Skocz do zawartości

Powstanie Warszawskie poniosło absolutną klęskę"


grzeb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 526
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Fakt, w końcu synowi pilota WP II RP, AK-owca i Powstańca Warszawskiego przystoi pracować wszędzie nie ważne co myśli społeczeństwo.. zapomniałem.. "

:):):) nie no, to jest szczyt :)
pewnie, powinien się spytać społeczeństwa, gdzie mu wolno pracować, bo tato był bohaterem wojennym, a jeśli społeczeństwo powie, że tu i tu nie wolno, to ma poniechać kariery :). Dałeś chłopie w tym momencie do pieca tak, że do rana nie zasnę ze śmiechu :).

Może byśmy pojechali razem , w ramach pojednania , 29 września na dni otwartych koszar do Poznania ;))?"

A z kim ja dzieci zostawię? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo sympatyczne, ze potrafimy różnić się ładnie. Budująca jest spokojna i merytoryczna wymiana poglądów.

Szanowny s_boj,
moja rodzina i znajomi, obecni na obchodach PW na Powązkach twierdzą, że najgłośniej buczeli staruszkowie, uczestnicy powstania. Co z pierzem dla nich?

Pozdrawiam
p-l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bounty1 przezabawne tej to mylenie przez ciebie pojęć. Piszesz o społeczeństwie", mając na myśli społeczność i odnosisz poglądy wąskiej grupy ludzi, skupionych wokół skrajnych obrzeży prawicy, do całego społeczeństwa. Wam się coś nie podoba, to znaczy, że nie podoba się społeczeństwu. Rząd się wam nie podoba, to znaczy, że i społeczeństwo tak myśli :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też rząd obecny się nie podoba , ale od takich ekscesów potrafiłbym się powstrzymać.
Wracając do meritum, czy to prawda że jeden z dowódców Powstania chwilę przed jego wybuchem spotkał sie z Niemcami, i przedstawił im żądanie ewakuacji Warszawy i przekazanie AK władzy w mieście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden aki malutki" acjonalny (czy też merytoryczny) argument za wywołaniem PW":

Wydany 75 lat temu, 11 sierpnia 1937 r. przez szefa NKWD Nikołaja Jeżowa rozkaz 00485, inaugurujący tzw. Operację Polską przyniósł śmierć ponad 111 tys. osób, .."

Przypominam, że Jeżow był Żydem i w CCCP rządzili Żydzi.
Więcej:
http://fakty.interia.pl/prasa/news/holokaust-polakow-w-zwiazku-sowieckim,1831227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny moderatorze Człowiekuśniegu z racji piastowanej przez Ciebie funkcji, prosił bym o odrobinę obiektywizmu w ocenie merytoryczności wpisów... Zapewne koledze chodziło, na tym przykładzie, czemu większość społeczeństwa polskiego uparcie nie chciała nowego porządku i ustroju a to było jednym z powodów wybuchu Powstania.
Nieśmiało chciałbym zwrócić uwagę, szanownemu moderatorowi, na wpisy s_boja i balansa, pozbawione sensu, wiedzy i mające się nijak do tematy wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj- to znaczy, że PW miało uratować Polskę przed Stalinem? Samodzielnie i/lub wraz z aliantami zachodnimi mieliśmy wyrwać się z okupacji niemieckiej, zajmując ( przynajmniej ) teren na zachód od Wisły?


Fiu, fiu.. śmiała teza.

Lub, w wariancie minimalistycznym ( i akurat rzeczywistym ) po nas choćby potop, a aliantom się łezka w oku zakręci i będą nas bronić"?


Rozumiem, że dowództwo PW nie było świadome fiaska rozmów Mikołajczyka i stanowiska aliantów?

No, chyba że problem polegał na wyborze między cholerą a dżumą, nie licząc się z kosztami a przy świadomości, że ot tak sobie pomanifestujemy?



PS Tak, cynizm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , ale wątek o kociej muzyce to może sobie darujmy. Z samym Powstaniem nie ma nic wspólnego, a wprowadza niepotrzebne kwasy." - wiem trochę nie na temat ale chciałem trochę ozluźnić" atmosferę z obawy o zdrowie co niektórych kolegów......

A z kim ja dzieci zostawię? :)" - fakt to może być problem , moje najmłodsze ma już dziesięć lat więc nie mam już takich problemów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiem jeszcze, że tym trybie myślenia należałoby oskarżyć rząd na uchodźctwie, organizatorów ruchu oporu w kraju, dowódców WP na wschodzie i zachodzie, za szacowanie życiem elit polskich. Wszak wszyscy i w konspiracji i w WP po kampanii wrześniowej z własnej i nie przymuszonej woli ryzykowali i nad wyraz często oddali życie za niepodległą Polskę. Oskarżyć ich wszystkich! A co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że miałem rację... Niektórzy nie czytają wpisów w wątku. Kolego mensguth6, wyżej jest napisane, że niektórzy ponieśli karę i to nawet wymierzoną przez stalina, który do spólki z hitlerem, nazywali Powstanie dokładnie tak, jak ty raczyłeś był nazwać... awanturą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek przerodził się w paszkwil, paszkwil na PW. Na początku przyjęto abstrakcyjne i fałszywe założenie, że Warszawa i Paryż, chociaż w 1944 znajdowały się w podobnej sytuacji:
cytat: Przypadek Paryża pokazuje, że można zachować i ducha i miasto.",
to jednak Paryż wybrał właściwą drogę (siedzieć na dupie i potem witać Aliantów kwiatami), ale Warszawa, oczywiście niewłaściwą (walka o uniezależnienie się m.in. od wschodnich, tzw. Aliantów".

Zapomiona się przy tym, że zanim ci wschodni Alianci" 30 lipca 1944 zbliżyli się do Warszawy, to najpierw napadli na odrodzone państwo polskie, potem wymordowali setki tysiący Polaków, w tym męską część elit państwowych i wojskowych, a po wejściu na tereny Polski w 1944 aresztowali i mordowali kwiat narodu polskiego.

Zbiżaniu się Aliantów do Paryża towarzyszyła radość i nadzieja. Zbliżaniu się Aliantów" do Warszawy towarzyszyła obawa i uzasdniony strach, szczególnie wśród oficerów AK.

To plucie na PW, które uprawia tutaj m.in. pewien moderator jest przejawem wyjątkowego świństwa, powiem więcej: przejawem semityzmu i nienawiści do Polaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plucie na PW, które uprawia tutaj m.in. pewien moderator jest przejawem wyjątkowego świństwa, powiem więcej: przejawem semityzmu i nienawiści do Polaków."

Tobie się raczej wątki pomyliły....

Zwłaszcza, że:

1. w językoznawstwie: wyraz zapożyczony z języków semickich;
2. rzadko: ogół poglądów, w ramach których aprobuje się obecność, kulturę itp. narodu żydowskiego"

http://www.sjp.pl/semityzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Ty nie widzisz co ma wspólnego, nie oznacza że masz rację.

Analizując twoje wypowiedzi od początku kariery na forum, dziwnym trafem drażni Cię tylko tematyka patriotyczna, inicjatywy patriotyczne i prawicowe, godzące w bolszewię.
Czyżbyś był jej sympatykiem?

ps. To co wkleił Elpasys, to przykład co spotkało ludzi, którzy wpadli w ręce sowietów.
Podjęto walkę właśnie po to aby takich scenariuszy unikać (scenariusze cywilne też były, i na ziemiach okupowanych od 1939 r. przez sowietów, i do 1989 r. czyli tzw. upadku komunizmu w Polsce).

Oczywiście najbardziej na oczernianiu kadry WP, AK i wszelkich jednostek nie hołdujących czerwonym, zależało stalinizmowi, bo byli dla niego zwyczajnym zagrożeniem.
Gdybyś wątpił w moje słowa, polecam wycieczkę do kilku archiwów i poczytanie dokumentów o cenzurze powszechnej, oraz polecam także analizę szablonu budowy publikacji wydawanych przez WIH i inne podobne twory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wątku brzmi-Powstanie Warszawskie poniosło absolutną klęskę", więc moim zdaniem było ono nieuniknione, gdyż:
a)Radio Kościuszko" pod koniec lipca wielokrotnie wzywało do warszawiaków do walki:
... Jutro będziemy ścigać znienawidzonego wroga, oczyścimy ziemię polską z hitlerowskigo robactwa i powalimy potwora pruskiego imperializmu itd..."-Tekst apelu ogłoszonego29 lipca.
...atakujcie ich ze wszystkich stron, następujcie ich bez chwili wytchnienia...pomóżcie Armii Czerwonej przekroczyć Wisłę. Niechaj milion warszawiaków stanie się milionem żołnierzy..."- Tekst apelu z 30 lipca.

29 lipca w Warszawie pojawiły się afisze:
...Z przykrością podaję Wam Zołnierze do wiadomości, że Naczelne Doewództwo Armii Krajowej I NArodowych sił Zbrojnych poszły w ślady swoich poprzedników... cały ciężar odpowiedzialności za Wolność i przyszłość Rzeczpospolitej spada obecnie wyłącznie na WAs ..."- podpisane przez płk Armii Ludowej Juliana Skokowskiego.]

Walki mogły wybuchnąć sprowokowane zarówno ze strony Niemców jak i Rosjan.

b)...27 lipca " rano , gdy rozporządzenie niemiecke rozbrzmiewało ze wszystkich głośników( dotyczące 100 000 osób dziennie do prac), miasto zamarło w bezruchu. Wszyscy byli przekonani, że jest to pułapka obliczona na to, aby wyprowadzic ężczyzn z miasta i że jest ona etapem planu eksterminacji całej ludności...- Stanisław Komornicki
Nałęcz".
Ludzie nie wiedzieli co ich może spotkać następnego dnia.


Co do wpisu elpasysa, nie zamierzam prowadzić dyskusji, starałem się jednak racjonalnie wyjaśniś swoje zdanie, bez obrażania innych.
Jak widać nie każdy to potrafi :)
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie