprawności zachowań....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie